Okuyucular soruyor: Sony Telefon Hangi Ülkenin?

Sony hangi ülkeye ait?

Sony (Japonca: ソニー株式会社, Sonī Kabushiki-Kaisha), Japonya kökenli çokuluslu şirketler topluluğu. Topluluğun ana şirketi, Tokyo’nun Minato semtinde yerleşik olan Sony Corporation’dır.

Sony cep telefonu nerede üretiliyor?

Japonya’da üretilen cep telefonu markaları | >>> Sony, Toshiba, Panasonic, Fujitsu. Tayvan’da üretilen cep telefonu markaları | >>> Acer, Dopod, BenQ, Asus, Htc.

Sony Ericsson hangi ülkede üretiliyor?

Ericsson ), merkezi İsveç’in başkenti Stockholm’de bulunan çok uluslu bir ağ teknolojileri, telekomünikasyon ekipmanı ve hizmetleri şirketidir.

Sony markasının sahibi kimdir?

Sony ‘ nin Sahibi kimdir? Sony; 1945 ile 1946 yılları arasında Akio Morita ile Masaru Ibuka tarafından kurulmuştur. Firmanın sahibi olmamakla birlikte, 2012 tarihi itibari ile Sony ‘ nin CEO’su Japon asıllı olan işadamı Kazuo Hirai’dir.

Sony nasıl bir marka?

Sony, Uzakdoğu ülkelerinden Japonya’nın ticari markaları arasında yer alır. Marka, dünya üzerinde var olan en önemli teknoloji ürünlerinin üreticilerinden biridir. Japonya teknolojisi açısından bir referans olarak kabul edilen Sony, Japonya’nın çok uluslu dünyaca ünlü bir teknoloji markasıdır.

Vestel markası hangi ülkeye ait?

Vestel, Vestel Elektronik Sanayi Ve Ticaret A.Ş. tarafından üretimi yapılan ana marka. Regal, Rusya’da da satılan bir Türk markası

Poco hangi ülkenin?

Poco telefonlar aslında Çinli Xiaomi firmasına ait bir alt markadır. Geçen yıl, Xiaomi bir Snapdragon 845 işlemci ile güçlü Pocophone F1 akıllı telefonunu sadece 300 $ karşılığında piyasaya sunarak OnePlus’ı geride bıraktı. Şimdi Çinli şirket, bu alt markayı Poco adlı yepyeni bir şirkete dönüştürdüğünü açıkladı.

You might be interested:  Hızlı Cevap: Iş Bankası Telefon Numaramı Nasıl Güncellerim?

Reeder hangi ülkeye ait?

Türkiye’ye ilk olarak e-kitap okuyucuyu getirerek pazarda adından bahseden Reeder, marka olarak 2010 yılında tablet modelini piyasaya sunmuştur. Reeder Hangi Ülkenin Markası? Reeder bir Türk telefon markasıdır. Samsun ilindeki fabrikası üzerinde telefon üretimi yapmaktadır.

Sony Ericsson 337 ne zaman çıktı?

Ericsson GH 337 3×12 karakterlik siyah-beyaz ekranı, saat ve alarmı, 200 gram´a yaklaşan ağırlığı ile piyasaya sürüldüğü 1995 yılının gözde modeli idi.

Sony Ericsson T10 ne zaman çıktı?

1999 yılında satışa sunulan bir diğer telefon modeli olan Ericsson T10 ince, zarif ve şık tasarımıyla rakiplerinin önüne geçmeyi başarmıştı. Ufak ve kapaklı yapısıyla özellikle bayanların tercihi olan T10, geniş renk yelpazesiyle de dikkatleri üzerine çekmişti.

Ericsson telefon ne malı?

Ericsson, 1876 yılında Lars Magnus Ericsson tarafından kurulan Telefonaktiebolaget LM Ericsson bünyesindeki mobil ve sabit geniş bant ağları, TV ve multimedya teknolojisi, danışmanlık ve yönetilen hizmetler markasıdır. İsveç merkezli çokuluslu bir ağ ve telekomünikasyon şirketidir.

Sony cep telefonu üretiyor mu?

Sony, daha önce de söylediğimiz gibi akıllı telefon tarafında büyük rakiplerinin arkasında kalıyor. Çin merkezli firmalar ile rekabet edemeyen ve yeniden yapılanma ile Türkiye dışında başka bazı pazarlardan da çıkan şirket, buna rağmen genel olarak telefon üretmeye devam ediyor.

Huawei hangi ülkede üretiliyor?

Arçelik, 1955 yılında Vehbi Koç ve Lütfi Doruk tarafından kurulan, dünya çapında hizmet veren Türkiye merkezli bir beyaz eşya ve teknoloji şirketi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector