Okuyucular soruyor: 378 Hangi Ilin Telefon Kodu?

0414 hangi şehrin alan kodu?

0414 telefon kodu nereye ait sorusunun cevabı Şanlıurfa’dır. Şanlıurfa Türkiye’nin en kalabalık şehirlerinden birisidir. +90 414 ile başlayan numara ile arandıysanız Şanlıurfa ilinden arandınız demektir. Şanlıurfa yerel sabit telefon numaraları bu telefon kodu ile başlamaktadır.

Bartın kodu kaç?

0378 telefon kodu Bartın iline aittir.

Telefon numaraları neye göre belirlenir?

Ülkelerin kodları Uluslararası Telekomünikasyon Birliği(ITU) tarafından atanıyor. Yukarıdaki maddelerden de anlaşılacağı gibi uluslararası numaraların verilmesi, ülkelerin coğrafi konumlarına göre oluyor. Ancak bazı ülkeler sonradan numara değişikliği yaparak coğrafi konumlarından farklı bir numaraya geçiş yapabiliyor.

253 alan kodu neresi?

+ 253 telefon kodu Cibuti ülkesine aittir. Cibuti ülkesi, Doğu Afrika’da yer alan bir ülkedir.

0455 nerenin alan kodu?

Türkiye’nin bir şehri olan Osmaniye’nin telefon alan kodu 328’dir. 0328 telefon kodu plakası 80 olan Osmaniye şehrine aittir.

041 nerenin alan kodu?

41 telefon kodu İsviçre’ye ait bir telefon kodudur. İsviçre birçok farklı ülkeden kişilerin bir arada yaşadıkları bir ülkedir. İsviçre’de bulunan kişiler kendi ülkelerine arama yaparken ve farklı ülkelerden İsviçre’ye yapılacak aramalarda 41 telefon kodu kullanılır. + 41 telefon kodu İsviçre’nin telefon kodudur.

Zonguldak kodu kac?

Zonguldak şehrinin alan kodu 0 372’dir.

Bartın ilçesi nereye bağlı?

Bartın, Türkiye’nin Karadeniz Bölgesi’nde Batı Karadeniz Bölümünde küçük bir ildir. 1991 yılında Zonguldak ilinden ayrılarak Türkiye’nin 74. ili olmuştur.

You might be interested:  Kaliteli Replika Telefon Nasıl Anlaşılır?

Kastamonu alan kodu ne?

Kastamonu alan kodu 0 366’dır.

Telefon numaraları nasıl başlar?

12 basamaktan ilk ikisi (90), Türkiye’nin uluslararası alan kodudur. Daha sonraki üç rakam, alan kodudur. Türkiye Ulusal Numaralandırma Planı’na göre bu alan kodu; numara bir sabit hatta aitse, hangi ilde bulunduğunu, aksi halde ne tür bir numara olduğunu belirtir.

Şehir numaraları neye göre verilir?

Kısa cevap Kadranlı telefonlarda en hızlı çevrilebilen numaralara göre. Bunun sebebi, şehir kodları sisteminin tuşlu telefonların icadından çok önce kurulmuş olmasıdır. Bütün sistem, kadranlı telefonlar esas alınarak geliştirilmişti.

+90 Hangi ülkenin telefon kodu?

Telefon kodlarından birisi de + 90 kodudur. Bu kod ülkemize, yani Türkiye’ye aittir. Böylelikle Gelen aramaların başında + 90 kodu bulunuyor ise bu Türkiye’den gelen bir arama olduğu ülke kodlarından anlaşılır.

001 Hangi Ülkenin telefon kodu?

1 alan kodu Amerika Birleşik Devletleri’ne aittir. Kuzey Amerika, Kanada ve Meksika arasında hem Kuzey Atlantik Okyanusu hem de Kuzey Pasifik Okyanusu arasında yer alır.

0 252 nerenin alan kodu?

Eğer telefon 0252 alan kodu üzerinden çağrı geliyorsa bunun Muğla şehri olduğunu anlayabilirsiniz. Yani 252 alan kodu Muğla’ya aittir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector