Hızlı Cevap: Almanyaya Telefon Nasıl Edilir?

Almanya telefon numarası nasıl?

+49

Almanyada hat nasıl alınır?

Ön ödemeli hattınızı pasaportunuzla birlikte herhangi bir bayi’ye girerek alabilirsiniz. Ek olarak tek seferlik bir aktivasyon ücreti de alıyorlar. Faturalı hattınız için ek olarak Anmeldung belgeniz de gerekmektedir. Almanya’da çok çeşitli tarifelerde çok fazla operatör seçeneği mevcut.

Almanyadan Türkiye nasıl aranır?

Yani 0 555 555 55 55 numaralı telefon numarasını yurt dışından aramak için yapılması gereken başına 009 (+9) getirilmesidir. Bu durumda çevrilmesi gereken numara +90 555 555 55 55 şeklinde aranması gerekmektedir.

Almanyadan Türkiye ev numarası nasıl aranır?

Türkiye ‘yi sabit iş veya sabit ev telefonundan ya da Yurtdışı hatlardan aramak, Yurtdışındaki cep telefonları ya da sabit telefonları numaralarından telefonla aramak için öncelikle Türkiye ‘nin uluslararası telefon kodu olan +90′ı çevirmeniz ya da tuşlamanız gerekmektedir.

Türkiye telefon numarası nasıl yazılır?

Daha sonra ülke kodu girilir ve sonrasında ‘sıfırsız’ olmak üzere alan kodu ve numara çevrilir. + 90 216 555 55 55 yazılarak, Türkiye içi dahil dünyanın her yerinden bu numaraya ulaşılabilir. İşte bu nedenle, daha telefon numaralarını ilk kez kaydederken, +│90 Alan Kodu│Sıfırsız Numara olarak düzenlemelisiniz.

Almanya telefon numarası nasıl aranır?

Herhangi bir ülkeden Almanya ‘yı arayabilmek için Almanya ‘nın ülke telefon kodu olan “+49” tuşlanmalıdır. Almanya telefon kodu +49’dur.

You might be interested:  Okuyucular soruyor: Telefon Su Geçirirse Ne Yapmalı?

Telefon numarası WhatsApp’a nasıl kaydedilir?

Telefon rehberiniz aracılığıyla kişi ekleme

  1. Uygulamalar menüsünden Kişiler’e basın.
  2. Yeni Kişi veya Yeni’ye basın.
  3. Kişinin adını ve telefon numarasını girin > KAYDET’e basın.
  4. Kişi otomatik olarak WhatsApp kişiler listenizde görünür.

Ay Yıldız hangi operatör?

AY YILDIZ hakkında bilgiler AY YILDIZ hangi şebekeyi kullanıyor? AY YILDIZ Telefónica’nın (o2 ve E-Plus) şebekelerini kullanıyor.

Almanya telefon hattı Türkiye’de kullanılır mı?

‘ Verilen bilgiye göre, ‘CallYa Smartphone International’ adlı yeni tarife Almanya, Türkiye ve tüm AB ülkelerinde, tek bir kartla iletişim ihtiyacını karşılayacak.

Yurt dışından Türkiye nasıl aranır?

Türkiye ‘ yi Arama Yurt dışındayken diğer ülkelere yapılan aramalarda, “bulunduğunuz ülke uluslararası çıkış kodu – aradığınız ülke kodu – aradığınız şebeke kodu – numara” tuşlanarak yapılabilir. Yurt dışında bulunduğu ülkedeki operatörün kullanıcısını ararken, sadece GSM numarasını tuşlaması yeterlidir.

Yurtdışından Türkiye yi nasıl arayabilirim?

Türkiye ‘den yurtdışındaki bir numarayı ararken; numaranın başına Uluslararası AramaKodu “00” veya “+” eklenerek arama yapılmalıdır.

Ulke kodu Türkiye nasil yazilir?

Telefon kodlarından birisi de +90 kodudur. Bu kod ülkemize, yani Türkiye ‘ye aittir. Böylelikle Gelen aramaların başında +90 kodu bulunuyor ise bu Türkiye ‘den gelen bir arama olduğu ülke kodlarından anlaşılır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector