FAQ: Telefon Ne Işimize Yarar?

Telefon ne ile yarar?

Cep telefonlarının en temel özelliği, her yerden iletişim kurmanızı sağlayan taşınabilirliğidir. Ana işlevi geleneksel telefon gibi sesli iletişim olsa da, hızlı gelişimi sayesinde kamera, takvim, internet erişimi, video oynatma ve hatta GPS ve mp3 çalar gibi diğer işlevleri de içerdi.

Telefon günlük hayatımızda ne işe yarar?

* Telefon günlük hayatımızda istediğimiz anda istediğimiz kişi ile iletişim kurabilmemiz için oldukça gereklidir. *Zor durumda kaldığımız her an telefon ile yardım isteyebilir, bu sayede başımızın dertten kurtulmasını sağlayabiliriz. * Günlük hayatımızda telefon sayesinde bankacılık işlemlerimizi halledebiliriz.

Akıllı telefon nedir ne işe yarar?

Ne işe yarar? Standart bir cep telefonuna kıyasla akıllı telefon ile görüntülü aramalar gerçekleştirebilir, internette gezinebilir, sosyal medya hesaplarınızı yönetebilir veya e-mail hesaplarınızı yönetebilirsiniz. Cep telefonları ise, bu özelliklerin daha altında standartlar ile çalışmakta diyebiliriz.

Cep telefonunu nasıl kullanmalıyız?

– Telefonu tek elle kullanmak yerine mümkün olduğunca düz bir yüzeye koyun ya da bir elle telefonu tutarken diğer elle yazmaya çalışın. -Başparmağınızla yazarken parmağınızı bükmek yerine parmak ayasıyla yazmaya gayret edin. -Bileklerinizi mümkün olduğunca rahat ve düz tutun.

You might be interested:  Sık sorulan: Telefon Interneti Tv Ye Nasıl Bağlanır?

Cep telefonunun hayatımıza olumsuz etkileri nelerdir?

Cep telefonlarının birçok kolaylığı bulunsa da insan sağlığını etkileyen birçok olumsuzluğu barındırdığını unutmamak gerekir.

 • Omuz, boyun ve baş ağrılarına sebep olabilir.
 • Hamilelikte ciddi zararları olabilir.
 • Kulak sağlığına zarar verebilir.
 • Parmak eklemlerinizi ağrıtabilir.
 • Meme kanseri riskini arttırabilir.

*# 21 ne işe yarar?

*#21 # Bu kodla aramalarınızın, mesajlarınızın ve diğer verilerinizin yönlendirilip yönlendirilmediğini öğrenebilirsiniz. Bilgilerin aktarıldığı yerler değil yönlendirme durumu gösterilir.

Cep telefonunu en çok kullanma nedeni nedir?

Bununla birlikte yüzde 27’si, yüzde 11’i ve yüzde 7’si ise sırasıyla cep telefonu kullanma amacını mesajlaşma, fotoğraf çekmek ve video çekmek şeklinde belirtti. Ayrıca araştırmaya katılanların yüzde 7’si müzik dinlenme ve yüzde 5’i ses kaydetmeyi cep telefonu kullanma amacı olarak gösterdi.

Telefon güvenlik önlemleri nelerdir?

Akıllı Telefon Güvenliği

 • Telefonunuzu kilitli tutun.
 • Hassas bilgilerinizi şifreleyin.
 • Telefonunuzdaki uygulamaların davranışlarını izleyin.
 • Telefonunuzu ve verilerinizi koruyun.
 • Jailbreak/rooting risklerine karşı dikkatli olun.
 • Bluetooth’u mümkün olduğunca kapalı tutun.

Telefon beyne zararlı mı?

Toplantıda açıklanan Atina Üniversitesi Hücre Biyolojisi ve Biyofizik Bölümü ”Elektromanyetik Biyoloji Araştırma Takımı” çalışmasında ise cep telefonlarının özellikle hafızaya zarar verdiği, nörolojik proteinleri ve beyin metabolizma proteinlerinin etkisini değiştirdiği ve DNA tahribatına neden olduğu bilgileri yer

Ülkemizde akıllı telefonlar en fazla hangi amaçla kullanılmaktadır?

Sosyal medya ve mesajlaşma uygulamalarının hakimiyeti devam ediyor:

 • “Sosyal ağ uygulamalarını kullanıyorum.” – yüzde 96,3.
 • “Messenger gibi sohbet uygulamaları kullanıyorum.” – yüzde 96,1.
 • “Eğlence ve video uygulamalarını kullanıyorum.” – yüzde 87,1.
 • “Müzik uygulamaları kullanıyorum.” – yüzde 68,6.

Araştırmalara göre ülkemizde akıllı telefonların en yoğun kullanıldığı alan nedir?

We Are Social verilerinden ve medya yansımalarından derlenen bilgilere göre, Türkiye’de akıllı telefonların en çok fotoğraf ve video çekmek amacıyla kullanıldığı görülüyor. Bu oran yüzde 44 şeklinde belirlenirken, ikinci sıraya yüzde 38 oranıyla alarm kurma yerleşti.

You might be interested:  Soru: 0242 Telefon Kodu Hangi Ile Ait?

Akıllı telefonlar ne zaman kullanılmaya başlandı?

Android 0.1 sürümüne sahip olan telefonun aynı zamanda tuşları da bulunmaktadır. Tuşlu telefondan dokunmatik telefona geçiş niteliğinde olan bu cihaz piyasaya çıkış tarihi olarak Eylül 2008 olarak bilinmektedir.

Cep telefonu ne kadar uzak tutulmalı?

Cep telefonu ve modem kullanımına yönelik yapılan bir araştırma ilginç sonuçlar ortaya çıkardı. Süleyman Demirel Üniversitesi yapılan araştarmaya göre cep telefonunun en az 10 santimetre, modemin ise 25 santimetre uzakta tutulması gerekiyor.

Cep telefonu kullanırken nelere dikkat etmeli?

1- Cep telefonunuzu kullanırken başınızı eğmek yerine telefonunuzu kaldırın. 2- Ekranı okurken telefonunuzu çene hizası veya biraz altına gelecek şekilde konumlandırın. -Telefonunuzu kucağınızda veya göğüs yüksekliğinin altında tutmaktan kaçının.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector