Okuyucular soruyor: Antalya’nın Telefon Kodu Ne?

Alan kodu ne demek?

Alan kodu, kendi ili dışında başka bir ilde yaşayan bir telefon numarasını aramak için kullanılan 4 haneli koddur. Bu kodlar numara başına getirilmezse hangi il aranmak isteniyorsa ulaşılamaz. Şehirlerarası bir telefon görüşmesi yapılacaksa bu alan kodları mutlaka kullanılmalıdır. Mersin’in Alan Kodu Kaçtır?

0242 hangi ülkenin telefon kodu?

Telefon kodlarının başına +90 ya da yalnızca 0 getirilmesi, bu aramanın yurt içinden yapıldığını belirtmektedir. Yalnızca + işareti ile başlayan aramalar yurt dışı kaynaklı olmaktadır. Bu kapsamda + 242 kodu, Kongo Cumhuriyeti’ne aittir.

Telefon alan kodları neye göre belirlenir?

Ülke kodları başta da söylediğimiz gibi ülkelerin coğrafi konumlarına göre veriliyor. Arada farklı numaralara geçiş yapan ülkeler olsa da, Türkiye’nin yer aldığı bölge dolayısıyla Türkiye telefon kodu da +9 ile başlıyor.

Alanya telefon kodu nedir?

Alanya Telefon Alan Kodu: 0242 561. Demre Telefon Alan Kodu: 0242 871. Döşemealtı Telefon Alan Kodu: 0242 421. Elmalı Telefon Alan Kodu: 0242 618.

Cep telefonu alan kodu nedir istanbul?

İstanbul için kullanacağınız alan kodu ise 212 ve 216’dır. Anadolu yakası için 216 alan kodunu ve Avrupa yakası için 212 kodunu çevirmeniz gerekmektedir.

Telefon alan kodu ne işe yarar?

Türkiye Ulusal Numaralandırma Planı’na göre bu alan kodu; numara bir sabit hatta aitse, hangi ilde bulunduğunu, aksi halde ne tür bir numara olduğunu belirtir. Örneğin, GSM operatörleri için bu üç hane, 5xx biçimindedir. Kullanıcıya özel son bölüm ise, 7 haneden oluşmaktadır.

You might be interested:  Okuyucular soruyor: Faturalı Hat Üzerinden Telefon Nasıl Alınır?

0266 alan kodu nereye ait?

0266 telefon kodu Balıkesir iline ait bir telefon kodudur. Balıkesir ülkenin güney Marmara kısmında bulunan bir ili olup, Marmara denizine kıyısı olan bir şehirdir.

0332 alan kodu nereye ait?

332 alan kodunun nereye ait olduğunu merak ediyorsanız, bu çağrının Konya’dan geldiğini anlayabilirsiniz. Yani 0332 alan kodu Konya’ya aittir. Türkiye’nin en büyük sınırlarına sahip olan şehir olarak Konya’ya ulaşabilmek için bu alan kodunu kullanabilirsiniz.

Şehir kodları neye göre belirlenir?

Bunun sebebi, şehir kodları sisteminin tuşlu telefonların icadından çok önce kurulmuş olmasıdır. Bütün sistem, kadranlı telefonlar esas alınarak geliştirilmişti. Aynı sebeple yoğunluk açısından ikinci sırada olan kentlerde, örneğin Chicago ve Ankara’da telefon kodları 312 olarak belirlenmiştir.

Türkiye cep telefonu alan kodu nasıl yazılır?

Daha sonra ülke kodu girilir ve sonrasında ‘sıfırsız’ olmak üzere alan kodu ve numara çevrilir. + 90 216 555 55 55 yazılarak, Türkiye içi dahil dünyanın her yerinden bu numaraya ulaşılabilir. İşte bu nedenle, daha telefon numaralarını ilk kez kaydederken, +│90 Alan Kodu │Sıfırsız Numara olarak düzenlemelisiniz.

Internet alan kodu nedir?

İnternet Ülke Alan Kodu, (İngilizce ccTLD: country- code Top Level Domain) İnternet adreslerinde ülkeyi belirten iki harflik en son uzantı. Örnegin www.istanbul.com.tr adresinde “.tr” Türkiye için İnternet Ülke Alan Kodunu gösterir. Örneğin bu kod Rusya için “.ru”, İtalya için “.it”dir.

Antalya 246 Nerenin Kodu?

Eğer telefonunuza 246 ile başlayan bir telefon numarasından çağrı geliyorsa arama Isparta ilinden yapılıyordur. Yani 246 alan kodu Isparta iline aittir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector