FAQ: +216 Hangi Ülke Telefon Kodu?

00216 hangi ülkenin telefon kodu?

Anadolu Yakası’nda 216 telefon kodunun geçerli olduğu İstanbul’un ilçeleri ise şöyle: “Adalar, Ataşehir, Beykoz, Çekmeköy, Kadıköy, Kartal, Maltepe, Pendik, Şile, Sultanbeyli, Sancaktepe, Tuzla, Ümraniye ve Üsküdar.”

969 nerenin alan kodu?

Uluslararası haberleşme de telefon kodları oldukça önemlidir. Telefon kodları sayesinde ülkeler arası haberleşme sağlanmaktadır. 969 telefon kodu Güney Yemen ülkesine ait bir telefon kodudur. Güney Yemen’in eski adı Yemen Arap Cumhuriyeti’dir.

Tunusun telefon kodu kaç?

+ 20 Mısır’ın telefon kodudur. Mısırda bulunan birisini aramak için kişinin numarasının başına + 20 getirmek gerekmektedir. Arayan numaranın başında + 20 olması ise o numaranın Mısır a ait bir numara olduğunu göstermektedir.

967 alan kodu nereye ait?

+ 967 numaralı telefon kodu konum olarak Arap yarım adasının güneyinde bulunan Yemen Arap Cumhuriyeti ülkesine aittir. Ülke kodlarının ardından da alan kodları yer almaktadır.

9 haneli telefon numarası hangi ülkeye ait?

Ülke kodu 54 olan Arjantin’deki tüm telefon numaralarında ülke koduyla alan kodu arasında ” 9 ” rakamı olmalıdır.

Tunus telefon numarası nasıl kaydedilir?

Uluslararası telefon numaraları nasıl kaydedilir

  1. Telefon rehberinizi açın.
  2. Kişinin telefon numarasını yazarken ilk önce bir artı (+) simgesi koyun.
  3. Ülke kodunu yazın, ardından telefon numarasını eksiksiz olarak girin.

216 neden arar?

216 alan kodunun İstanbul’a ait olduğunu söylemek mümkün. Bildiğiniz üzere İstanbul iki farklı kod üzerinden çalışmaktadır. Bunlardan bir Anadolu Yakası diğeri ise Avrupa Yakası olarak öne çıkıyor. Avrupa Yakası 212 olarak bilinirken Anadolu Yakası ise 216 şeklinde belirlenmiş durumda.

You might be interested:  Okuyucular soruyor: Telefon Numarası Kime Ait Olduğunu Nasıl Öğrenebiliriz?

Tunus da hangi dil konuşuluyor?

Arapça

+1 Hangi ülke?

1 alan kodu Amerika Birleşik Devletleri’ne aittir. Kuzey Amerika, Kanada ve Meksika arasında hem Kuzey Atlantik Okyanusu hem de Kuzey Pasifik Okyanusu arasında yer alır.

Türkiye ülke kodu nedir?

Telefon kodlarından birisi de +90 kodudur. Bu kod ülkemize, yani Türkiye’ye aittir. Böylelikle Gelen aramaların başında +90 kodu bulunuyor ise bu Türkiye’den gelen bir arama olduğu ülke kodlarından anlaşılır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector