Sık sorulan: 382 Hangi Ilin Telefon Kodu?

Alan kodu nedir Aksaray?

0382 alan kodu Aksaray iline aittir. Tüm illerde olduğu gibi Aksaray şehrinin de kendisine özel alan kodu vardır ve 382 ‘dir.

Kırşehirin alan kodu nedir?

0386 telefon kodu Kırşehir iline aittir.

Ankara’nın alan kodu nedir?

Slovenya ile iletişime geçmek için + 386 Nolu kodu numaradan önce çevirmek gerekir.

Internet alan kodu nedir?

İnternet Ülke Alan Kodu, (İngilizce ccTLD: country- code Top Level Domain) İnternet adreslerinde ülkeyi belirten iki harflik en son uzantı. Örnegin www.istanbul.com.tr adresinde “.tr” Türkiye için İnternet Ülke Alan Kodunu gösterir. Örneğin bu kod Rusya için “.ru”, İtalya için “.it”dir.

386 telefon kodu nereye ait?

Eğer telefonunuza 0386 alan kodu üzerinden arama gelirse bunun Kırşehir olduğunu anlayabilirsiniz. 386 ile başlayan bir numara sizi aradığı zaman Kırşehir üzerinden gelen bir aramadır.

0 312 neyin numarası?

0312 numaralı telefon kodu Türkiye’de en sık kullanılan alan numaraları arasında yer almaktadır. Bu kapsamda, başkent Ankara’nın sabit numaralı hatlarına “ 312 ” koduyla erişim gerçekleşebilmektedir.

Alan kodu ne işe yarar?

Türkiye Ulusal Numaralandırma Planı’na göre bu alan kodu; numara bir sabit hatta aitse, hangi ilde bulunduğunu, aksi halde ne tür bir numara olduğunu belirtir. Örneğin, GSM operatörleri için bu üç hane, 5xx biçimindedir. Kullanıcıya özel son bölüm ise, 7 haneden oluşmaktadır.

Ankara 288 Nerenin kodu?

288 Nerenin Alan Kodu? Pek çok kişinin merak ettiği 288 alan kodu Kırklareli iline aittir. Marmara bölgesinde yer alan Kırklareli şehrine bu alan kodu üzerinden ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda bu şehirden gelen aramalar ile beraber Kırklareli üzerinden arandığınızı anlamanız mümkün.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector