Hızlı Cevap: Bas Konuş Telefon Nasıl Kullanılır?

Telefonda bas konuş özelliği nedir?

Bas konuş servisi, aynı telsiz sisteminde olduğu gibi abonelerin aynı anda birden fazla abone ile sesli iletişim kurmalarını sağlayan bir servistir. Bas konuş servisinde yalnızca tek bir aboneyle sesli iletişimde bulunmakta mümkündür.

Bas Konuş telsiz nasıl kullanılır?

Bu frekans istasyonu ayarlanmamış bir radyodan çıkan hafif tıslama sesi şeklinde tarif edilebilir. Konuşmak istendiğinde ise düğmeye basmanız ve yanıtı duymak için düğmeden parmağınızı çekmeniz gerekmektedir. Özetle telsiz kullanımında bas, konuş, bırak ve dinle prensibi ile iletişim sağlanır.

Turkcell bas konuş nedir?

BasKonuş Servisi, Turkcell ‘lilerin kendi aralarında hızlı ve sesli iletişim kurabilecekleri bir servistir. Bu servis ile birlikte, tek bir tuşa basılı tutarak kendi sesinizi karşı tarafa gönderebilirsiniz.

Bip bas konuş nedir?

Bas Konuş BasKonuş Servisi, Turkcelli’lerin kendi aralarında sesli iletişim kurmalarını sağlayan bir servistir. Servisten yararlanmak için telefonunuzun BasKonuş özelliğini desteklemesi gerekir.

DC bas konuş nasıl yapılır?

Bas – Konuş aktivasyon bip sesini açmak (veya kapatmak için) ayarlar sekmenizi açın: Bildirimler sekmesine gelin, buradan “PTT activate” ve “PTT deactivate” ayarlarının yanında bulunan tikleri aç/kapat yaparak gerekli ayarlamayı yapın.

Zello ne işe yarar?

Ücretsiz konuşma programları arasına wiber ve Tango’dan sonra katılan Zello, telefonları bas konuş haline getiren bir yazılım. Sesli görüşme ve sms gibi klasik hizmetlerin yanısıra daha birçok özellikle birlikte data/wifi bağlantısı yoluyla ses ve görüntü iletim hizmetleri de eklenmiş durumda.

You might be interested:  Soru: Türk Telekom Gsm Eski Telefon Numarası Nasıl Aktifleştirilir?

Bas konuş ayarları nasıl yapılır?

BasKonuş menüsü altından “ BasKonuş ‘u Aç” seçeneğine basarak BasKonuş ‘a girin. Ekranın üst kısmındaki G harfi kutu içinde sabitlendiğinde BasKonuş servisini kullanabilirsiniz. BasKonuş özelliği olan bir telefonunuz varsa, tek bir tuşa basılı tutarak aynı anda ister bir, isterseniz 100 kişiye ulaşabilirsiniz.

Telsiz en fazla kaç km çeker?

Lisanssız telsizin yapısına ve özelliklerine bağlı olarak kapsama mesafesi ve kesintisiz konuşma alanı da çeşitlilik arz eder. PMR telsiz modellerinin kapsamı alanı genellikle 5-20 km arasında değişir.

Telsiz ile nasıl konuşulur?

Telsizle Konuşma Kuralları

  1. Telsizi açtığınızda bir müddet bekleyin frekansta görüşme yoksa çağrı yapınız.
  2. Görüşmeleri kısa tutunuz, görüşme esnasında ara boşluğu veriniz.
  3. El telsizinde (TX) gönderme gücünü yeteri miktarda ayarlayınız.
  4. Telsizde ticari ve siyasi görüşme yapmayınız.
  5. Öncelik frekansı dinleme olmalıdır.

Baskonus abone iptal nedir?

Baskonuş Servisi’ni iptal ettiğinizde APN ve servis aboneliği hemen kapandığı için fatura dönemi sonuna kadar servisi kullanmak gibi bir durum söz konusu değildir. Ayrıca Faturalı hatlarda aynı fatura dönemi içerisinde BasKonuş iptal edilip yeniden başlatıldığında ikinci bir ücret uygulanmaz.

6230 Bas Konuş Var mı?

Aynı zamanda bir kızılötesi bağlantı noktası vardır ve Bluetooth etkindir, bu sayede kızılötesi ve Bluetooth özellikli birkaç telefondan biri haline getirilir. Nokia 6230i bas – konuş özelliği (PTT) özelliğine sahiptir. Bas konuş (BK) işlevleri iki yönlü bir telsiz olarak işlev görür.

BIPE nasil giris yapilir?

SMS ile aldığınız 5 haneli kodu girin. BiP’e giriş yapabilmek için;

  1. Sadece sahip olduğunuz bir telefon numarasını doğrulayabilirsiniz.
  2. Giriş yapmaya çalıştığınız telefon numarasıyla arama ve SMS alabiliyor olmanız gerekir.
  3. Mobil veri veya Wi-Fi üzerinden çalışan bir internet bağlantınız olmalıdır.
You might be interested:  FAQ: General Mobile Gm 8 Nasıl Bir Telefon?

BİP te arşiv nerede?

Sohbet listesinin en üstünde bulunan “Arşivlenmiş Sohbetler” klasörüne girin. Arşivden çıkarmak istediğiniz sohbet için, Androidde basılı tutun, iOS’ te sola kaydırın. Arşivden çıkar’a dokunun.

Bipte çevrimiçi olduğunu nasıl anlarız?

Mesajlaşacağınız kişiyi seçtiğinizde şayet ‘son görülme’ ayarı kapalı değilse çevrimiçi olup olmadığını anlayabilirsiniz. Kendi çevrimiçi özelliğinizi de kapatabilirsiniz. Bunun için ‘ayarlar’ kısmına tıklamanız gerekiyor. Ardından ‘sohbet ayarları’ seçeneğine dokunun.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector