Okuyucular soruyor: Samsun Telefon Kodu Ne?

Cep telefonu alan kodu nedir Samsun?

İletişim dünyasında her şehrin kendine özgü bir alan kodu bulunmaktadır. Samsun şehrinin alan kodu da 362 şeklindedir. Başına sıfır koyarak tuşlanan bu kod Samsun ilinin dışından yapılan aramalarda kullanılır. Cep telefonu aramalarında ise ülkemiz sınırları içerisinde alan kodu uygulaması yoktur.

Alann kodu nedir?

Alan kodu, kendi ili dışında başka bir ilde yaşayan bir telefon numarasını aramak için kullanılan 4 haneli koddur. Bu kodlar numara başına getirilmezse hangi il aranmak isteniyorsa ulaşılamaz. Şehirlerarası bir telefon görüşmesi yapılacaksa bu alan kodları mutlaka kullanılmalıdır.

0 362 nerenin alan kodu?

+ 0362 ya da 0362 ile başlayan numaralardan telefonunuza çağrı geliyorsa bilmelisiniz ki o kişi sizi SAMSUN’dan arıyordur. Yani bu alan kodu SAMSUN’a aittir.

+90 Hangi ülkenin telefon kodu?

90 Nerenin Alan Kodu? Telefon kodlarından birisi de + 90 kodudur. Bu kod ülkemize, yani Türkiye’ye aittir. Böylelikle Gelen aramaların başında + 90 kodu bulunuyor ise bu Türkiye’den gelen bir arama olduğu ülke kodlarından anlaşılır.

Eskişehir alan kodu ne?

Eskişehir telefon alan kodu oldukça akılda kalıcı bir rakamdır. 222 numaralı alan koduna sahip olan şehir halkı hatırlanması kolay olan bu numaradan dolayı oldukça şanslı görünüyor.

Osmaniye alan kodu ne?

Türkiye ‘ nin alan kodu +90.

Alan kodu ne işe yarar?

Türkiye Ulusal Numaralandırma Planı’na göre bu alan kodu; numara bir sabit hatta aitse, hangi ilde bulunduğunu, aksi halde ne tür bir numara olduğunu belirtir. Örneğin, GSM operatörleri için bu üç hane, 5xx biçimindedir. Kullanıcıya özel son bölüm ise, 7 haneden oluşmaktadır.

You might be interested:  Telefon Numarası Nasıl Engellenir Turkcell?

0 326 nerenin alan kodu?

Eğer 0326 alan kodu ile aranıyorsanız bunun Hatay üzerinden geldiğini anlayabilirsiniz. Yani 326 alan kodu Hatay’a aittir. Bu bölgeyi aramak için 0326 alan kodunu kullanabilir hem de bu bölgeden gelen aramaları anlayabilirsiniz.

0 372 nerenin alan kodu?

Bir Avrupa devleti olan Estonya da 372 alan kodunu kullanıyor. Bu ülkede yaşayan birini aramak istediğinizde öncelikle 372 alan kodunu yazıyorsunuz. Daha sonra o kişinin sabit telefonunun kayıtlı olduğu şehrin alan kodunu yazıyorsunuz.

0 358 nerenin alan kodu?

0358 alan kodu Amasya iline aittir. Tüm illerde olduğu gibi Amasya ilinin de alan kodu bulunmaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector