FAQ: Telefon Kılıfı Hangi Malzemeden Olmalı?

Telefon kılıfı alırken nelere dikkat edilmeli?

Dış Görünümünün Şık Olmasına Özen Gösterin Dış görünüm bakımından beğendiğiniz, kaliteli, size kullanım kolaylığı sağlayan ve koruma oranı yüksek telefon kılıfları telefonunuzu uzun süre hasar görmeden kullanmanızın yanı sıra aynı zamanda kılıfınızı da severek kullanmanızı sağlayacaktır.

Telefon kılıf telefonu ısıtır mı?

Telefon ve tablet gibi cihazlar çalıştığında ortama ısı yayarlar ama telefon ve tabletlerde kullanılan kılıf dediğimiz koruyucular ısıyı tutan özelliklere sahiptir. Bu nedenle telefon ısısını yayamaz ve dolayısıyla aşırı ısınmaya neden olabilir.

Thermoplastic kılıf nedir?

Sert plastik malzemeden üretilen bu kılıflar, telefonun arka ve yan çerçevelerini koruyor. Bu tasarımlarda genellikle alt ve üst kenarlar açık kaldığı için, telefonu düşürme durumunda o bölgelerden gelecek sarbelere karşı savunması zayıftır.

Silikon kılıf telefonu korur mu?

Normal kapaklı bir kılıfa oranla daha ince yapıya sahiptir. Telefonun tamamını korur, ince yapısı sayesinde cihazı kalınlaştırmaz. Yumuşak silikon malzedemen üretien bu telefon kılıfları, telefon arka kasasını ve kenarlarını gözleyerek koruma sağlıyor.

Kılıf telefona zarar verir mi?

Plastik kılıflar, telefonların kısa sürede çok fazla ısınmasına neden olan ürünlerdir. Özellikle de yaz mevsiminde bu tip kılıfların tercih edilmemesi uzmanlar tarafından belirtilmiştir. Sert kılıflar, çabuk ısınan telefonların patlamasına neden olmakta ve bu da insan hayatını tehlikeye atmaktadır.

You might be interested:  Hızlı Cevap: 003 Hangi Ülkenin Telefon Kodu?

Rubber telefon kılıfı nedir?

Rubber kılıflar, sert plastik malzemeden üretiliyor ve telefonun yan kenarlarını, arkasını düşme ve çizilmelere karşı koruyor.

Zırhlı kılıf telefona zarar verir mi?

Uzmanlara göre koruyucu kılıflar, telefonların hava almasını engelliyor. Hava alamayan telefonlar ise normalden daha fazla ısınıyor. Bu duruma dikkat çeken araştırmacılar çok sıcak havalarda kılıf kullanılmaması gerektiğini belirtiyor. Kullanılan koruyucu kılıfların telefonlara zarar verdiği anlaşıldı.

MagSafe kılıf telefona zarar verir mi?

Apple MagSafe isimli güç adaptörü için uyardı: İz tehlikesi! Bu bağlamda diğer ham maddelerden yapılmış olan kılıflar da (özellikle deri) MagSafe yüzünden zarar görebilir. Eğer bir kullanıcı iPhone cihazını hem kablolu şarjla hem de MagSafe ile şarj etmeye çalışırsa MagSafe aniden devre dışı bırakılacak.

Mıknatıs akıllı telefona zarar verir mi?

Kılıflara yerleştirilen mıknatıs, akıllı telefonların ekranında renk bozukluğuna ve dokunmatik hassasiyetinin kaybolmasına neden oluyor. Doğan, “Bu kılıflar kullanıldıktan bir süre sonra cep telefonu ekranına zarar veriyor.

Ince kılıf telefonu korur mu?

İnce Kapaklı Telefon Kılıfı > Koruma Puanı 8/10 Normal kapaklı bir kılıfa oranla daha ince yapıya sahiptir. Telefonun tamamını korur, ince yapısı sayesinde cihazı kalınlaştırmaz.

Zırhlı kılıf ne işe yarar?

Bu kılıflar telefonumuzu darbelere karşı diğer kılıf çeşitlerine göre çok daha iyi korur. Çizilmesini engeller, düşmelerde telefonun zarar görmesini engeller.

Silikon kılıf ne işe yarar?

Silikon kılıflar esnek yapıya sahip olduklarından telefonun alacağı herhangi bir darbeyi adsorbe edebiliyor. Özellikli telefonlar yere düştüğünde silikon kılıflar esnekliği sayesinde aldığı darbenin dozunu bir miktar da olsa azaltabiliyor. Bu nedenle avantajlı bir kullanım şansı sunuyor.

Telefon kaplama korur mu?

Kaplama şeklinde kılıflar, sırdan plastik ve metal kılıflardan çok daha farklı. Bu sebeple bazı avantajları ve dezavantajları var. İnce yapıları sebebiyle sert darbelere karşı koruma sağlamıyor. Buna karşılık telefonunuzu kalınlaştırmadan sırdan çiziklerden korumanız mümkün.

You might be interested:  Xiaomi Mi A2 Nasıl Bir Telefon?

Telefon Kılıfı ne işe yarar?

Telefon düşürmek 21. yüzyılın en yaygın davranışlarından biri oldu. İşte cep telefon kılıfları tam da bu soruna bir çözüm sunuyorlar: Düşen telefonun aldığı darbeyi emip oluşacak hasarı azaltmak. Kılıflar, özellikle düşük mesafeden düşmelere karşı büyük ölçüde koruma sağlasa da, bu koruma sınırlı kalabiliyor.

Silikon kılıf neden soyulur?

Tüm Huawei koruyucu kılıflar ve kapaklar, sıkı testlerden geçmiştir ve titizlik gerektiren gereksinimlere göre ölçümleri yapılmıştır. Ancak (lekeler gibi) aşındırıcı maddelerin, bu nesnelerin boyalı yüzeyleri ile temas etmeleri durumunda bunlar, kaplamanın kabarmasına, çatlamasına ve sonunda da soyulmasına neden olur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector