FAQ: Telefon Modeme Nasıl Bağlanır?

Cep telefonu modeme nasıl bağlanır?

Kablosuz özelliği açıkken telefonunuz daha önce bağlandığınız yakındaki kablosuz ağlara otomatik olarak bağlanır. Açma ve bağlanma

 1. Ekranın üstünden aşağı doğru kaydırın.
 2. Kablosuz’a. dokunup basılı tutun.
 3. Kablosuz Ağı Kullan’ı açın.
 4. Listelenen bir ağa dokunun. Şifre gerektiren ağlarda Kilit simgesi. bulunur.

Modeme nasıl bağlanırım?

Modem arayüzüne girmek için;

 1. Adım: İnternet tarayıcınızı açın.
 2. Adım: Arama kısmına 192.168.1.1 yazın (bu adres modemden modeme değişiklik gösterebilir)
 3. 3. Adım: Modemin IP’sine girdiğinizde sizi kullanıcı adı ve şifre ekran karışılayacak.

Kablosuz internet bağlantısı nasıl yapılır?

Kablosuz ağınıza bir bilgisayar bağlayın

 1. Bildirim alanındaki Ağ veya simgesini seçin.
 2. Ağ listesinden bağlanmak istediğiniz ağı seçin ve sonrasında Bağlan’ı seçin.
 3. Güvenlik anahtarını yazın (genellikle parola denir).
 4. Varsa ek yönergeleri izleyin.

Modem yerine ne kullanılır?

Eğer kablosuz bağlantı istiyorsanız, modeme gelen interneti evin geri kalanına kablosuz olarak dağıtmaya yarayan bir router cihazına ihtiyacınız var. Router cihazı da aynı bilgisayarlar gibi modeme bir Ethernet kablosu aracılığıyla bağlanıyor.

Cep telefonundan masaüstü bilgisayara internet nasıl bağlanır?

Telefonunuzla birlikte verilen USB kablosunu bilgisayarınıza bağlayın, ardından telefonun USB bağlantı noktasına takın ve Android cihazınızı mobil internet paylaşacak şekilde yapılandırmak için aşağıdaki adımları izleyin:

 1. “Ayarlar”dan “Ağ ve İnternet ”e tıklayın.
 2. Etkinleştirmek için “USB İnternet Paylaşımı”nı tıklayın.
You might be interested:  Okuyucular soruyor: 99 Hangi Ülke Telefon Kodu?

192.168 11 oturum nasıl açılır?

Tarayıcınızın adres çubuğuna http:// 192.168.1.1 yazın ve Enter tuşuna basın. Karşınıza oturum açma ekranı gelecektir. Burada ilgili alanlara modeminizin kullanıcı adı ve şifresini girmeniz gerekmektedir. Bu bilgiler genellikle modemin alt tarafında veya cihazın kullanım kılavuzunda yazmaktadır.

Modem Nasıl Açılır?

Modem arayüzünü açmak için, tarayıcının URL kısmına modeminizle uyumlu IP adresini girin. IP adresi modem in alt tarafında yer alır. Ardından gelen pencerede karşınıza, modem arayüzüne girmek için bir kullanıcı adı ve şifre isteyecek. Modeminizle uyumlu kullanıcı adı ve şifreyi girin.

TP Link içine nasıl girilir?

Web tarayıcıyı açınız ve adres çubuğuna cihazın IP adresini yazınız (varsayılan olarak 192.168.1.1). Enter’a basınız. Oturum açma penceresinde kullanıcı adı ve şifre alanlarının her ikisine de, varsayılan kullanıcı adı ve şifre admin yazınız ve web sayfasında oturum açmak için TAMAM (OK) butonuna tıklayınız.

Modem Firmware Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Cihazınızın arayüzüne erişim sağladıktan sonra sırasıyla Bakım > Yazılım Güncelleme adımlarını takip ediniz. Bu ekrandaki yazılım sürümü “Cihaz Güncel Yazılımları” sayfasındaki yazılımdan farklı ise güncel değildir. İlgili sayfadan güncelleme adımlarını takip ederek güncelleme işlemini yapabilirsiniz.

Ttnet internet bağlantısı nasıl yapılır?

Ttnet için modem kurulumu adımları şu şekildedir:

 1. İlk olarak modeme bir LAN kablosu takılmalıdır.
 2. Bilgisayarda kullanılan web sayfası açılarak 192.168.1.1 yazılmalıdır.
 3. Açılan bu ekranda kullanıcı adı ve şifre istenir. Kullanıcı adı kısmına admin yazılmalıdır. Şifre kısmına ise tttnet/ ttgalaksi yazılmalıdır.

Modemin WPA ayarları nasıl yapılır?

“Arayüz” alanında [Konfigürasyon]’u ve ardından [Kablosuz LAN Ayarları ]’nı tıklatın. “İletişim Modu”nda [Altyapı Modu]”nu seçin. Kullanmak istediğiniz erişim noktasına göre [SSID]’de alfanümerik karakterleri (a-z, A-Z veya 0-9) girin. “Güvenlik Metodu”nda [ WPA ]’yı seçin.

You might be interested:  Sony Telefon Fiyatları Ne Zaman Düşer?

Wifi ayarları nasıl yapılır?

Adım adım en iyi Wi-Fi ayarı

 1. Adım: Modem ya da router arayüzüne girmek için tarayıcınızın adres çubuğuna 192.168.1.1 yazarak giriş sayfasına ulaşın.
 2. Adım: Wi-Fi (Kablosuz Ağ) bölümüne tıklayın.
 3. 3. Adım: Benzersiz bir SSID yani Wi-Fi adı belirleyin.
 4. Adım: SSID gizle seçeneğini pasif halde bırakın.

Wifi yerine ne kullanılır?

Li-Fi temel olarak Wi-Fi ile aynı, sadece küçük bir fark var; LiFi radyo sinyallerini kullanmak yerine veriyi kablosuz bir şekilde aktarabilmek için LED ışıkları kullanıyor. Geleneksel Wi-Fi veriyi cihazlara aktarmak için radyo sinyallerini kullanır.

Modem olmadan internet olur mu?

Modemin yaptığı işi bilgisayarda yapacak bir durum olmadığı için internete giremezsiniz. Modem hem internete çıkış için yönlendirme yapar hem de IP dağıtımı yaptığı için internete çıkış yapabiliyoruz. Haliyle modem olmasa bu gerçekleşmeyecektir.

Telefonu modem olarak kullanma ücretli mi?

Cep telefonlarındaki mobil internet paketini hotspot (kişisel erişim noktası) yolu ile başka cihazlarla paylaşanlara ek ücret geliyor. Böylece telefonunu modem olarak kullanmak ekstra ücrete tabi olacak. Bundan sonra mobil internetini kişisel erişim noktası paylaşanlar, aylık 9 TL ücret ödemek durumunda kalacak.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector