Okuyucular soruyor: 2 El Telefon Alım Satım Nasıl Yapılır?

Telefon satarken sözleşme yapılır mi?

Telefon satış sözleşmesi ise kendi üzerinizde olan bir telefonu başkasına satmanız durumunda yapılır. Buda resmi olarak satış sözleşmesi ile gerçekleştirilir.

Telefon satmak için ne gerekli?

İşte telefonunu satmayı düşünenlerin ilk olarak atması gereken 5 temel adım:

  • Telefonunuzu Yedekleyin.
  • Hesaplarınızı Devre Dışı Bırakın.
  • Verilerinizi Silmeden Önce Şifreleyin.
  • Cihazınızdan SIM veya SD Kartları Çıkarın.
  • Telefonunuzu Fabrika Ayarlarına Sıfırlayın.

2 el telefonun temiz olduğu nasıl anlaşılır?

IMEI kontrolü de, ikinci el telefon alımlarında oldukça önemlidir. *#06# kodunu, cihaz çevirme menüsünde tuşladığınız zaman, telefonun IMEI numarasına ulaşabilirsiniz. Ayrıca telefonun kutusu üzerindeki IMEI veya pil arkasındaki IMEI numarasını da birbiriyle karşılaştırın ve farklılık var ise cihazı almayın.

Telefon satarken şarj aleti verilir mi?

Cihazınızı satarken, aksesuar eksikliği fiyatını düşürecektir. Bu nedenle cihazınızla birlikte gelen aksesuarları ve ekstraları dahil etmek her zaman önemlidir. Kulaklık, şarj cihazı ve satın aldığınız yedek telefon kılıfları vs iyi durumdaki tüm aksesuarları ekleyebilirsiniz.

Faturali telefon satılır mı?

GSM operatörlerinden tarifeye ek taksitle telefon satın alanlar artık telefon larını satamayacak. Alınan yeni karar hakkında açıklama yapan Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, yasanın yürürlüğe girmesi ile birlikte taksitle telefon alanların taksiti bitirmeden telefonu satamayacak.

iPhone 11 nereye satabilirim?

Mac, iPhone ve iPad’lerinizi satabileceğiniz bir çok site var. Hepsiburada, sahibinden, gittigidiyor gibi sitelerde eski Apple ürünlerinizi satabilirsiniz.

You might be interested:  Sık sorulan: Yurt Dışı Telefon Nasıl Kayıt Yapılır?

Telefon satarken nasıl sıfırlanır?

Android

  1. Cihazınızın Ayarlar uygulamasını açın.
  2. Sistem ardından Sıfırla (ya da Yedekle ve Sıfırla) seçeneğine dokunun.
  3. Fabrika verilerine sıfırla ardından Telefonu sıfırla seçeneğine dokunun.
  4. Cihazınızın dahili depolama alanındaki tüm verileri silmek için Her şeyi sil seçeneğine dokunun.

2 el telefonda neye dikkat edilmeli?

Öncelikle telefonunun ekranı ve kasasının birleştiği yerlerde herhangi bir iz bulunuyor mu bunu kontrol edin, eğer cihaz darbe görmüş ya da işlem geçirmişse, telefonda bu işlemlerin izleri belli olacak. Telefonda eğer alyan veya vida gibi detaylar varsa da işlem görüp görmediği bunların durumundan ortaya çıkabilir.

Ikinci el telefon nasıl test edilir?

Android cihazlarda ise arama kısmına Genel Test Kodu olan *#0*# tuşlandıktan sonra burada çıkan adımları takip edip ekrana, sese ve daha birçok özelliğin kontrolü yapılabiliyor.

Cep telefonun çalıntı olup olmadığı nasıl anlaşılır?

Bu hizmet ile mobil cihazınızın yasal yollar ile ithal edilip edilmediğini ve kayıp/ çalıntı olup olmadığını, cihazınıza ait IMEI numarasını sorgulatarak öğrenebilirsiniz. IMEI numaranızı, cihazınızın numara çevirme ekranına *#06# yazarak öğrenebilirsiniz. Lütfen 15 haneli IMEI Numarasını giriniz!

Samsung tablet çalındı ne yapmalıyım?

Android.com/find adresine girin. Açılan sayfada, telefonunuz ile ilişkili Google hesabınızla oturum açın (Örn: Gmail hesabınız). Ekranın sol üst köşesinde kayıp/ çalınan cihazınızın modeli gözükecek. “Cihazımı Bul”a tıklayın.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector