Akıllı Telefon Pili Şarj Cihazı Nasıl Kullanılır?

Akıllı batarya şarj cihazı nasil kullanılır?

Kullanım:

 1. Şarj cihazının kutuplarını Bataryanın (-) ve (+) kutuplarına ayarlayarak şarj cihazının klipsi arasına takınız.
 2. Cihazı prize takınız, LCD ekranda pil göstergesi yanıp sönmeye başlar.
 3. Pil dolduğu zaman ekrandaki pil göstergesi dolu olarak sabitlenir.

Telefonu sarja ne zaman takmalıyım?

Mümkün olduğunca telefonunuzun pil seviyesi %20’nin altına düşmeden önce şarj edin. Bu işlem pilinizin ömrünü uzatmaya yardımcı olacaktır. Telefonunuzu uzun süre boyunca şarjı bitik şekilde bırakmayın.

Telefonu günde kaç kere şarj etmeliyiz?

Her ne kadar akıllı telefonların günlük kullanımda tam şarjı önerilmese de ayda bir kez tamamı boşalmış bir bataryanın yüzde 100’e kadar şarj edilmesi, faydalı olarak görülüyor.

Akıllı şarj aleti nedir?

Akıllı Şarj sizin şarj etme alışkanlıklarınızdan öğrenir ve şarj etme sürecini akıllı bir biçimde yönetir. Bu özellik, cihazınızın tam şarjlı olarak harcadığı zamanı azaltarak pil yıpranma seviyesini düşürür ve pil ömrünü uzatır.

Cep telefonu bataryası nasıl şarj edilir?

Battery University web sitesinden ortaya çıkan bilgilere göre, lityum-iyon pillerde dikkat etmeniz gereken özellikleri sizlere sunacağız;

 1. Telefonunuzu prize takmadan önce tamamen boşaltmayın.
 2. Telefonunuzun şarjını %25’in üstünde şarj etmeye çalışın.
 3. Şarj seviyesini %45 ile %75 arasında tutun.
You might be interested:  Telefon Çökerse Ne Yapılır?

Pil ne kadar sürede şarj olur?

1 amperlik şarj cihazını kullandığınızda 2000 mAh batarya yaklaşık olarak 2 saatte şarj olur. Şayet aynı taşınabilir bataryayı 2 amperlik bir şarj cihazı ile şarj ederseniz, dolum süresi 1 saate düşer.

Yeni telefon bataryası nasıl şarj edilir?

Yeni telefon için doğru şarj etme yoluna bakıldığında; sadece tek sefere mahsus olarak 6 saat şarj edilmelidir. Yeni alınan telefonun şarj saati akıllı cihazlar için geçerlidir. %20’nin altına düşürmeden şarj etmeye özen gösterilmelidir. Ayrıca %5’in altına düşürmemeye ekstra gayret edilmelidir.

Telefon uzun süre şarjda kalırsa ne olur?

Telefonu sabaha kadar şarjda bırakmanın herhangi bir zararı yok. Akıllı telefonlarımız tam boluma ulaştıklarında enerji almayı kesecekleri yazılımlara sahipler. Yani bataryanın tam doluma ulaştığını kendisi algılayıp, şarj olmayı otomatik sonlandırıyor.

Yeni cep telefonu bataryası kaç saat şarj edilmeli?

Eski tip bataryalarda bile 24 saat ile abartılan bu süre modern bataryalar için 6 saate kadar inmiştir. Yani bataryanızın maksimum ömürde ve verimlilikte olması için ilk kullanımdan önce 6 saat şarj etmeniz yeterlidir.

Telefonu sürekli şarj etmek zararlı mı?

Telefonun şarjını tamamen boşaltmayın Telefonlarımızdaki lityum-iyon pilleri sonuna kadar doldurmak zararlı olduğu gibi tamamen boşaltmak da zararlıdır. Telefonunuzun bataryasının sürekli tamamen bitmesine izin veriyorsanız, cihazının pil ömrüne de ciddi zararlar veriyorsunuz demektir.

Telefonu şarja takıp çıkarmak zararlı mıdır?

Eğer telefonunuzun pili dolduğunda onu prizden çekmezseniz bunun ölümcül bir tehlikesi yok. Endişelenmeyin, akıllı telefonunuzu şarjdan çekmeyerek yakma ihtimaliniz sıfıra yakın. Ancak şu bir gerçek ki pil %100 dolduktan sonra cihazı şarj aletinden çıkarmazsanız pil azaldıkça yeniden şarj olmaya devam ediyor.

Telefonun şarjı nasıl kullanılmalı?

Şarjı az kalmış pilin kullanım süresini uzatın

 1. Pil tasarrufunu veya düşük güç modunu açın.
 2. Ekranı açık tutan işlemlerden kaçının.
 3. Sürekli bağlantıda olmaktan kaçının.
 4. Çok fazla bilgi işleyen işlemlerden kaçının.
 5. Bağlantı ve konum bilgisini sınırlayın.
You might be interested:  FAQ: Samsung Duos Tuşlu Telefon Bluetooth Nasıl Açılır?

Akıllı şarj ne işe yarar?

Sistem, telefonunuzu uzun bir süre boyunca (örneğin geceden sabaha kadar) şarjda bırakma eğiliminde olduğunuzu algıladığında, pil seviyesi şarj sırasında belirli bir değere ulaşınca şarj işlemini duraklatması için Akıllı Şarj özelliğini otomatik olarak etkinleştirebilir.

Akıllı şarj güncellemesi nedir?

Şirket mühendislerince geliştirilen akıllı şarj modu ise makine öğrenmesinden de faydalanarak cihazın şarj edilme alışkanlıklarını öğreniyor ve sonrasında pilin doluluk oranı yüzde 80 seviyelerine ulaştığında elektrik akımını düşürüp şarj hızını iyiden iyiye yavaşlatıyor.

Telefon batarya ömrüne nasıl bakılır?

Batarya sağlığı öğrenme konusunda ilk olarak Accubattery uygulamasını indirin ve telefona yükleyin. Daha sonra Accubattery uygulaması içinde pil yazan sekmeye geçiş yaparak pil sağlığını kontrol edin. Bu uygulama aynı zamanda kullanıcıların telefonlarını şarj etmeleri konusunda birtakım bilgiler sunar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector