Sık sorulan: Iphone 8 Plus Nasıl Telefon?

iPhone 8 Plus bitti mi?

Haliyle iPhone SE 2020 modelinin satışlarını baltalayacak olan iPhone 8 ve iPhone 8 Plus üretimi de sona ermiş oldu. 2017 Eylül ayından bu yana satışta olan bu iki model 2.5 yılın ardından rafa kalkmış oldu. Apple’ın kararında sürpriz olan ise 5.5 inçlik iPhone 8 Plus modelinin de üretiminin sonlanmış olması.

iPhone 8 Plus 2021 de alınır mı?

“İlla da Apple marka telefon istiyorum ama fazla param yok” diyorsanız, 2021 yılında iPhone 8 alınır. Evet iPhone 8 sizi pişman etmez ama iPhone 11 veya 12 kullanıcısı kadar da memnun etmeyecektir. Daha fazlasını beklememeniz gerektiğinin bilinciyle satın alabilir ve kullanabilirsiniz.

8 Plus özellikleri nelerdir?

Apple iPhone 8 Plus (64 GB) Temel Özellikleri

 • Ekran Boyutu: 5.5 İnç
 • Dahili Depolama: 64 GB.
 • Bellek (RAM): 3 GB.
 • Batarya Kapasitesi: 2675 mAh.
 • Hat Sayısı: Tek Hat.
 • Hızlı Şarj:
 • 5G:
 • 4.5G Desteği:

iPhone 8 Plus şarjı ne kadar gidiyor?

PhoneArena ekibi tarafından yayınlanan iki grafiğe aşağıdan göz atabilirsiniz. Görüldüğü üzere, iPhone 8 ve 8 Plus yoğun kullanımlarda bile 8 saat 37 dakika ve 10 sat 35 dakika gibi sürelere ulaşmış durumdalar.

iPhone 8 Plus sürümü ne zaman bitecek?

Yani bugün en güncel iPhone olan iPhone 8 ve 8 Plus ‘ı alırsanız 5 yıl boyunca yani 2022 yılına kadar sorunsuz kullanabilirsiniz. 2021 ile birlikte yazılım desteği sonlanacağı için uygulamalar ufak ufak bir üst iOS sürümünü isteyecektir. Bu süreç 2 yıl daha sürüyor.

You might be interested:  Okuyucular soruyor: Telefon Ekran Çatlağı Nasıl Giderilir?

iPhone 8 Plus artik Uretilmiyor mu?

Artık 2020 model iPhone SE piyasaya olduğundan dolayı Apple, iPhone 8 satışlarını sonlandırdı. Teknoloji devi, bundan böyle iPhone 8 Plus satışı da yapmayacak! Ayrıca iPhone SE, iPhone 8 ‘den daha uygun bir fiyata da sahip. Dolayısıyla bu iki cihazın Apple’ın portföyünde birbiriyle rekabet etmesine gerek yok.

iPhone 8 Plus var mı?

iPhone 8 ve iPhone 8 Plus, tamamen yeni ve harika cam tasarımıyla iPhone ‘un yeni neslini temsil ediyor. Cupertino, California — Apple bugün iPhone ‘un yeni nesli olan iPhone 8 ve iPhone 8 Plus ‘ı duyurdu.

iPhone 8 özellikleri nelerdir?

Ekran

 • Retina HD ekran.
 • IPS teknolojisine sahip 4.7 inç (diyagonal) geniş ekran LCD Multi‑Touch.
 • 326 ppi yoğunlukta 1334 x 750 piksel çözünürlük.
 • 1400:1 kontrast oranı (tipik)
 • True Tone ekran.
 • Geniş renk yelpazesine sahip ekran (P3)
 • 3D Touch.
 • 625 nit maksimum parlaklık (tipik)

8 Plus özellikleri su geçirir mi?

Şimdilik yalnızca iPhone 8 Plus üretiminin bir kısmını üstlenmiş olan Wistron, iddialara göre montaj aşamasında kalite yönünden düşük bileşenler kullanış. Telefonun su geçirmezlik derecesini etkileyen bu malzeme yüzünden, iPhone 8 Plus ‘un suya ve toza karşı sanıldığı kadar dayanıklı olmadığı belirtiliyor.

iPhone 8 Plus Face ID var mi?

Face ID, Apple’ın devrim niteliği taşıyan bir diğer özelliği. iPhone X’de bulunan bu özellik ne yazık ki iPhone 8 ‘de bulunmuyor. Bu özelliğin yerine Apple, iPhone 8 ‘de Touch ID teknolojisini devam ettirmiş.

iPhone 8 Plus kaç piksel?

Ekran çözünürlüğü konusunda bir değişikliğe gitmeyen Apple, iPhone 8 Plus ‘ta 1080 x 1920 piksel çözünürlük ve 401 ppi piksel yoğunluğu sunuyor.

iPhone 8 pil kaç mAh?

TENAA kayıtlarına göre iPhone 8 modelinde 2 GB RAM yer alırken ona 1821 mAh batarya eşlik ediliyor. iPhone 8 Plus modelinde ise 3 GB RAM ile 2675 mAh batarya yer alıyor.

You might be interested:  Okuyucular soruyor: Konferans Nasıl Yapılır Telefon?

8 Plus pil kaç mAh?

Görünüşe göre iPhone 8 ‘de 1,821 mAh değerinde batarya bulunuyor. Geçen yılki iPhone 7’de ise bu değer 1,960 mAh ‘di. iPhone 8 Plus ‘da ise 2,675 mAh değerinde batarya bulunuyor. Geçen seneki iPhone 7 Plus ‘da 2,900 mAh batarya bulunuyordu.

iPhone 11 sarji ne kadar gidiyor?

Apple iPhone 11 Batarya Ömrü Düşük kullanımlı bir testte yaklaşık 27 saatlik pil ömrü sunar. Çok fazla uygulama indirme ve Bluetooth üzerinden müzik dinleme ve gün boyunca e-postaları düzenli olarak kontrol etmek gibi daha zor kullanımlarla, yaklaşık 16 saat kadar gidiyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector