Okuyucular soruyor: Bozdurma Telefon Ne Demek?

Fatura üzerine alınan telefon kapanır mı?

Operatörlerden taahhütlü kampanyalarla satın alınan cep telefonları, tüketici borcunu ödemediği taktirde kara listeye alınacak. Şimdiye dek uygulanmayan yasanın yürürlüğe girmesinin ardından binlerce telefon kullanıma kapatılacak.

Hat üzerinden alinan telefon satılabilir mi?

GSM operatörlerinden tarifeye ek taksitle telefon satın alanlar artık telefon larını satamayacak. Alınan yeni karar hakkında açıklama yapan Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, yasanın yürürlüğe girmesi ile birlikte taksitle telefon alanların taksiti bitirmeden telefonu satamayacak.

Fatura üzerine telefon alma ödenmezse ne olur?

BORÇ ÖDENMEZSE İLETİŞİMİ KESİLECEK Türkiye gazetesinin haberine göre, tüketici, kampanya ile aldığı telefonun borcunu ödemezse söz konusu cihaz kara listeye alınarak haber leşme hizmeti verilmeyecek. Yedi senedir kullanılmayan cihazlar da kara listeye alınacak.

Müşteri faturalı telefon nedir?

Faturalı hat bir ay boyunca yaptığınız konuşma,sms,internet ve benzeri harcamaların tutarını fatura kesim tarihinden sonra ödeyebildiğiniz abonelik şeklidir. Faturalı hat kullanıcıları kontörlü hatlarda olduğu gibi önceden kontör satın almak zorunda değillerdir.

Faturaya ek telefon almak mantıklı mı?

Faturaya ek telefon almak için iki farklı yol var. Bunlardan ilki ve en ideali faturalı hat kullanıyor olmak. Şayet en az 8 aydan beri kendinize ait faturalı hat kullanıyor ve ödemelerinizi gününden gününe yapıyorsanız, abonesi olduğunuz GSM firması size tarifeye ek taksitle telefon verecektir.

You might be interested:  Okuyucular soruyor: Samsung Telefon Kaçak Olduğunu Nasıl Anlarız?

Faturaya ek 2 el telefon alınır mı?

Alacağınız telefonun faturası olması, bu nedenler üst üste konulduğu zaman çok önemli bir artı nokta. Yurt dışı kayıtlı 2. el telefon bilgisini de fatura ile alabilirsiniz. Bazı telefonlar yurt dışı kayıtlı olmasına rağmen, bu gizlenerek satılıyor. Fatura bunların önüne geçer.

Taksiti devam eden telefon satılır mı?

Ulaştırma Bakanlığı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan tarafından yapılan açıklamalara göre bu yasanın yürürlüğe girmesiyle birlikte akıllı telefonların borçları bitmeden başka birisine satmak mümkün olmayacak. Borçları bitmeyen bir akıllı telefonun satılması halinde ise telefon kullanıma kapatılacak.

Tarifeye ek telefon kalktı mı?

GSM operatörleri bir süredir taksitle ya da tarifeye ek olarak akıllı telefon satışı gerçekleştiriliyor. Bu şekilde satın alınan akıllı telefonlarla ilgili yeni karar ortaya çıktı. GSM operatörlerinden alınan telefon, taksidi bitmeden satılamayacak.

Borcu olan hat kapatılır mi?

Hattınıza ait borç vs incelendikten sonra talebiniz üzerine hattınız iptal edilir. Ancak faturalı hatlarda borcunuz varsa ya da yeni gelecek faturanız varsa bu ödemeleri yapmadan hattınızı iptal edemezsiniz. Yoksa yasal işlemlere tabi tutulursunuz.

Faturalı hat borcu ödenmezse ne olur?

Halen ödeme yapmamanız halinde artık sizi arayanlar size ulaşamaz ve bu hat geçici olarak servis dışıdır uyarısı verir. Hattınız tamamen kapandıktan sonra 1 ay içerisinde hattın borcu ödemezseniz hat iptal olur ve icralık olursunuz.

Telefon borcuna hapis cezası var mı?

Mal Beyanında Bulunmama Takip sonrası borçluya gelen ödeme emrinde belirtildiği üzere borçlu ya süresi içerisinde borcu ödemeli ya da mal beyanında bulunmalıdır. Borçlu mal beyanında bulunduğunda, hapis cezası düşer.

Kaç ay fatura ödenmezse telefon kapanır?

Son ödeme tarihi geçen fatura 5 gün daha açık kalır. Eğer borcunuzu 5 gün içerisinde ödemezseniz hattınız giden aramalara kapatılır ve size 3 gün daha ek süre verilir. 3 Gün içerisinde borç ödenmediğinde hattınız gelen aramalara kapatılır ve sizi arayanlar size ulaşamazlar.

You might be interested:  Soru: Telefon Tuvalete Düşerse Ne Yapılır?

SMS faturalı ne demek?

SMS fatura, vatandaşa ait olan faturaların cep telefonlarına SMS üzerinden yollandığı bir servistir. GSM şirketlerinin uyguladığı bu kolaylık sayesinde öğrenmek istediğiniz şahsınıza ait fatura bilgileri anında telefonunuza SMS olarak gelmektedir. Gelen mesaj ile faturanıza ait detayları öğrenebilirsiniz.

Telefon faturası ne işe yarar?

Fatura, satıcı açısından satmış olduğu mal veya sunmuş olduğu hizmetin bedelini alıp almadığını, müşteri açısından ise almış olduğu malın veya kendisine sunulan hizmetin bedelinin ödenip ödenmediğini göstermeye yarayan bir belgedir. Fatura, satılan malın iadesi için gerekli olan bir belgedir.

Faturasız telefon ne demek?

Kontörlü hat aboneleri konuşma,sms,internet ve benzeri harcamaları için önceden kontör satın almak zorundadırlar. Kontör satın aldıktan sonra satın aldığınız kontöre karşılık gelen tutar kadar konuşabilir, sms gönderebilir ya da internete bağlanabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector