Hızlı Cevap: Dual Sim Telefon Ne Demek?

Çoklu SIM ne demek?

Dual SIM, diğer adıyla çift SIM kart özelliği; bir telefonun aynı anda iki SIM kart taşıyabilmesini ve kullanıcının aynı anda cihazda bulunan iki SIM kartı da aktif olarak kullanabilmesini sağlayan bir özelliktir.

Çift SIM kartlı telefon nasıl kullanılır?

Çift SIM kart kullanımını etkinleştirmek için

 1. Her iki SIM kartının da takılı olduğundan emin olun.
 2. Ana ekran konumundan, Uygulamalar ekran simgesine dokunun.
 3. Ayarlar > Dual SIM / Dual SIM ayarları öğelerini bulup dokunun.
 4. SIM1 ve SIM2 yanındaki kaydırma kızağını sağa doğru çekin.

2 hat olduğunu nasıl anlarım?

Bu nedenle, dişli sembolü cihazınızın ana ekranında bulun ve menüye erişin Telefon hakkında> Durum> IMEI verileri. Bu noktada, IMEI kodu cep telefonu: çift SIM’i destekliyorsa, kelimelerle işaretlenmiş iki farklı IMEI kodu bulacaksınız.

Dual Stand by ne demek?

Dual Standby (DSS), kullanıcının iki SIM’den hangisinin arama yapabildiğini ve alınabileceğini belirlemesi gerekir; Çift SIM Aktif ( Dual -SIM Active) ise her iki kartın da aynı anda çağrı almasını sağlar.

Duos cep telefonu ne demek?

Duos, Latince Duo kelimesinin çoğul hali olarak gösterilebilir. Kelime anlamı olarak “iki” şeklinde gösterebileceğimiz Duo, genelde telefonda çift hat desteğinin olduğunu göstermek için kullanılır. Kullanılan tek hattın dışında telefona bir hat daha takabilirsiniz ve telefonu çift hatlı olarak kullanabilirsiniz.

You might be interested:  Telefon Internetinde H Ne Demek?

2 sim kart nasıl kullanılır Samsung?

Galaxy cihazında Çift SİM özelliğini nasıl etkinleştirebilirim?

 1. 1 Ayarlar öğesine dokunun.
 2. 2 Bağlantılar sekmesine dokunun.
 3. 3 Sim kart yöneticisi sekmesine dokunun.
 4. 4 Daha fazla SİM kart ayarı sekmesine dokunun.
 5. 5 Çift SİM her zaman açık sekmesine dokunun.
 6. 6 Bu menüde yer alan Kapalı seçeneğini Açık duruma getirin.

Çift hatlı telefonlarda 2 WhatsApp nasıl kullanılır?

Bunun için mesajlaşma uygulamasının ikonuna uzun süre basılı tutmalı ve açılan ekrandan “ikinci uygulamayı indir ” seçeneğini seçmelisiniz. İkinci uygulama otomatik olarak Dual Messenger’ın mini logosuyla geliyor. Böylelikle uygulamaları karıştırma gibi bir problem de olmuyor.

Huawei çift hatlı telefon nasıl kullanılır?

Ayrıntılar için operatörünüzle iletişime geçin.

 1. Ayarlar > Mobil ağ > SIM yönetimi > SIM’ler arası arama yönlendirme bölümüne gidin.
 2. Bir arama yönlendirme modu seçin ve ilgili düğmeyi açın. Her iki düğme de açıldığında SIM kartlar arasında arama yönlendirme özelliği etkinleştirilir.

Redmi Note 8 Pro çift hatlı mı?

6.53 inç’lik ekranıyla gelen Redmi Note 8 Pro, şirketin yeni fiyat/performans telefonu olma özelliği taşıyor. MediaTek Helio G90T işlemciden güç alan ve çift SIM kart desteği taşıyan cihaz, iki farklı modele sahip. Cihazın 64GB’lık versiyonunun distribütör garantili fiyatı 2.699 TL olacak.

Birinin üzerine kaç hat olduğunu sorgulama?

e-devlet üzerinden vatandaşlar şifre ve TC kimlik numarası ile giriş yapıldıktan sonra arama kısmına mobil hat sorgulama yazarak hizmet verilen bölüme ulaşabilirsiniz. Sorgulama tüm GSM hatlarında yapıldığı için adınıza açılan tüm hatları görebilirsiniz.

iPhone 12 çift SIM nasıl takılır?

Yeni SIM kartı tepsinin alt tarafına yerleştirin. Çentik nedeniyle kart, tepsiye yalnızca tek yönde takılabilir. Ardından diğer SIM kartı tepsinin üst tarafına yerleştirin. Her iki nano SIM kartı da yerleştirdikten sonra SIM tepsisini çıkardığınız yönde geri takıp yerine tam olarak oturduğundan emin olun.

You might be interested:  Okuyucular soruyor: Yurtdışı Telefon Harcı 2018 Ne Kadar?

Hangi Çift SIM Kartlı Telefon?

Dual SIM ( Çift SIM) destekli uygun fiyatlı telefonlar:

 • Samsung Galaxy A10.
 • Huawei P40 LITE.
 • Huawei P30.
 • Xiaomi Redmi Note 9S.
 • Xiaomi Poco X3.
 • Xiaomi Mi 10T Pro.

iPhone Dual ne demek?

İngilizcede ”double” kelimesinin yerine kullanılan Dual, çift demektir. Aynı anda iki sim kartın takılabildiği ve kullanılabildiği telefonlar Dual Sim adıyla biliniyor.

E sim nasıl alınır?

iPhone’unuzda birden fazla eSIM bulundurabilir ancak aynı anda bunlardan yalnızca birini kullanabilirsiniz. eSIM ‘ler arasında geçiş yapmak için Ayarlar’a dokunun, Hücresel’ e veya Mobil Veri’ye ve ardından kullanmak istediğiniz plana dokunun. Ardından Bu Hattı Etkinleştir’ e dokunun.

Dual SIM Always On ne demek?

Samsung’un S7 ve S7 edge’te sunduğu yeniliklerden biri de ” Always on” oldu. Bu özellik telefonların ekranlarının ölü gibi durmasını engelliyor, siyah ekranda bilgileri kullanıcıya sunuyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector