110 Hangi Telefon Numarası?

122 nerenin telefonu?

Alo 122 hattı bir acil durum hattıdır. “Alo 122 AFAD Yardım Hattı” olarak da bilinen bu hat bazı acil durumlarda aranır. Bilindiği üzere “AFAD”, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’dır.

Yangın çıktığında hangi numarayı aramalıyız?

Türkiye’deki acil telefon numaraları: 112: Ambulans. 112: Jandarma. 112: Sahil güvenlik. 112: Orman yangını ihbar.

111 Hangi numara?

Millî Savunma – 111; Casus ihbar – 113; Kayıp kişi – 182; Telefon ağ operatörü – 114.

122 ne işe yarar?

Deprem, sel ve su baskını, kimyasal yangın, heyelan, radyoaktif tehdit, patlama, boğulma, kaybolma, mahsur kalma gibi olası bir afet ve acil durumlar için Düzce İl Afet Müdürlüğü tarafından kurulan lütfen ” 122 Alo AFAD” acil çağrı numarası 7/24 hizmet vermeye başladı.

AFAD numarası kaç?

Acil durumlarda AFAD kurumuna 122 numarasından ulaşarak, yardım talep edilebilir. AFAD Numarası Kaçtır?

177 Hangi acil?

Alo 177 Türkiye genelinde meydana gelen orman yangınlarının acil olarak yetkililere bildirilmesi için kullanılan numaradır.

Alo 177 nedir?

Orman Genel Müdürlüğü – Yangına Seyirci Kalmayalım – ALO 177 Orman Yangını İhbar Hattı | Facebook.

172 nerenin telefonu?

Alo 170 Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı bilgilendirme hattı olarak hizmet verir. Bu hattan sosyal haklarınızı öğrenebilirsiniz. İş kanunu ile ilgili sorularınıza cevap bulabilirsiniz. Vatandaşlar bu hattı arayarak her türlü soru ve şikâyetlerini iletebilirler.

You might be interested:  FAQ: Telefon Anakart Ne Kadara Yapılır?

158 Hangi numara?

Vatandaşların ihbar, şikâyet, müracaat ve yardım taleplerini Sahil Güvenlik birimlerine en kısa zamanda ulaştırabilmelerini temin edebilmek amacıyla kurulan üç rakamlı özel telefon hattıdır.

Polis numarası nedir?

Polis numarası, her insanın ihtiyaç duyabileceği bir numaradır. Kişiler polislere ulaşmak için telefonlarından 155 hatlı numarayı araması yeterli olacaktır. Polis Numarası Kaçtır? Polisler, insanların güvenliğini sağlayan personellerdir.

Alo 178 nedir?

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, vatandaşların daha kolay ve hızlı bir şekilde şikayetlerini ve taleplerini iletmeleri amacıyla RTÜK İletişim Merkezi’nin yeni numarası ALO 178 hizmet vermeye başladı.

112 hangi durumlarda kullanılır?

İL AMBULANS SERVİSİ BAŞHEKİMLİĞİ Acil ve hayati tehlike oluşturan durumlarda mutlaka 112 aranmalıdır. Bu Acil Durumlar: Trafik Kazaları İş Kazaları

911 acil numara hangi ülkenin?

Batı ülkelerinde emniyet, sağlık ve yangın gibi acil yardım hizmetleri tek merkezden koordine edilmekte olup Avrupa Birliği’ne üye ülkelerde 112 Amerika’da 911 numarası acil yardım hattı olarak kullanılmaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector