Okuyucular soruyor: Telefon Performans Testi Nasıl Yapılır?

Akıllı telefonlar nasıl test edilir?

Android cihazlarda ise arama kısmına Genel Test Kodu olan *#0*# tuşlandıktan sonra burada çıkan adımları takip edip ekrana, sese ve daha birçok özelliğin kontrolü yapılabiliyor.

AnTuTu nasıl ölçülür?

AnTuTu puanı, telefonların performansına göre hesaplanır. Kullandığınız veya yeni bir telefon alacaksanız o telefona ait AnTuTu puanlarına bakabilirsiniz. AnTuTu puanları hesaplanırken cihazın işlemcisi, ekran kartı, hafızası ve kullanan kişilerin yaptığı yorumlar göz önünde bulundurularak hesaplanır.

AnTuTu puanı neye göre verilir?

AnTuTu IO, giriş ve çıkış puanları hesaplanırken veri aktarımı sırasında işlenen verilerin okuma ve yazma hızı göz önüne alınır. Hem depolama alanına hem veritabanına işlenen verilerin okuma ve yazma hızı ölçülerek son AnTuTu IO puanı ortaya çıkar.

Yeni telefon nasıl test edilir?

*#0*# yazdığınız zaman bir menü açılacak. Burada bütün testler yer alıyor. İstediğinize tıkladığınız zaman testler başlıyor.

Samsung telefonlarda ekran testi nasıl yapılır?

Samsung Galaxy akıllı telefonlarda cihazın ekranını test edebilmeniz için *#0*# kodunu girmeniz ve ardından arama butonuna basmanız gerekmektedir.

2 el telefonda neye dikkat edilmeli?

Öncelikle telefonunun ekranı ve kasasının birleştiği yerlerde herhangi bir iz bulunuyor mu bunu kontrol edin, eğer cihaz darbe görmüş ya da işlem geçirmişse, telefonda bu işlemlerin izleri belli olacak. Telefonda eğer alyan veya vida gibi detaylar varsa da işlem görüp görmediği bunların durumundan ortaya çıkabilir.

You might be interested:  FAQ: Turkiyeye Telefon Ne Zaman Geldi?

Geekbench testi nasıl yapılır?

Geekbench testi nasıl yapılır?

 1. Adım #1: Buradan Geekbench testi yapmak istediğiniz cihaza uygun Geekbench 5 versiyonunu indirin.
 2. Adım #2: Yazılım kurulumunu tamamlayın.
 3. Adım #3: Testi başlatın.
 4. Adım #4: İşlem tamam.

Cep telefonu AnTuTu puanı nedir?

Uzmanlar tarafından takdir edilen AnTuTu, bir akıllı telefonun performansını birkaç test kullanarak hesaplayacak ücretsiz bir uygulamadır. Ayrıca en güçlü akıllı telefonları sıralamak için de sıklıkla kullanılır.

AnTuTu Benchmark neden yok?

Her ay en güçlü telefonların listesini yayınlayan ve akıllı telefon testi yapan AnTuTu, veri ihlali nedeniyle Google Play Store’dan kaldırıldı.

AnTuTu UX ne demek?

AnTuTu, Android telefon ve tabletlerin, UX yani kullanıcı deneyimini, RAM’i, işlemci hızını, 3D ve 2D grafik performansını ve depolama alanı bir teste tabii tutuyor ve bu testi puan üzerinden kullanıcılara sunuyor. AnTuTu puanı, kullanıcıların Android telefon veya tablet seçiminde çoğu zaman büyük rol oynayabiliyor.

En hızlı akıllı telefon hangisi?

1 – En hızlı Android telefon: Black Shark 4 Pro 256GB + 8GB RAM, 256GB + 12GB RAM ve 512GB + 16GB RAM olmak üzere üç farklı opsiyonla piyasaya çıkan Black Shark 4 Pro, 120W hızlı şarj desteği ile kısa sürede dolabilen 4500 mAh bataryadan besleniyor.

Telefon testi nedir?

Android için Phone Check (and Test ) Android için tasarlanan Phone Check (and Test ), cihazınızda kapsamlı bir dizi test işlemi sağlar. Uygulama, nasıl çalıştığını, çeşitli testlerini nasıl çalıştıracağını ve her testin neyi kapsadığını açıklamak için genel bir görünümle başlar.

Telefona nasıl iyi bakılır?

Akıllı Telefonu Verimli Kullanmanın 10 Yolu

 1. 1- Şarja dikkat etmek gerekiyor.
 2. 2- Gece yatarken çok yakınımızda durmamasından fayda var.
 3. 3- Uzmanlar uyarıyor.
 4. 4- Klozetten daha fazla bakteri bulundurduğu efsanesi doğru.
 5. 5- Kullanılmayan uygulamaları silin.
 6. 7- Kılıf seçimi önem taşıyor.
 7. 8- Kaybolmanıza lüzum yok.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector