FAQ: Telefon Faturam Kayboldu Ne Yapmalıyım?

Telefon faturası nasıl bulunur?

GUNCEL servisi ile, mobil hattınıza ait en güncel fatura bilginizi kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Cep telefonunuzun mesajlar bölümüne girip “GUNCEL” yazarak 5555’e gönderin ya da *100#’yi tuşlayın. Cep telefonunuza gelecek olan mesaj ile son birkaç güne kadar olan faturalanmamış kullanım tutarınızı öğrenebilirsiniz.

Kaybolan elektrik fatura tekrar çıkarılır mi?

Elektrik Faturamı kaybettim nasıl öderim? Elektrik faturanızı kaybetmenizin fatura öderken etkisi olmaz. Eski faturanızla ya da adres, abonelik numarası gibi elektrik faturanız üzerindeki bilgileri biliyorsanız, ödeme noktalarından faturanız bulunur ve elektrik fatura ödemesi yapabilirsiniz.

Fatura olmadan garanti olur mu?

Fatura Garanti Belgesi Yerine Geçmemektedir. Belirtmek gerekir ki üretici, imalatçı ve ithalatçı ürettiği ya da ithal ettiği mal için mutlaka Garanti Belgesi almak zorundadır.

Telefonu servise göndermek için fatura gerekli mi?

Fatura gereklidir. Garanti süresinin dolup dolmadığını oradan bakabilirler ancak. Ve eğer mailinizde yoksa hepsi burada ile görüşüp faturanızı tekrar size yollamalarını isteyebilirsiniz.

Turkcell fatura dökümünü nasıl alabilirim?

Turkcell ‘in çağrı merkeziyle iletişime geçerek dilediğiniz fatura dönemine ait arama dökümünü elde edebilirsiniz. Bunun için 532 veya 0532 532 00 00 numaralarından birini tuşlamanız ve sizinle görüşen müşteri temsilcisine talebinizi iletmeniz yeterli olacaktır.

You might be interested:  Hızlı Cevap: Dahili Ve Harici Telefon Ne Demek?

Turkcell Borcum ne kadar?

Son aya ait fatura tutarınızı, FATURA yazıp 2222’ye göndererek sorgulayabilirsiniz. Turkcell Şifreniz ile Online İşlemler’e girerek “Ödenmemiş Fatura” linkine tıklayarak faturalarınızın tutar ve son ödeme tarihlerine ilişkin bilgilere ulaşabilirsiniz.

Elektrik faturası kaybolursa ne olur?

Elektrik faturasının kaybedilmesi, herhangi bir kayıp olarak nitelendirilmiyor. Elektrik faturaları, PTT Şubelerinden, anlaşmalı banka şubeleri ve anlaşmalı ödeme noklarından ödenebiliyor. En güncel ödeme noktaları listesini www.bedas.com.tr web sitesinde “Hizmetlerimiz/Ödeme Noktalarımız” linkinde yer alıyor.

Elektrik faturası gelmezse ne olur?

Elektrik faturası, PTT Şubelerinden, anlaşmalı banka şubeleri ve anlaşmalı ödeme noklarından ödenebiliyor. Gecikmiş faturalar, tahsilât anlaşma yapılan tüm bankalar tarafından tahsil edilebiliyor.

Faturanın aslı kaybolursa ne olur?

Faturanın aslının kaybolduğu durumlarda satıcı firmalar faturanın kendilerinde kalan nüshasının fotokopisi üzerine “ Aslı Gibidir” yazarak kaşeleyip imzalamakta, alıcılar ise satıcılar tarafından belirtilen şekilde onaylanan fatura fotokopilerini kayıtlarına gider olarak intikal ettirerek, KDV’lerini indirim konusu

Fatura garanti belgesi yerine geçer mi?

”Faturanız garanti belgesi yerine geçer ” aynen doğrudur. Faturanız olduğu sürece herhangi bir sorun yaşamanız söz konusu değil.

Garanti belgesi yırtılırsa ne olur?

Garanti belgesi üzerinde tahribat ve tahrifat yapıldığı, cihaz üzerinde orijinal seri numarası kaldırıldığı veya tahrip edildiği taktirde garanti hükmünden düşer. Satıcı firmanın kaşe ve imzası ile satış tarihi bulunmayan garanti belgesi geçersizdir.

Hepsiburada fatura garanti yerine geçer mi?

Evet kullanabilirsiniz. Normal faturadan herhangi bir farkı olmayacaktır.

Apple garantiye göndermek için ne gerekli?

Bir servis yerine giderken aşağıdakileri yanınızda götürmeyi unutmayın:

  • Satın alma makbuzunuz (varsa); servis işleminiz için satın alma belgesine ihtiyaç duyulabilir.
  • Aygıtınız ve yardıma ihtiyaç duyduğunuz tüm aksesuarlar.
  • Nüfus cüzdanı, ehliyet veya pasaport gibi resmi bir kimlik belgesi.
You might be interested:  Soru: Telefon Kablosu Hangi Renkler?

Telefonu tamire verirken nelere dikkat edilmeli?

Telefonu tamire verirken buna dikkat! Özel bilgileriniz ifşa olmasın

  1. ‘DOSYALARI YEDEKLEYİP SİLİN, SD VE SIM KARTLARI ÇIKARIN’
  2. ‘SİLİNEN DOSYALAR DA GERİ GETİRİLEBİLİR’
  3. ‘TUŞ KİLİDİ YA DA ŞİFRE KOYMAK ANLAMSIZ’

Telefon faturası önemli mi?

Vatandaşlarımız telefon alırken faturasının olmasına dikkat etmesi gerekir. Çünkü telefonun çalıntı çıkma gibi bir durumu olursa, elindeki faturayla polis karakoluna giderek suçu kendisinden atabilir ama bu cihazın faturası yoksa büyük ihtimal suç kendisine kalır. Bu yüzden fatura şart” şeklinde konuştu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector