FAQ: Askerde Telefon Serbest Mi 2015 Ne Zaman?

Askercell acemi birliğinde serbest mi?

İnternet kullanımı, kamerası, müzik, radyo ve film oynatma özellikleri bulunmayan tüm telefonları askerde kullanabilirsiniz. Askerde telefon kullanmak belli koşullara bağlı olarak serbest. Bu Askercell hattınızla birlikte hem usta birliğinde hem de acemi birliğinde telefon kullanmanız mümkün.

Askerlik usta birliği telefon serbest mi?

Hattınızı kullanırken yalnızca belirlediğiniz bu numaraları arayabiliyor ve mesajlaşabiliyorsunuz. Bu Askercell hattınızla birlikte hem usta birliğinde hem de acemi birliğinde telefon kullanmanız mümkün. ASKERDE TELEFON KULLANMAK YASAK MI? Askerde akıllı telefon kullanmak yasaktır.

Askerde cep telefonu neden yasak?

bir süre sonra cep telefonları yanında olan askerlerin ve rütbeli personelin askeri hizmetlerde aksaklık yaratacagı ve istihbarat anlamında zaafiyete neden olacağı gerekçesiyle bu telefonlar birlik komutanlarınca emirler yayınlanarak toplatıldı ve birliklere getirilmeleri engellendi.

Rütbeli Asker akıllı telefon kullanabilir mi?

Erbaş ve erlerin kışlada kullanacakları telefonların ” akıllı telefon ” olmasına da izin verilmeyecek. Erbaş ve erler bunun için yatakhanelerdeki prizleri kullanabilecek. Askerler özel hazırlanacak sim kartlarını kendileri alacak.

Askerde Askercell şart mi?

Askere gitmeden önce kendi hattınızı kullanabilirsiniz ancak numaranızı Askercell ‘e taşımak gerekiyor. Askerlere özel GSM hattını kullanabilirsiniz. Bu hat belirli saatler içinde iletişime açılıyor ve belirlenen saatlerde de iletişime kapatılıyor. Yani 08.00 ile 18.00 saatleri arasında hat açık olmuyor.

You might be interested:  FAQ: 12 Taksitle Telefon Nasıl Alınır?

Askercell mesaj atılır mı?

​ Askercell ücretsiz bir servistir fakat Askercell servis aboneliği ücretsiz sesli görüşme, SMS veya veri kullanım hakkı sağlamaz.

Usta birliği kaç gün?

Gün bazında ele alındığı zaman ise er ve erbaşlar için 180 günlük bir süreç ön plana çıkıyor. Yedek astsubay ve yedek Subaylar için ise 360 günlük bir askerlik süresi bulunmaktadır.

Askerde usta birliği nedir?

Askerlikte acemi birliğinde bir aylık bir eğitim aldıktan sonraki adres ise usta birliği olmaktadır. Usta birliği askerlerin terhis tarihine kadar usun süreli olarak kalacakları yerdir. Uzun süreli olarak usta birliğinde askerler temel askerlik görevini yapmak üzere burada bulunacaklardır.

Her isteyen askerde kalabilir mi?

Asker olmak isteyen ancak bunu başaramamış insanlar için ikinci bir şans ise askere gittikten sonra kalıcı olmaktır. Askere gittikten sonra belirli şartlara uyuyorsanız kesinlikle kalıcı olabiliyorsunuz. Askeri personel ihtiyacının artması ile birlikte uzman erbaş ya da yedek subayken askerde kalmak mümkün olabiliyor.

Askerde ilk gün ne yapılır?

İlk gün neler yapıldığını anlatmaya çalışalım. Vatani görevini yapma arzusu ve heyecanıyla memleketten otobüse binilir, sabah erken saatte birliğin bulunduğu şehre gelinir. Genellikle güzel bir yemek yenilip birliğe gidilir. Zaten yanımızda bulundurduğumuz bir takım belgeler nizamiyede gösterilir.

Askerde neler yasak?

Elektronik eşyalar: Kışlada elektrikli ve elektronik eşyaların kullanımı yasaktır. Elektrikle çalışançay ve kahve makinesi gibi eşyaları sokmak ceza alınmasına neden olur. Fotoğraf makinesi, kamera,ses kayıt cihazı ve radyo gibi eşyalar da güvenlik açığı oluşturacağı için yasaktır.

Askerde telefon nereye teslim edilir?

Kameralı veya akıllı telefon diye adlandırılan telefonlar kesinlikle içeri alınmamakta olup, teslim edebileceğiniz emanet bölümü de bulunmamaktadır. Götürenlerin de girişte, PTT’nin mobil şubesi olarak adlandırılan kargo şubesi ile telefonlarını ailesine veya yakınlarına göndermesi gerekmektedir.

You might be interested:  Okuyucular soruyor: Turkcell Telefon Dökümü Nasıl Alınır?

Astsubay eğitiminde telefon kullanabilir mi?

AKILLI TELEFON ŞARTI Erbaş ve erlerin kışlada kullanacakları telefonların “akıllı telefon ” olmasına da izin verilmeyecek. Çalışma kapsamında askerlere telefonlarını şarj etmeleri konusunda da kolaylık sağlanacak. Erbaş ve erler bunun için yatakhanelerdeki prizleri kullanabilecek.

Askercell kimler alabilir?

Askercell ‘den bireysel faturasız hat sahibi tüm Turkcell müşterileri yararlanabilir. Askercell tanımlandıktan sonra iptal edilmediği sürece hatta aktif kalır. Askercell kışlalarda er ve erbaşların telefonla konuşabilmesi için ön şart olan özellikleri sağlayan bir Turkcell hizmetidir.

Askercell kaç günde açılır?

Askercell operatörü internet özelliği aktifleştirilmemiş olan ve sadece 5 adet kişiyle görüşmeye izin verilmiş sınırlı bir GSM hattıdır. 5 adet kişinin farklı hat sahibi olmaları da mümkün olmaktadır. Bunun yanı sıra hafta içi saat 18.00’dan sonra kullanıma açılmaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector