Okuyucular soruyor: Telefon Unlocked Ne Demek?

Unlock işlemi nedir?

Bir telefonun kilidini açmak (telefonu unlock yapma), onu farklı bir operatörle kullanmak veya yeni bir servis sağlayıcıya geçerken mevcut telefonunuzu da kullanabilmek için farklı bir SIM kartla çalışmayı destekler. Telefonun kilidini açmak için genellikle bir kilit açma ( unlock ) koduna ihtiyacınız olacaktır.

Fully unlocked iPhone ne demek?

Factory Unlocked olarak tanımlanan tüm iPhone ‘lar bütün ülkelerde ve bütün operatörlerde kolaylıkla çalışabilen sürümler olarak bilinir. SIMlock iPhone ‘lar ise sadece satın alındıkları ülkede, yine sadece satın alındıkları operatör üzerinde çalışabilen telefonlar olarak tanımlanabilir.

CDMA kilidi ne demek?

CDMA (Code Division Multiple Access – Kod Bölmeli Çoklu Erişim) teknolojisi kablolu, yani ev ve iş yerindeki sabit telefonların sim kartsız ve kablosuz kullanılabilmesini sağlamaktadır. 1G denilen iletişim teknolojisinin ilk örneklerindendir.

SIM locked ne demek?

SIM kartınızın başka kişiler tarafından telefon aramaları veya hücresel veri için kullanılmasını önlemek amacıyla bir SIM PIN kullanabilirsiniz. Böylece, aygıtınızı her yeniden başlattığınızda veya SIM kartınızı her çıkardığınızda SIM kartınız otomatik olarak kilitlenir ve durum çubuğunda “Kilitli SIM ” ifadesi görünür.

Factory Unlock ne demek?

Factory Unlocked: Sim kilidi olmayan anlamına gelir. Bu da sim kilidi var anlamına gelir. Bir cihaz factory unlocked ise tüm operatörlerle çalışabilir demektir. (Turkcell, vodafone, avea vb..)

You might be interested:  Şarj Almayan Telefon Nasıl Şarj Edilir?

Xiaomi unlock nedir?

Bootloader kilidi Xiaomi cihazlara dışarıdan müdahale edilmesini engelleyen bir güvenlik önlemidir. Bu kilit sayesinde cihazların stabilitesi korunarak, aracıların sattıkları cihazlara yükledikleri sahte/casus yazılımların önüne geçilmesi, cihazların güvenliğinin sağlanması amaçlanmıştır.

iPhone sim kilitsiz ne demek?

Eğer iPhone elinizde ise kolayca başka bir sim kartı takarak, çalışıp çalışmadığına bakabilirsiniz. Çalışıyorsa unlocked yani sim kilitsiz demektir. Yöntem 2: Yine elinizde iPhone bulunuyorsa, Ayarlar > Hücresel > Hücresel veri ağı kısmında değişiklik yapabiliyorsanız, o iPhone unlocked yani sim kilitsiz demektir.

Fdma TDMA CDMA nedir?

CDMA (Code Division Multiple Access) yani Kod Bölmeli Çoklu Erişim, bir çok radyo haberleşme teknolojisinde kullanılan bir kanal erişim metodudur. Bunlardan ilk ikisi GSM’de kullanılan Zaman Bölmeli Çoklu Erişim ( TDMA ) ve Frekans Bölmeli Çoklu Erişim ( FDMA )’dir.

GSM TDMA nedir?

Tanım: TDMA teknolojisi, yani Time Division Müçlü Birccess, şu anda dünyanın en yaygın kullanılan cep telefonu teknolojisi olan daha gelişmiş GSM standardına dahil edilmiş bir cep telefonu standardıdır. TDMA, GSM gibi ikinci nesil (2G) cep telefonu sistemlerinde kullanılır.

Iphone 5 CDMA ne demek?

CDMA Avrupa’da kullanılan simkartsız iletişim teknolojisidir. Yani sabit bir hattın telefon alınırken belirlenip istediğiniz yerde kullanmaya yarayan kablosuz iletişim teknolojisi gibi birşey. CDMA teknolojisi kablolu, yani ev ve iş yerindeki sabit telefonların sim kartsız ve kablosuz kullanılabilmesini sağlamaktadır.

Sim kilidi kaç haneli?

PIN 1 kodu, sim karta verilen 4 haneli şifredir. Cihazınızı her açtığınızda hattınızı kullanabilmeniz için PIN 1 kodunuzu girmeniz gerekir.

PUK kodu nereden alınır?

PUK kodları sim kartın ait olduğu operatörün müşteri temsilcilerinden öğrenebilirsiniz. Ayrıca İnternet sitesinden de PUK kodu öğrenilmesi mümkündür.

Puk bloke edildi ne demek?

PUK 1, bloke olan SIM kartın yeniden kullanılır hale getirilmesi yani blokenin kaldırılmasını sağlayan özel bir şifredir. 8 haneden oluşmaktadır. Bu şifre değiştirilememektedir. PUK 1 kodunu 10 defadan fazla yanlış girdiğin zaman SIM kart’ın kalıcı bloke olur ve cihazının ekranında ‘Kart Bloke ‘ uyarısı çıkar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector