Okuyucular soruyor: Telefon Serviste 20 Iş Günü Doldu Ne Yapmalıyım?

20 iş gününe cumartesi dahil mi?

Devlet memurları, kamu kurum ve kuruluşları, bankalar için sadece hafta içi günler (Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri) iş günü sayılır. Hafta sonu ( Cumartesi ve Pazar) günleri ise iş günü sayılmaz.

Garantiye verilen ürün kaç günde teslim edilir?

Tüketicinin arıza bildirimini; telefon, faks, e-posta, iadeli taahhütlü mektup veya benzeri bir yolla yapması mümkün olacak. Bir ürünün arızasının 15 iş gününde giderilmemesi halinde, ürün tamir edilinceye kadar muadil bir ürünün tüketiciye verilmesine yönelik süre de 15 iş gününden 10 iş gününe indirildi.

Garanti kapsamında ürüne servis ücreti alınır mı?

Yukarıda bahsedilen hükümlerden de anlaşılacağı üzere, tüketicinin seçimlik haklarından ücretsiz onarım hakkını seçmesi durumunda, malın firmaya ya da yetkili servis istasyonuna ulaştırılması ve geri gönderilmesi ilgili olarak tüketiciden nakliye, posta, kargo veya benzeri herhangi bir ulaşım gideri ve başka herhangi

Telefon Servis kaç günde gelir?

Telefon garantiden kaç günde gelir ortalama olarak arıza türüne göre en az 15 gün sürebilir. Cep telefonunu servise elden teslim edebileceğiniz gibi isterseniz kargo ile de gönderim sağlayabilirsiniz.

You might be interested:  Okuyucular soruyor: Telefon Nasıl Şarj Edilmeli 2017?

21 iş gününe cumartesi dahil mi?

Bilindiği üzere 4857 Sayılı İş Kanunu’nun 56 ncı maddesi gereğince yıllık izin süresi içindeki hafta ve genel tatil günleri izin süresinden sayılmaz ve dikkate alınmaz. Bu kapsamda kural olarak cumartesi günü işgünüdür.

Cumartesi is günü mu?

İş sözleşmelerinde Cumartesi günlerinin hafta tatili olarak kabul edileceğine veya çalışma günlerinin Pazartesi-Cuma arasındaki günler olduğuna dair bir ifade yer almaktaysa, Cumartesi günleri yıllık izin günü olarak değerlendirilmeyecektir.

Yasal tamir süresi ne kadar?

3- Tamir süresi ne kadar? Yetkili teknik servisler kendilerine verilen malın tamirini azami tamir süresinde tamamlamak zorunda. Bu süre de kanunda 20 işgünü olarak belirlenmiş.

Ürünlerin garanti süresi neye göre belirlenir?

(3) Satılan mala ilişkin olarak düzenlenen faturalar garanti belgesi yerine geçmez. MADDE 6 – (1) Garanti süresi; malın tüketiciye teslim tarihinden itibaren başlar ve asgari iki yıl veya bu Yönetmeliğe ekli listedeki ölçü birimi ile tespit edilen değer kadardır.

Garantisi bitik ürün servise bırakıldıktan sonraki yasal onarım süresi ne kadardır?

Garanti belgesi ile satılması zorunlu olmayan malın, Satış Sonrası Hizmetler Yönetmeliği ekindeki listede yer alması halinde azami tamir süresi 20 gün, bu listede yer almıyorsa azami tamir süresi Kanun’da belirlenen 30 gün olacaktır.

Garanti kapsamında kargo ücretini kim öder?

Özellikle son dönemde arızalı ürünlerin servis kabulü kargo üzerinden yapılmaya başlandı. Ancak servisler bu kargo ücretini vatandaşa ödetiyordu. Ticaret Bakanlığı bu konuda düzenleme yaparak, garanti kapsamındaki ürünlerin kargo ücretini garanti veren firma tarafından karşılanmasını zorunlu kıldı.

Garanti kapsamında ürünün kargo ücretini kim öder?

Aldığınız ürün arızalandığında garanti kapsamında olsa dahi kargo gönderim ücreti müşteriye ait. Geri gönderdiklerinde yine müşteri ödüyor.

You might be interested:  Telefon 4.5g Nasıl Yapılır?

Servis Tarafından Değiştirilen ürünün garanti süresi ne kadardır?

MADDE 11- (1) Garanti uygulaması sırasında değiştirilen malın garanti süresi, satın alınan malın kalan garanti süresi ile sınırlıdır. Ancak kalan garanti süresi bir yıldan az ise değiştirilen mal için en az bir yıl garanti süresi verilmek zorundadır.

Samsung servis süresi ne kadar?

Normal onarım süresi 3 gün olup arızaya göre bu süre 21 güne kadar çıkabilmektedir. Yurt dışı yedek parça temini gerektiği zaman eğer müşteri kabul ederse işlem süresi uzatılarak onarım gerçekleştirilir. Servis onarım bedeli 120 TL (kdv hariç) ve altındaki arızalı cihazlar onay alınmadan onarılır.

Samsung telefonumu garantiye verdim nasıl takip edebilirim?

Satın almış olduğunuz cihazınız Genpa garantili ise 0212 359 0 359 numaralı Genpa Çağrı Merkezi’nden Samsung garanti sorgulama işlemi yapabilirsiniz. Cihazınızın Genpa garantisinde olup olmadığını ise buradan cihazın IMEI numarası ile sorgulayabilirsiniz.

Hangi durumlarda yeni telefon verilir?

Garanti kapsamında telefonun onarımı yapılamayacak ise, satıcı 30 iş günü içerisinde tüketiciye yeni telefonunu vermek zorundadır. Daha önce satın alınan telefonun stoklarda bulunmaması söz konusu olduğunda ise, telefonun bir üst modeli verilebilir veya tüketici isterse bedel iadesi yapılabilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector