FAQ: Arabam Nereye Çekildi Telefon?

Çekilen Aracım Nerede uygulaması?

vatandaşlar, trafikten çekilen araç bilgilerine www.istmop.com ya da Android ve İOS işlemcili akıllı telefonlara “İSTMOP” uygulamasını indirerek, aracın plakasını, çekim tarihini ve doğrulama kodunu girdikten sonra aracının durumunu öğrenebilecek.

Plaka ile arabam nerede?

Ücretli bir sorgulama türü olan SMS ile araç sorgulama işlemi için aracın plakasını bitişik bir şekilde yazıp (34XYZ34 gibi) 5664’e yollayabilirsiniz. Bu sorgulama ile aracın hasar geçmişini öğrenebilirsiniz.

Araba çekilirse ne olur?

Otoparka gitmeden kullanıcıların kimlik belgeleri ile Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü Ceza İşlemleri Büro Amirliği’ne gitmeleri gerekiyor. Oradan alınan çıkış belgesi ile otoparktan araçlar teslim alınabiliyor. Çekme esnasında oluşabilen hasarlar kasko poliçesi kapsamında teminatlandırılıyor.

Bursa çekilen araçlar nereye gider?

Çekilen araçlar, Yediemin Otoparklarına getiriliyor.

Aracın çekildiğini nasıl öğrenirim?

SMS İLE ÇEKİLEN ARAÇ SORGULAMA Otoparka çekilen araç sorgulaması için “PARK (BOŞLUK) ARAÇ PLAKASI” yazıp 1550’ye SMS gönderdikten sonra aracınızın nerede olduğunu öğrenebilirsiniz.

7 Emin Otopark günlük ne kadar 2020?

Çekilen veya trafikten men edilen araçlar için yediemin otopark ücreti günlük otomobillerde 12 TL’den 16 TL’ye, motorsikletlerde 5 TL’den 8 TL’ye, kamyonet-minibüs-arazi taşıtında 12 TL’den 17.6 TL’ye çıktı.

Plaka Sorgulama nerede olduğunu nasıl öğrenirim?

Emniyet Genel Müdürlüğü internet sitesi üzerinden araç plaka sorgulama işlemi için, egm.gov.tr internet sitesine giriş yapılır. ”Trafik Cezası ve Otopark Sorgulama ” bağlantısı açılır. Ad, soyad, doğum tarihi ve T.C. kimlik numarası bilgileri eksiksiz olarak yazılır.

You might be interested:  Istanbul Garantili Telefon Ne Demek?

Aracın kime ait olduğunu nasıl öğrenebilirim?

kimlik kartı, edevlet şifresi ya da internet bankacılığı yolu ile giriş yapılabilir. Sayfaya girdikten sonra eHizmetler bölümünden Emniyet Genel Müdürlüğü seçilir ve “Araç Plaka Sorgulama ” bölümünden sorgulama işlemi başlatılır.

Google Haritalar arabam nerede?

Arabanızı nerede bıraktığınızı hatırlayabilmek için park yerinizi kaydedebilirsiniz.

  1. Android telefon veya tabletinizde Google Haritalar uygulamasını açın.
  2. Bulunduğunuz yeri gösteren mavi noktaya dokunun.
  3. Park yerini kaydet’e dokunun.

Araba Cekilince ne kadar ödenir 2021?

Buna göre park yasağına uymadıkları için çekilen araçlara ödenecek ücret 130 ₺’den 160.05 ₺’ye çıkarıldı. Park yasağı haricindeki araç çekmelerde 5 kilometreye kadar araç çekme ücreti 100 ₺’den 160,05 ₺’ye yükseltildi. Kilometre başına 5 ₺’lik çekme ücreti de 9.6 ₺’ye çıktı.

Trafik çekici ücreti ne kadar?

Hatalı park cezalarında çekici ücreti: 120 TL’lik araç çekme ücreti ödenir. Ödemeyi aracınızı yediemin parkından aldığınız zaman otoparka yapabiliyorsunuz. Otopark ücreti: Çekilen araç için diğer bir kalem ise aracın götürüldüğü parkta ödenecek park etme ücretidir 1 günlük ücret 15 TL’dir.

Araç neden yediemine çekilir?

Yediemin otoparkı, icraya düşmüş arabaların toplandığı yerlerdir. Herhangi bir sebeple iflas etmiş, senetlerini ödeyememiş ya da herhangi bir sebeple borcunuzu ödeyememiş kişilerin arabaları bu yediemin otoparklarına çekilir.

Baglanan motoru alınmazsa ne olur?

Trafikten men edilerek Cikcilli Beldesi’nde bulunan otoparkta muhafaza altına alınıyor. Motosikletler, Milli Emlak Genel Tebliği’ne göre 4 ay içerisinde işlemleri tamamlanarak sahipleri tarafından teslim alınmadığı takdirde Mal Müdürlüğü’ne devrediliyor.

Eskişehir çekilen araçlar nerede?

1- www.egm.gov.tr adresinde yer alan “TRAFİK CEZASI ve OTOPARK SORGULAMA” modüllerinde otoparka çekilen araç sorgulama işlemlerini yapılabilmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector