Okuyucular soruyor: Çift Hatlı Telefon Nasıl Çalışır?

Çift hatlı telefonlar iki hatla çalışır mı?

Son birkaç yıldır piyasada bulunan çift hatlı dual sim telefonlarda iki GSM anteni kullanılmaya başlandı. Bu tip çift hatlı telefonlarda aynı anda her iki sim kartla da görüşme yapılabiliyor.

Telefon çift hat nedir?

Dual SIM, diğer adıyla çift SIM kart özelliği; bir telefonun aynı anda iki SIM kart taşıyabilmesini ve kullanıcının aynı anda cihazda bulunan iki SIM kartı da aktif olarak kullanabilmesini sağlayan bir özelliktir.

Telefonun çift hatlı olduğu nasıl anlaşılır?

Bu nedenle, dişli sembolü cihazınızın ana ekranında bulun ve menüye erişin Telefon hakkında> Durum> IMEI verileri. Bu noktada, IMEI kodu cep telefonu: çift SIM’i destekliyorsa, kelimelerle işaretlenmiş iki farklı IMEI kodu bulacaksınız.

Çift hatlı telefona ikinci WhatsApp nasıl yüklenir?

Bunun için mesajlaşma uygulamasının ikonuna uzun süre basılı tutmalı ve açılan ekrandan “ ikinci uygulamayı indir” seçeneğini seçmelisiniz. İkinci uygulama otomatik olarak Dual Messenger’ın mini logosuyla geliyor. Böylelikle uygulamaları karıştırma gibi bir problem de olmuyor.

Hangi Çift SIM Kartlı Telefon?

Dual SIM ( Çift SIM) destekli uygun fiyatlı telefonlar:

 • Samsung Galaxy A10.
 • Huawei P40 LITE.
 • Huawei P30.
 • Xiaomi Redmi Note 9S.
 • Xiaomi Poco X3.
 • Xiaomi Mi 10T Pro.
You might be interested:  Okuyucular soruyor: Huawei Y6 2019 Nasil Telefon?

WhatsApp ikiz uygulama nedir?

İkiz uygulama etkinleştirildiğinde başlangıç ekranında iki WeChat, QQ, LINE, Facebook, Snapchat, WhatsApp veya Messenger uygulama simgesi görüntülenecektir. Böylece aynı anda iki farklı hesapla giriş yapabilirsiniz.

2 sim kart nasıl kullanılır Samsung?

Galaxy cihazında Çift SİM özelliğini nasıl etkinleştirebilirim?

 1. 1 Ayarlar öğesine dokunun.
 2. 2 Bağlantılar sekmesine dokunun.
 3. 3 Sim kart yöneticisi sekmesine dokunun.
 4. 4 Daha fazla SİM kart ayarı sekmesine dokunun.
 5. 5 Çift SİM her zaman açık sekmesine dokunun.
 6. 6 Bu menüde yer alan Kapalı seçeneğini Açık duruma getirin.

SIM tercihi nasıl yapılır?

Otomatik SIM seçimi özelliğini açmak veya kapatmak için:

 1. Ayarlar > SIM kartlar > Çağrılar seçeneğine gidin.
 2. Otomatik SIM seçimi özelliğini açın ya da kapatın. ÖneriOtomatik SIM seçimi uygulaması yoksa Çağrılar > Her zaman sor öğesine dokunun.

Çift SIM kullanmak zararlı mı?

Çift SIM kartlı telefonların SAR değerleri neredeyse 2 kat fazla. Amerika Çevre Sağlığı Örgütü kurucu başkanı Prof. Devra Davis, telefonlardan en büyük zararı çocukların gördüğünü, çocukların kafataslarının daha ince, beyin sıvısının fazla ve dokuların daha narin olduğunu söylüyor.

Çift SIM kart arama nasıl yapılır?

Çift SIM kart kullanımını etkinleştirmek için

 1. Her iki SIM kartının da takılı olduğundan emin olun.
 2. Ana ekran konumundan, Uygulamalar ekran simgesine dokunun.
 3. Ayarlar > Dual SIM / Dual SIM ayarları öğelerini bulup dokunun.
 4. SIM1 ve SIM2 yanındaki kaydırma kızağını sağa doğru çekin.

iPhone 12 çift SIM nasıl takılır?

Yeni SIM kartı tepsinin alt tarafına yerleştirin. Çentik nedeniyle kart, tepsiye yalnızca tek yönde takılabilir. Ardından diğer SIM kartı tepsinin üst tarafına yerleştirin. Her iki nano SIM kartı da yerleştirdikten sonra SIM tepsisini çıkardığınız yönde geri takıp yerine tam olarak oturduğundan emin olun.

You might be interested:  Hızlı Cevap: Telefon Cekmediginde Ne Yapilir?

iPhone çift hatlı mı?

eSIM, fiziksel bir nano SIM kullanmak zorunda kalmadan operatörünüzün sağladığı hücresel veri planını etkinleştirmenize imkan veren dijital bir SIM’dir. iPhone 13 Pro Max, iPhone 13 Pro, iPhone 13 ve iPhone 13 mini ile Çift SIM’i iki etkin eSIM veya bir nano-SIM ve bir eSIM ile kullanabilirsiniz. iPhone 12 modelleri,

2 WhatsApp Nasıl Kurulur?

Parallel Space-Çoklu hesap uygulamasını indirin. Uygulamayı başlatın ve WhatsApp seçeneğinin yanındaki “Ekle” butonuna dokunun. Cihazınızda yaratılan yeni bir alana WhatsApp uygulaması eklenecek. Telefon numaranızı girerek yeni bir WhatsApp hesabı oluşturun.

Bir telefona 2 WhatsApp kurulur mu?

Android telefonlarınızda “Misafir” modunu kullanarak iki WhatsApp hesabını aynı cihazda kullanabilmeniz mümkün. Birbirine paralel ancak farklı numaralara hizmet veren bir hesap daha yaratmak için aynı cihaz üzerinde yeni bir e-posta adresi ve aynı uygulamalar kurmanız zaten mümkün oluyor.

Bir WhatsApp iki kişi kullanabilir mi?

İki farklı telefonla aynı WhatsApp hesabına bağlanma! Çözüm WhatsApp Web ve WhatsApp uygulamasını her iki telefonda da kullanmanıza izin vermese de bir tarayıcı kullanarak aynı hesaba ayrı cihazlarda erişmenizi sağlıyor. Artık WhatsApp ‘ı her iki telefonda da kullanabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector