Okuyucular soruyor: Teknosadan Telefon Aldım Bozuk Çıktı Ne Yapmalıyım?

Yeni cep telefonu aldım arızalı çıktı ne yapmalıyım?

Alınan mal veya hizmet bozuk, eksik veya kusurlu ise hakkınızı önce satıcı veya üretici firmayla görüşerek arayın. Sonuç değişmiyorsa tüketici derneklerinden yardım alabilirsiniz.

Teknosada değişim oluyor mu?

Teknosa mağazalarından ve Teknosa.com’dan satın aldığınız ürününüzü “kullanmış olsanız dahi” 1 ay içerisinde (30 gün) değiştirebilirsiniz.

Teknosa dan alınan telefon iade edilir mi?

Teknosa web sitesi, mobil uygulama veya mağazalarımızdan aldığınız bir ürünü 21 gün içinde ücretsiz olarak kolayca iade edebilirsiniz. Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler ile kusurlu/arızalı/bozuk ürünler bu kapsamda iade alınamamaktadır.

Teknosada ürün iadesi nasıl olur?

Ambalajı/paketi açılmamış/kullanılmamış ürünlerinizi teslim aldığınız veya siparişi verdiğiniz tarihten itibaren 21 (yirmi bir) gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayarak iade edebilirsiniz.

Internetten aldığım ürün bozuk çıktı ne yapmalıyım?

İnternetten yapılan alışveriş sonucu gelen ürünün arızalı, bozuk veya istediğiniz gibi olmadığını düşünüyorsanız belirli şartların varlığı (süre vb) halinde Tüketici Kanunu uyarınca aldığınız ürünü iade edebilir ve paranızı alabilirsiniz.

Ayıplı mal iadesi süresi kaç gün?

6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun gereğince, alıcıların teslimat tarihinde itibaren 14 gün içinde cayma haklarını kullanarak herhangi bir sebep göstermeden ve “kargo ücreti ödemeden” ürünleri iade etme hakları vardır.

You might be interested:  Soru: Dyned Giriş Nasıl Yapılır Telefon?

Kutusu açılmış ürün iadesi olur mu?

Uygulamada gözlemlenmektedir ki satıcı şirketler çoğu zaman ambalajı ya da paketi açılmış ürünün iadesini kabul etmemektedir. Fakat bu tutum çoğu zaman hukuka aykırıdır. Tüketici, kural olarak herhangi bir gerekçe göstermek zorunda kalmadan ve herhangi bir şekilde ceza ödemeksizin sözleşmeden cayabilir.

Telefonda değişim olur mu?

Ürünün kullanılmaması durumunda Ambalajı açılmamıs ve kullanılmamıs ürün, faturası ile birlikte iade/ degisim yapılabilir. Ambalajı açılmıs ancak kullanılmamıs ürün (tekrar paketlenebilir ürünlerde geçerlidir. yapılabilir. Bu kapsamda bedel iadesi yapılamamaktadır.

Vatanda telefon değişimi oluyor mu?

Değiştirmek istediğiniz ürünün satın alındığı andaki gibi kusursuz, eksiksiz ve orijinal kutusunda kullanılmamış olması gerekmektedir. Ürünle birlikte verilen tüm hediyelerin de kusursuz ve eksiksiz olarak teslim edilmesi zorunludur. 3. Satış faturasının aslı olmadan değişim işlemi yapılamaz.

Satın alınan telefon iade edilebilir mi?

Tüketici, yalnızca mesafeli satışlarda ( Telefon ve internet üzerinden yapılan satışlar) 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği gereği, hiçbir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin satın almış olduğu ürünü, teslim aldığı tarihten itibaren 14 gün içerisinde, ön

Turkcellden alınan telefon iade edilir mi?

İade /Değişiklik/Arıza turkcell.com.tr’den almış olduğunuz peşin/kredi kartı ile kontratlı/taksitli ürünleri, tüm yan ürünleri ile birlikte teslim tarihinden itibaren 14 gün içinde iade edebilirsiniz. Değişim yapılamamaktadır.

Koşulsuz iade hakkı nedir?

(1) Tüketici, on dört gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkına sahiptir.

Media Markt ürün iadesi var mı?

Bu sebeple, satın aldığınız ürünü beğenmez, fikrinizi değiştirir veya memnun kalmazsanız, satın alma tarihinden itibaren 14 gün içinde, ürününüzü Türkiye genelindeki tüm Media Markt mağazalarına iade edebilirsiniz.

You might be interested:  Sık sorulan: En Iyi Telefon Hangisi?

Mağazadan alınan ürün iade edilir mi?

Cayma hakkı, satıcı ve tüketici arasında yapılan sözleşmeden tüketicinin tek taraflı olarak dönmesi ve hiçbir cezai şart ödememesidir. Ancak kanunen mağazadan alınan ürünler bakımından cayma hakkı söz konusu değildir. Bu durumda mağazadan alınan ürün iadesi tüketici hakları kapsamında mümkün olacaktır.

Aras Kargo geri iade nasıl yapılır?

İadenizi Aras Kargo ile ücretsiz olarak geri gönderebilirsiniz. Kargonuzu gönderdikten sonra, gerekli olması halinde, gönderi kodunu paylaşmanız istenebilir. Lütfen kargo gönderi numarasını saklayınız. Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 30 gün içerisinde iade edebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector