Okuyucular soruyor: Isviçre Telefon Nasıl Aranır?

Isviçre telefon numarası nasıl kaydedilir?

Uluslararası telefon numaraları nasıl kaydedilir

  1. Telefon rehberinizi açın.
  2. Kişinin telefon numarasını yazarken ilk önce bir artı (+) simgesi koyun.
  3. Ülke kodunu yazın, ardından telefon numarasını eksiksiz olarak girin.

Isviçre numarası nasıl başlar?

İsviçre ‘de bulunan yakınlarınızı, çocuklarınızı aramak için İsviçre telefon kodu bilgisine ihtiyacınız olacak. (+41) nerenin kodu diye araştırma yapıyorsanız bunun İsviçre ‘nin uluslararası telefon kodu numarası olduğunu belirtelim.

Yurt dışından Türkiye cep telefonu nasıl aranır?

Ülke dışından ülkemizde bulunmakta olan bir telefonun aranması gerektiğinde bu numaralar numaranın başına getirilmesi gerekmektedir. Diğer bir tabirle de +9 getirilmesi gerekmektedir. Yani 0 555 555 55 55 numaralı telefon numarasını yurt dışından aramak için yapılması gereken başına 009 (+9) getirilmesidir.

Isviçre telefon kodu nedir?

Daha sonra ülke kodu girilir ve sonrasında ‘sıfırsız’ olmak üzere alan kodu ve numara çevrilir. + 90 216 555 55 55 yazılarak, Türkiye içi dahil dünyanın her yerinden bu numaraya ulaşılabilir. İşte bu nedenle, daha telefon numaralarını ilk kez kaydederken, +│90 Alan Kodu│Sıfırsız Numara olarak düzenlemelisiniz.

Endonezya telefon numarası nasıl kaydedilir?

Türkiye’ den Endonezya ile nasıl telefon iletişimi kurabilirim diye düşünüyorsanız, sabit telefonunuzdan veya cep telefonunuzdan Endonezya ‘yı arayabilmek için Endonezya ‘nın uluslararası telefon kodu olan +62’yi tuşladıktan hemen sonra aramak istediğiniz kişinin telefon numarasını tuşlamalısınız.

You might be interested:  Sık sorulan: Makel Telefon Prizi Nasıl Bağlanır?

Almanya numarası nasıl başlar?

Almanya ile bir iş görüşmesi yapılması halinde veya Almanya ‘da yaşayan bir vatandaşın aranması halinde telefonlarda +49 numarasının tuşlanması gerekmektedir. +49 Almanya ‘nın kullanmış olduğu uluslararası telefon kodudur. Almanya ‘da bir şehirden başka bir şehri arayabilmek için de telefon kodları kullanılır.

Türkiye kodu nedir?

Türkiye’yi Arama Yurt dışındayken diğer ülkelere yapılan aramalarda, “bulunduğunuz ülke uluslararası çıkış kodu – aradığınız ülke kodu – aradığınız şebeke kodu – numara” tuşlanarak yapılabilir. Yurt dışında bulunduğu ülkedeki operatörün kullanıcısını ararken, sadece GSM numarasını tuşlaması yeterlidir.

Ulke kodu Türkiye nasil yazilir?

Telefon kodlarından birisi de +90 kodudur. Bu kod ülkemize, yani Türkiye ‘ye aittir. Böylelikle Gelen aramaların başında +90 kodu bulunuyor ise bu Türkiye ‘den gelen bir arama olduğu ülke kodlarından anlaşılır.

Yurt dışından 444 lü numara nasil aranir?

444 ‘ lü numaralar ile Türkiye’nin her yerinden GSM de dahil olacak şekilde sadece 7 hane ( 444 XX XX şeklinde) tuşlayarak aranırsınız. yurt dışından il alan kodu konulmadan; Uluslararası Çıkış Kodu + 90 + 444 XX XX şeklinde ya da il alan kodu konularak; Uluslararası Çıkış Kodu + 90 +AK+ 444 XX XX şeklinde aranırsınız.

+41 77 Nerenin kodu?

41 telefon kodu İsviçre’ye ait bir telefon kodudur. İsviçre birçok farklı ülkeden kişilerin bir arada yaşadıkları bir ülkedir. İsviçre’de bulunan kişiler kendi ülkelerine arama yaparken ve farklı ülkelerden İsviçre’ye yapılacak aramalarda 41 telefon kodu kullanılır. + 41 telefon kodu İsviçre’nin telefon kodudur.

+1 Hangi ülke?

1 alan kodu Amerika Birleşik Devletleri’ne aittir. Kuzey Amerika, Kanada ve Meksika arasında hem Kuzey Atlantik Okyanusu hem de Kuzey Pasifik Okyanusu arasında yer alır.

You might be interested:  FAQ: Hangi Xiaomi Telefon 2018?

+4178 Hangi ülke?

İsviçre: + 4178 – Yerel numara.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector