Okuyucular soruyor: 392 Hangi Ilin Telefon Kodu?

392 alan kodu ücretli mi?

Bu sabit hatlarla dışarıdan gelen aramaları cevaplandırabilirsin ya da arkadaşlarının odalarını ücretsiz bir şekilde arayabilirsin. Kıbrıs’taki sabit hatların alan kodu 0 ( 392 ) ile başlıyor bu nedenle Türk Telekom tarifelendirmede bulunurken Türkiye’den buraya aramalar şehirler arası olarak ücretlendiriliyor.

Kıbrıs’ın kodu kaç?

+90

90 kodu nereye ait?

Telefon kodlarından birisi de + 90 kodudur. Bu kod ülkemize, yani Türkiye’ye aittir. Böylelikle Gelen aramaların başında + 90 kodu bulunuyor ise bu Türkiye’den gelen bir arama olduğu ülke kodlarından anlaşılır. Yurtdışına yapılacak telefon görüşmelerinde ülkenin kodları numaraların başına yazılır.

KKTC den Türkiye nasıl aranır?

Türkiye ‘den Aranmalar Kuzey Kıbrıs ‘taki telefon aboneleri Türkiye ‘den aranırken önce “0” Kuzey Kıbrıs alan kodu ile “392”ve 7 rakamlı abone numarası çevrilecektir (tuşlanacaktır).

Kibrisi aramak ücretli mi?

9 Ekim 2020 tarihi itibariyle geçerli olan fiyatlar tabloda sunulmuştur. Sesli ve görüntülü aramalar aynı şekilde ücretlendirilir. 9 Ekim 2020 itibariyla Kibris aramalari hem faturali hem faturasizda dk basina 1,95 TL olarak, kisa mesaj adedi ise 1,22 TL olarak güncellenecektir.

Kıbrıs numaraları nasıl başlar?

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC), Türkiye Ulusal Numaralandırma Planı kullanılmaktadır. Dolayısıyla Kuzey Kıbrıs için uluslararası ülke kodu da +90’dır. 392, tüm sabit hatların alan kodudur. Mobil Operatörler, Kuzey Kıbrıs Turkcell ve KKTC Telsim sırasıyla 533 ve 542 alan kodunu kullanır.

You might be interested:  Gm 5 Plus Nasıl Bir Telefon?

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin kısaltması nasıl yazılır?

KKTC, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ‘ nin kısaltması olarak kullanılıyor.

07 Hangi Ülkenin telefon kodu?

7 Nerenin Alan Kodu? 7, Rusya Federasyonuna ait bir alan kodudur. Ülke kısmen Doğu Avrupa’da ve kısmen Kuzey Asya’da bulunuyor.

Antalya alan kodu ne?

Antalya ‘nın alan kodu 0242 olarak öne çıkmaktadır.

Internet alan kodu nedir?

İnternet Ülke Alan Kodu, (İngilizce ccTLD: country- code Top Level Domain) İnternet adreslerinde ülkeyi belirten iki harflik en son uzantı. Örnegin www.istanbul.com.tr adresinde “.tr” Türkiye için İnternet Ülke Alan Kodunu gösterir. Örneğin bu kod Rusya için “.ru”, İtalya için “.it”dir.

+90 850 ile başlayan numara nereye ait?

Gün içerisinde illaki sizi arayan 0850 ‘li numaraya denk geldiğiniz olur. Bu numaralar kurumsal firmalara aittir. Fakat uluslararası kodlama sisteminde + 850 kod Kuzey Kore ülkesine aittir. Lakin + 90 0850’li numaralar ise ülkemizde yer alan bir numaradır.

90 lı numaralar nasıl yazılır?

Daha sonra ülke kodu girilir ve sonrasında ‘sıfırsız’ olmak üzere alan kodu ve numara çevrilir. + 90 216 555 55 55 yazılarak, Türkiye içi dahil dünyanın her yerinden bu numaraya ulaşılabilir. İşte bu nedenle, daha telefon numaralarını ilk kez kaydederken, +│ 90 Alan Kodu│Sıfırsız Numara olarak düzenlemelisiniz.

+85 Nerenin numarası?

Kuzey Kore, kuzey yarım kürede yer alan bir Doğu Asya ülkesidir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector