Hızlı Cevap: Telefon Soketi Nasıl Temizlenir?

Telefon şarj soketi nasıl temizlenir?

Şarj soketi temizleme işlemine başlamadan önce cihazınızı kesinlikle kapalı konuma almalısınız. Bir masa lambası ya da bir el feneri yardımı ile şarj soketi yuvasını aydınlatmakta fayda var. İlk etapta kürdan ile yuvaya şiddetli baskı uygulamayınız. Hafif baskı ile yuva içerisindeki pislikleri kazımaya başlayın.

Telefonun şarj girişi bozuldu ne yapmalıyım?

Telefonunuzun şarj soketi girişi bozuldu ise uzman ve tecrübeli teknisyenlerimiz tarafından, tamamen sterilize edilmiş, statik elektrikten arındırılmış ve aynı zamanda 7/24 güvenlik önlemleri ile donatılmış olan teknik servis odamız, özel ekipmanlar kullanılarak şarj soketi değişimi yapılır.

Iphone şarj soketi nasıl temizlenir?

Kürdan Kullanın

  1. Bir elinizle telefonunuzu, diğer elinizle kürdanı tutun.
  2. Kürdanı yavaşça şarj girişinin içine sokun.
  3. Bir dizi çok hassas pinin üzerinde duran kalıntı parçalarını düşünün ve kürdanı hassas bir şekilde portun içinde gezdirin.
  4. Portun içine doğru nazikçe üfleyin ve kalıntıları dışarı çıkarmaya çalışın.

Şarj soketi Oksitlenmesi nasıl temizlenir?

Telefon Şarj Soketi Neyle Temizlenir? Telefon şarj soketi, oldukça kolay temizlenebilen elektronik akşamlardan biri olarak kabul edilmektedir. Söz konusu temizlik işlemi diş fırçası yardımıyla kolaylıkla yapılabilmektedir. Diş fırçasının kıllarını kullanarak temizleme işlemini oldukça hassas bir şekilde yapın.

You might be interested:  Hızlı Cevap: Biri Sizi Engellediyse Telefon Nasıl Çalar?

Telefon şarj soketi neden bozulur?

Yeteri kadar hijyenin sağlanmadığı durumlarda soket girişi tıkanabilmekte ve bozulabilmektedir. Ani elektrik akımları ve voltaj dengesizliklerinden ötürü bu sorun oluşabilmektedir. Cihazın aldığı ani darbeler neticesinde soket girişinde arıza meydana gelebilmektedir.

Telefon şarj entegresi bozulursa ne olur?

Telefonun anakartında şarj olmasını sağlayan entegre arızalandığı zaman, telefonun şarj harcama dengesi kaybolur ve ileri safhaya giderse kısa devre duruma düşerek telefon tamir edilene kadar açılmaz. Şarj entegresi arızalandığı zaman telefon sürekli olarak enerji (akım) çeker.

Şarj soketi bozulması garanti kapsamına girer mi?

Şarj aletinde kırık ya da çizik gibi durumlar mevcutsa değişim ya da tamir işlemleri garanti kapsamına girmemektedir.

Şarj soketi değişimi ne kadar sürer?

Şarj soket değişimi işlemi ortalama 30 dakika ile 45 dakika arasında sürmektedir. Şarj soket değişimi için hem kargo aracılığı ile cihaz yollanabilmektedir hem de servisimize gelip cihaz bırakılabilmektedir.

iPhone şarj soketi kaç günde yapılır?

Değiştirme işlemi profesyonel ve tecrübeli Apple teknisyenlerimiz tarafından yalnızca 30 dakikada yapılır. 2 taraflı bedava dağıttığı gönderim hizmetimizin kullanıldığı bu süre 3 (üç) iş günüdür. iPhone akıllı telefon şarj soketi değiştirme fiyat listesi aşağıda belirtilen tablo aracılığı ile paylaşılmaktadır.

iPhone şarj almıyor ne yapmalıyım?

Şu adımları izleyin:

  1. Aygıtınızın alt kısmında bulunan şarj bağlantı noktasındaki birikintileri temizleyin.
  2. Aygıtınızı yeniden başlatın: iPhone. iPod touch.
  3. Başka bir USB kablosu veya şarj aleti deneyin.
  4. iOS ‘in en son sürümüne sahip olduğunuzdan emin olun.
  5. Servis ayarlamak için Apple Destek bölümüne ulaşın.

Oksitlenmeyi ne çıkarır?

– Oksitlenmiş olan aletlerinizi temiz sabunlu bir bezle siliniz. Makine yağı, vazelin veya sıvı yağını geniş bir kabın içerisine koyduktan sonra içerisinde aletleri bir süre bekletiniz. – Bir süre beklettikten sonra temiz bezle silme işlemini uygulayınız. Daha sonrasında mobilya kremi uygulayabilirsiniz.

You might be interested:  1200 Tl Hangi Telefon?

Pil yuvası Oksitlenmesi nasıl temizlenir?

Pil akıntısı meydana geldiği süre içerisinde karbonatlı bezle silmek en iyi yöntem olacaktır. Fakat pil uzun zaman önce aktıysa ve oksitlenme meydana geldiyse, selülozik tiner kullanılmalıdır. Selülozik tiner, oksitlenmiş pili bile temizlemede etkindir. Ayrıca selülozik tiner hiçbir elektronik devreye zarar vermez.

Şarj soketi neden oksitlenir?

Metallerin havadaki oksijen veya sıvı teması sonrasında kimyasal tepkimeye girmeleri ve bunun sonucunda farklı bir bileşen oluşturarak özelliklerini kaybetmeleridir. Yani telefonun şarj almasını sağlayan metal aksam oksitlendiği zaman cihazın elektrik akımını ileten metal aksamlar çalışamaz hale gelir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector