FAQ: Yurt Dışına Telefon Numarası Nasıl Verilir?

+90 telefon numarası nasıl yazılır?

Türkiye’den yurtdışına yapılan telefon görüşmelerinde ilk olarak Türkiye’nin kodu + 90 girilir. Ülke kodunun girilecek olması alan kodunun girilmeyeceği anlamına gelmez. Bu sebeple ülke kodundan sonra alan kodu ve son olarak telefon numarası girilir.

Cep telefonu numarası Uluslararası nasıl yazılır?

Tam uluslararası formatta telefon numaralarında en başta bir artı simgesi (+), ardından ülke kodu, alan kodu ve yerel telefon numarası bulunur.

Yurt dışı numarası nasıl?

Uluslararası telefon numaraları nasıl kaydedilir

  • Telefon rehberinizi açın.
  • Kişinin telefon numarasını yazarken ilk önce bir artı (+) simgesi koyun.
  • Ülke kodunu yazın, ardından telefon numarasını eksiksiz olarak girin.

Türkiyeden Almanya’yı nasıl ararım?

Herhangi bir ülkeden Almanya ‘ yı arayabilmek için Almanya ‘nın ülke telefon kodu olan “+49” tuşlanmalıdır. Almanya telefon kodu +49’dur. Almanya hem ticari amaçlar ile hem çalışma hem de eğitim amacı ile Türkiye’den çok fazla göç almış olan bir ülkedir.

Telefon numarasında artı nasıl yazılır?

Notlar: Telefon numarasının başındaki artı işareti (+) gereklidir.

Türkiye cep telefonu numarası nasıl yazılır?

Daha sonra ülke kodu girilir ve sonrasında ‘sıfırsız’ olmak üzere alan kodu ve numara çevrilir. + 90 216 555 55 55 yazılarak, Türkiye içi dahil dünyanın her yerinden bu numaraya ulaşılabilir. İşte bu nedenle, daha telefon numaralarını ilk kez kaydederken, +│90 Alan Kodu│Sıfırsız Numara olarak düzenlemelisiniz.

You might be interested:  Media Marketten Taksitli Telefon Nasıl Alınır?

Yurt dışı numaraları kaç haneli?

E.164, ülke kodu, ulusal yönlendirme kodu (bölge kodu) ve abone numarasından oluşan uluslararası telefon numarasının tamamı için maksimum 15 haneli bir uzunluğa izin verir.

1581 Nerenin kodu?

Quebec City, Kanada: + 1581 – Yerel numara Kullanan şehirler + 1581: Future area code for Quebec.

Yurt dışından Türkiye nasıl aranır?

Ülke dışından ülkemizde bulunmakta olan bir telefonun aranması gerektiğinde bu numaralar numaranın başına getirilmesi gerekmektedir. Diğer bir tabirle de +9 getirilmesi gerekmektedir. Yani 0 555 555 55 55 numaralı telefon numarasını yurt dışından aramak için yapılması gereken başına 009 (+9) getirilmesidir.

Yabancı ülke nasıl aranır?

Türkiye’den yurt dışındaki bir numarayı arayabilmek için sırasıyla,

  1. 1- Türkiye uluslararası çıkış kodu(00)*,
  2. 2- Aranılan kişinin ülke kodu**,
  3. 3- Aranılan kişinin kullandığı şebekenin prefiksi,
  4. 4- Aranılan kişinin numarasını tuşlayabilirsiniz.

KKTC den Türkiye nasıl aranır?

Türkiye ‘den Aranmalar Kuzey Kıbrıs ‘taki telefon aboneleri Türkiye ‘den aranırken önce “0” Kuzey Kıbrıs alan kodu ile “392”ve 7 rakamlı abone numarası çevrilecektir (tuşlanacaktır).

Özbekistan numarası nasıl kaydedilir?

Özbekistan ‘a ait bir telefon numarasını aramak istiyorsanız +998 den sonra 76 alan kodunu yazmanız gerekmektedir. +998’in açılımı 00998’dir. Kısaca, Özbekistan ülkesinin alan kodu 998 / 00998’dir. 76 ise alan kodudur.

Endonezya telefon numarası nasıl kaydedilir?

Türkiye’ den Endonezya ile nasıl telefon iletişimi kurabilirim diye düşünüyorsanız, sabit telefonunuzdan veya cep telefonunuzdan Endonezya ‘yı arayabilmek için Endonezya ‘nın uluslararası telefon kodu olan +62’yi tuşladıktan hemen sonra aramak istediğiniz kişinin telefon numarasını tuşlamalısınız.

Telefonum yurt dışına açık mı?

Hattınızın yurt dışını aramaya açık olduğunu kontrol etmek için YURTDISI ARAMA yazıp 2222’ye ücretsiz SMS gönderebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector