Hızlı Cevap: Telefon Iadesi Nasıl Olur?

Alınan cep telefonu iade edilir mi?

Ambalajı/paketi açılmamış/kullanılmamış ürünlerinizi teslim aldığınız veya siparişi verdiğiniz tarihten itibaren 21 (yirmi bir) gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayarak iade edebilirsiniz.

Yeni alınan telefon kaç günde iade edilir?

Cayma hakkına ilişkin ihbarın ulaşmasını takip eden en geç 14 (on dört) gün içinde mal/hizmet bedeli ve teslimat masrafları Alıcıya iade edilir ve 10 (on) günlük süre içinde mal/hizmeti alıcı iade etmekle mükelleftir.

Mağazalar iade almak zorunda mı?

Kanuna göre Mağazaların satmış oldukları ürünleri sebepsiz yere iade alma zorunlulukları yoktur.

TV iade edilir mi?

DVD, VCD, CD, kaset vb. bir ürün olması, LCD, LED ve Plazma TV ‘ler ( TV Grubundaki ürünlerin mutlaka servis tarafından açılması gerekmektedir, Servis haricinde açılan ürünlerde değişim ve iade işlemleri yapılamaz. (Arızalı, kırık, darbeli vb.)

Yıkanmış ürün iadesi olur mu?

Ürünler kullanılmış, yıpranmış, yıkanmış bir şekilde bize ulaşırsa size geri göndermek zorunda kalabiliriz. Bu durumda ücret iadesi yapılmaz. Tek kullanımlık ürünlerin ve hızlı bozulan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

You might be interested:  Hızlı Cevap: Xiaomi Telefon Hangi Ülkenin?

Elektronik ürün iade edilebilir mi?

Herhangi bir kusuru bulunmayan elektronik cihazlarda tüketicilerin keyfi iade hakları bulunmuyor. Ayıplı ürünlerde de yine tüketicilerin iade, değiştirme ve para iade hakları bulunuyor.”

14 günlük iade süresi ne zaman başlar?

CAYMA HAKKININ SÜRESİ: Alıcı, satın aldığı eğer bir hizmet ise, bu 14 günlük süre sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren başlar. Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile hizmetin ifasına başlanan hizmet sözleşmelerinde cayma hakkı kullanılamaz.

Teknosa dan alınan ürün kaç günde iade edilir?

Teknosa web sitesi, mobil uygulama veya mağazalarımızdan aldığınız bir ürünü 21 gün içinde ücretsiz olarak kolayca iade edebilirsiniz.

Tüketicinin cayma hakkı kaç gün?

(5) Tüketici, on dört gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanıldığına dair bildirimin bu süre içinde satıcı veya sağlayıcıya yöneltilmiş olması yeterlidir.

Beyaz Eşya kaç günde iade edilir?

Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği ‘nin 5. Maddesine göre, müşteri, “Ürünü teslim aldığı tarihten itibaren yedi gün içerisinde geri iade edebilirsiniz. Buna göre, müşteri, ürünü aldıktan sonra, 7 gün içerisinde iade etme hakkına sahiptir.

Mağazadan alinan Mobilya iade edilir mı?

Hepimizin yanlış bildiği bilgiyi düzeltmekle başlayalım. 6052 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanunda Mağazadan görerek satın alınan ürünlere cayma hakkı tanınmamıştır. Hiç bir mağazanın aldığınız mobilya ürününü ne sebeple olursa olsun iade almasını bekleyemezsiniz.

Vatan Bilgisayar iade alıyor mu?

İade koşullarında belirtilen şartlara uygun taleplerinizde; ilgili ürün Vatan Bilgisayar’a ulaştığı andan itibaren on (10) gün içerisinde ürün bedeli alışveriş yaptığınız hesaba iade edilecektir. Bu süreç genel bir uygulama olup, Vatan Bilgisayar’ın herhangi bir müdahalede bulunma hakkı bulunmamaktadır.

You might be interested:  Okuyucular soruyor: Ilk Akıllı Telefon Ne Zaman Üretildi?

a101 TV iade nasıl yapılır?

İade Adımları: a101.com.tr internet sitemize üye girişi yaparak “Hesabım” sayfasından “İptal/ İade Talebi” bölümüne giriniz ve iade işlemi yapmak istediğiniz siparişi seçiniz.

Teşhir ürünü geri iade edilir mi?

Bir teşhir ürünü almadan önce ürünün iade edilip edilmediğini mutlaka öğrenin. Bu durumun önemli olmasının nedeni, ürünün iade edilme gerekçesidir. Pek çok ürün ilk 15 gün ya da bir ay içinde koşulsuz olarak iade edilebiliyor. Sizin alacağınız ürün sadece hoşa gitmediği için iade edilmiş bir ürün ise sorun yok.

Elektronik ürünlerde cayma hakkı ve iade süreci nasıl kullanılır?

Elektronik ürünlerin “ Cayma Hakkı ” dahilinde iade alınabilmesi için satın alınan ürünün, orijinal kutusuna zarar verilmemiş olması, faturasının ve tüm tamamlayıcı aksesuarlarının ürün ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir. Gönderilmemesi halinde iade talebi reddedilecektir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector