FAQ: Kargo Ile Telefon Göndermek Ne Kadar?

Kargoyla telefon göndermek yasak mı?

Hayır, posta/hızlı kargo taşımacılığı yoluyla muaf olarak veya vergileri ödenerek cep telefonu getirilmesi mümkün bulunmamaktadır. Dolayısıyla, bu yolla cep telefonu getirilmiş olsa dahi hiçbir surette sahibine teslim edilmemektedir.

PTT Kargo telefon gönderiyor mu?

Gönderinin teslim ya da teslim edilememe bilgilerinin, göndericinin talebi halinde sabit veya cep (GSM) telefonuna iletilmesine ” Telefonla Bilgilendirme Özel Hizmeti” denir. Postaya verilmek istenen posta gönderilerin, PTT tarafından gönderici adresinden alınması hizmetine “Adresten Alım Özel Hizmeti” denir.

Kargo göndermek yasak mı?

Genelgede yer alan ibarelere göre kargo, su, gazete ve mutfak tüpü dağıtım şirketleri ve çalışanları, ürün ve/veya malzemelerin nakliyesinde ya da lojistiğinde ( kargo dahil), yurt içi ve yurt dışı taşımacılık, depolama ve ilgili faaliyetler kapsamında görevli olanlar yasaklardan muaf olacak.

Yurtiçi Kargo nasıl gönderilir?

Kargo görevlimiz adresinize gelecek, yetkili belgesini gösterip “Ambar Tesellüm” fişi vererek kargonuzu teslim alacaktır. Dilerseniz saat 17.00’ya kadar herhangi bir Yurtiçi Kargo Şubesine gelerek de kargonuzu teslim edebilirsiniz. Cumartesi günleri “VIP Çeyrek Gün ve VIP Şehir içi” hizmeti sunulmamaktadır.

Yurt dışından kargo ile telefon gelir mi?

Cep telefonunun Türkiye’de serbest dolaşıma sokulabilmesi için, sadece yolcu beraberi kişisel eşya statüsünde olması gerekiyor. Cep telefonu yurtdışından, posta veya hızlı kargo taşımacılığı yoluyla muafen veya vergileri ödenerek hiçbir şekilde Türkiye’ye sokulamayacak.

You might be interested:  Hızlı Cevap: Huawei P20 Nasıl Bir Telefon?

Kargoyla ne gönderilmez?

İnce ambalaj içinde ağır, sivri, ambalajı yırtabilecek maddeler. Yüklenip indirilmesi zor, ayrıca diğer kargolara zarar verme ihtimali yüksek olan 100 kg’den ağır tek parça kargolarla, uzunluğu 3 m’den fazla (araçlara sığmayacak uzunlukta) sandık veya demir malzemeler, plaka veya kütle halindeki mermerler taşınmaz.

PTT Kargo ile sıvı gönderilir mı?

Uygulama bu tarz ürünlerin satışına izin verip anlaşmayı PTT Kargo ile yapmıştır ve uygulamadan her gün parfüm gibi sıvı ürünler de satışa sunulmaktadır.

PTT kargo eve teslim yapıyor mu?

İşlemleri doğru yaptığınızda siparişinizi oluşturarak PTT kargo kurye görevlisi adresinize zamanında gelerek kargonuzu alacaktır. Peki PTT evden kargo alımı yapıyor mu? Postaya verilmek istenen posta gönderilerin, PTT tarafından gönderici adresinden alınması hizmetine “Adresten Alım Özel Hizmeti” denir.

PTT Kargo neler yasak?

Yasaklı Ürünler:

  • Aerosol.
  • Traş Kremi/ Losyonu.
  • Hava Yastığı
  • Alkollü İçecekler.
  • Cephane.
  • Hayvan (Canlı veya Ölü)
  • Petrol (Sıvı veya Gaz halde)
  • Aromaterapi Yağı

Tam kapanmada kargo gönderilir mi?

Kargolar kapanma kararlarından muaf olacak. Kargo şirketlerinden Yurtiçi Kargo, Sürat Kargo, UPS kargo, PTT Kargo, Aras Kargo gibi kargo şirketleri kapanma döneminde açık olacak.

Yasak günlerde kargo çalışıyor mu?

– Kargo, su, gazete ve mutfak tüpü dağıtım şirketleri ve çalışanları yasaktan muaf tutuluyor. Sokağa çıkma yasağında kargolar dağıtım yapabilecek.

Peynir kargo ile gönderilir mi?

BELİRLİ ŞARTLARDA TAŞINACAK KARGOLAR Muhteviyatı gereği bozulma ihtimali olan gıda ürünleri( peynir, zeytin, turşu, salça, et ürünleri, yumurta, vb.) Yanıcı, yakıcı, patlayıcı, zehirleyici ve fena kokulu olmayan sıvı maddeler, sağlam(plastik, çelik, alüminyum) bidon veya kaplarda taşınabilir.

Kargo göndermek için ne gerekir?

Formda İstenen Bilgiler Nelerdir? Makbuza benzer özellik taşıyan formun üst kısmında, gönderici yani bizim bilgilerimiz istenir. Burada adınızı, soyadınızı, telefon numaranızı ve adresinizi girmeniz zorunludur. Eğer kargo ücretini alıcı ödeyecekse, tc kimlik numaranızı da girmeniz gerekecektir.

You might be interested:  Okuyucular soruyor: Cep Telefon Türkiyeye Ne Zaman Geldi?

Yurtiçi Kargo Evden Kargo alınır mı?

Gönderinizin adresinizden alınmasını tercih ediyorsanız saat 11.00’a kadar 444 99 99 no’lu Yurtiçi Kargo çağrı merkezini arayarak talebinizi iletebilir ya da saat 12.00’a kadar şubelerimize veya acentelerimize haber verebilirsiniz. Birimimiz, iş planına göre, talebinize dair yönlendirmeyi yapacaktır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector