Hızlı Cevap: Huawei Telefon Garantiye Nasıl Gönderilir?

Huawei servise nasıl gönderilir?

Arızalı Huawei ürünlerinizi servis merkezlerimize ücretsiz göndermeniz için tek yapmanız gereken, size en yakın Yurtiçi Kargo noktasına gitmeniz ve bulunduğunuz bölgeye göre daha hızlı hizmet almak için size önerdiğimiz servis merkezimizin anlaşma numarasını bildirerek, ürünü ulaştırması için teslim etmenizdir.

Huawei telefon Yamulması Garantiye girer mi?

7.İlgili ürün üzerinde, fiziksel temas sonucu oluşabilecek her türlü darbe, çatlak, kırık, çizik, kasanın yamulması, LCD ekrandaki fiziksel hasarlar garanti kapsamı dışındadır. Kullandığınız üründe her türlü sıvı teması sonucu ortaya çıkabilecek hasarlar garanti kapsamı dışındadır.

Huawei garanti servisi nasıl?

Huawei garanti sorgusunu yapmak için cihazınızın IMEI numarası yeterli olmaktadır. IMEI numarasını öğrenmek için arama kısmına “*#06#” yazıp, arama tuşuna basmanız yeterli. Huawei Türkiye garanti işlemi sorgusu için telefon faturası ya da başka herhangi bir belge gerekmiyor.

Huawei batarya değişimi garantiye girer mi?

Hemen söyleyelim eğer bataryada üretim hatası kaynaklı bir sorun varsa ve şişme bundan dolayı oluşmuşsa garantiye girer. Ancak düşme, çarpma, sıvı teması, ısıya maruz bırakma ve kalitesiz adaptör ve kablolarla şarj etme sebebiyle batarya şişmişse garantiye girmez.

Telefonu servise göndermek için fatura gerekli mi?

Fatura gereklidir. Garanti süresinin dolup dolmadığını oradan bakabilirler ancak. Ve eğer mailinizde yoksa hepsi burada ile görüşüp faturanızı tekrar size yollamalarını isteyebilirsiniz.

You might be interested:  Okuyucular soruyor: Telefon Santrali Ne Işe Yarar?

Telefon garantiden gönderme kaç günde gelir?

Telefon garantiden kaç günde gelir ortalama olarak arıza türüne göre en az 15 gün sürebilir. Cep telefonunu servise elden teslim edebileceğiniz gibi isterseniz kargo ile de gönderim sağlayabilirsiniz.

Telefon Yamulması neden olur?

Telefonun Taraf kısmında bulunan ses tuşlarının olduğu kısımdan bir baskı aldığı vakit yamulma olabilir. Apple ürünlerinde telefon modelleri Çoğunlukla baskıyı merkezden yada Taraf kısımdan alıyor. çünkü de cep de kullanıldığı vakitte bu kısımdan vuruş alarak telefonun ziyan görmesine sebep oluyor.

Samsung telefon Kasa Yamulması Garantiye girer mi?

Çoğunlukla kullanıcı kaynaklı olan bu durumun nedeni telefonun dış malzemesiyle alakalıdır. Telefon kasası yamuldu ve yetkili serviste bu sorunun çözülmesi için başvuru yaptınız. Telefon yamulması gibi kasa üzerinde gerçekleşen sorunların hepsi kullanıcı kaynaklıdır. Bu nedenle garanti kapsamına girmez.

Huawei telefonun garantisine nasıl bakılır?

Garanti Sorgulama işlemini yaparken Huawei sizden cihazınızın IMEI numarasını isteyecek. IMEI numaranızı öğrenmek içini ise telefon açıkken arama ekranına *#06# yazın. Ekrana çıkan IMEI numarasını da Huawei Garanti Sorgulama sayfasındaki ilgili bölüme yazın.

Telefon ısınması Garantiye girer mi?

Çok ısınan telefon garantiye girer mi? Eğer telefonunuzdaki ısınma arızasından şikayetciyseniz ve cep telefonunuz garanti kapsamında ise yetkili servisler kullanıcı hatasından kaynaklanmayan arızalar için herhangi bir ücret almamakta.

Batarya şişmesi Garantiye girer mi?

Batarya şişmesi kullanıcı hatası değildir ve garanti kapsamına girmektedir. Tabii daha önce de belirttiğimiz gibi bu durumun 2 yıllık garanti süresi içinde oluşması ve dışarıdan bataryanın şişmesine neden olacak bir darbe veya su teması olmaması gerekmektedir.

Telefonun garantili olduğunu nasıl anlarım?

IMEI numaranız ile telefonun markasına göre ilgili sorgulama sayfasına girerek garanti süresi öğrenilebilir. IMEI ile Garanti Süresi Sorgulama

  1. Telefona ait garanti belgesi veya cihazın kutusu üzerinden,
  2. Telefonunuzdan *#06# tuşlayarak,
  3. Telefonunuzun batarya bölümünden,
You might be interested:  Soru: Ev Telefon Numaraları Nasıl Yazılır?

Batarya şişmesi telefona zarar verir mi?

Batarya şişmesinin diğer modellere verdiği zararlar Diğer android cihazlarda da batarya şişmeleri ekrana, anakarta ve arka cam kapağa zarar vermektedir.

Telefon bataryası şişerse ne olur?

Şişmiş Bataryanın Telefona Vereceği Zararlar Şişmiş olan batarya direk olarak telefonun gövdesine baskı yapar. Bu baskı sonucu arka kapak, anakart hatta ekran kırılabilir. Örneğin bataryası şişmiş iPhone cihazlarında en çok gözlemlediğimiz şey ekranın kasadan ayrılması ya da ekranın kırılmasıdır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *