Okuyucular soruyor: Kktc Telefon Kaydı Nasıl Yapılır?

Kıbrıs telefon kaydı nasıl yapılır?

İşlemi yaptırmanız için size gerekecekler şunlardır;

  1. TC ve KKTC vatandaşları için nüfus cüzdanı aslı ve 2 adet fotokopisi.
  2. Diğer ülke vatandaşları için pasaport ve 2 adet fotokopisi.
  3. Üniversite öğrencisiyseniz geçerli öğrenci belgesi ve 2 adet fotokopisi.
  4. IMEI kaydı yaptırılacak cihaz.

Telefon kaydı için Kıbrıs oluyor mu?

Pasaporta telefon kaydı Pasaport telefon kaydı yapılabilmesi için ihtiyaç duyulan temel belge. Yurt dışına çıkış yapıldığını kanıtlayan pasaportun yanı sıra kimlikle çıkış yapılan Gürcistan, Moldova, Azerbaycan, Ukrayna ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) seyahatleri de telefon kaydı yapabilmek için yeterli.

Türkiye’den giden telefon Kıbrıs’ta kullanılabilir mi?

Geçici süre tatil veya iş ziyareti ile Kuzey Kıbrıs ‘a gelenler hernagi bir KKTC GSM hattı alarak kendi telefonlarını 3 ay (90 gün) süreyle kullanabilirler, tabiki Türkiye ‘ den getirdiğiniz cep telefonunuz, mevcut Türkiye hattınız ile KKTC’de süresiz çalışabilir.

Telefon nereye kayıtlı?

Cihazın kayıtlı olup olmadığı; e-Devlet kapısı üzerinden ( https://www.turkiye.gov.tr/imei-sorgulama ) veya BTK Bilgi ve İhbar Merkezi (Tüketici İletişim Merkezi-120) aranarak öğrenilebilmektedir.

IMEI kaydı nasıl yapılır?

kimlik numarası ya da yabancı kimlik numarasına sahip olan kişiler, e-devlet kapısı üzerinden sisteme giriş yaparak, e-işlemler kısmından Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu başlığı altında yer alan hizmetler bölümünden öncelikle cihazın kayıt hakkını sorgulaması, cihaz kayıt hakkı mevcutsa da IMEI kaydet alanındaki

You might be interested:  Okuyucular soruyor: 378 Hangi Ilin Telefon Kodu?

BTK kayıt bulunamadı ne demek?

BTK, Türkiye’deki Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’dur. Kaydetmezseniz BTK ‘dan IMEI’nizin kayıtlı olmadığını bildiren bir uyarı alırsınız. iPhone veya iPad’inizdeki (Wi-Fi + Cellular) durum çubuğunda Servis Yok ifadesi görüntülenir ve Türkiye’deki mobil ağlara erişemezsiniz.

IMEI kaydı kaç TL 2021?

2021 yılı IMEI kaydı için ödemeniz gereken tutar 2006 TL ‘dir.

Yabancı ülkeden gelen cep telefonu nasıl açılır?

Yurt dışından gelen telefon kapandı nasıl açılır, adım adım yurt dışı telefon kaydı nasıl yapılır:

  1. Yurt dışı telefon kayıt harcı 2.006 TL’yi bankaya veya internet ver dairesinden öde.
  2. E-devlet üzerinden belge gerekmeden kaydını yap.
  3. E-Devlet yoksa Abone kayıt merkezinden kaydını yaptır.

Kapanan telefona IMEI atılır mı?

5809 sayılı Kanunun 57 nci maddesi uyarınca, IMEI bilgisinin değiştirildiği tespit edilen cihazlar haberleşmeye kapatılmakta ve IMEI bilgisi başka cihazlara kopyalanmış olan cihazlar gerçek cihaz sahibi olduğunu belgeleyen kişi tarafından sadece tek hatla eşleştirilmek suretiyle kullanıma açılmaktadır.

Kıbrıs’ta telefonlar kapanıyor mu?

Cihazınızı kayıt ettirmeden süre kısıtlamasız kullanabilirsiniz. Ancak KKTC’de mobil haberleşme lisanslı bir mobil operatörün hattını kullanmaya başlamışsanız, o hattı kullanacağınız yurt dışından getirilen cihazın kaydının yapılması gerekmektedir. Yoksa 90 günün sonunda cihazınız kullanıma kapatılır.

Kıbrıs’ta hangi telefon çekiyor?

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde faaliyet göstermekte olan gsm operatörleri Turkcell (KKTCELL) ve Vodafone (Telsim) hatlarınızı dolaşıma açtırarak kullanabilirsiniz. Avea hat kullananlar roaminge açık telefonlarını, şebeke ayarlarından Turkcell veya Vodafone’u seçerek kullanabilirler.

Kıbrıs’ta hangi operatörler var?

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde yerel olarak temsilciliği bulunan iki GSM operatörü vardır. KKTCELL (Kuzey Kıbrıs Turkcell) ve Telsim (Vodafone) şirketleri.

Telefonun pasaport kayıtlı olup olmadığını nasıl anlarız?

Bu hizmet ile mobil cihazınızın yasal yollar ile ithal edilip edilmediğini ve kayıp/çalıntı olup olmadığını, cihazınıza ait IMEI numarasını sorgulatarak öğrenebilirsiniz. IMEI numaranızı, cihazınızın numara çevirme ekranına *#06# yazarak öğrenebilirsiniz.

You might be interested:  FAQ: Telefon Dökümleri Nasıl Silinir?

Yurtdışından kaç tane telefon getirme hakkı var?

3 Şubat 2017 tarihinde yürürlüğe giren Gümrük Kanununun 235/3. Maddesi Hk. ile artık kişi yurtdışından Türkiye’ye 2 adet telefonu yasal olarak getiremeyecek. Birden fazla getirilen telefonların gümrük memurları tarafından belirlenmesi durumunda, kişi bu ürün için normal verginin iki katı ödemek zorunda.

Telefonum yasal olarak kayıtlı mı?

Türkiye’de yasal olarak bulunan her telefonun IMEI numarası bulunur. IMEI numarasını öğrenmek isteyen kişiler telefonlarından “ *#06#” tuşlayabilir. Bu kodu tuşladıktan sonra telefon ekranında IMEI numaranızı görebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector