Sık sorulan: Kaçak Telefon Nasıl Getirilir?

Telefon kaçak çıktı ne yapmalıyım?

Telefonun yasa dışı yollarla ülkeye geldiğini ve kaçak telefon olduğunu bilmeden aldıysanız, bu durumu öğrendiğiniz zaman dolandırıldığınızı söyleyerek yasal yollara başvurabilirsiniz. Bu durumlar için bir satış belgesi düzenlenmesini istemelisiniz.

Kaçak telefon nasıl açılır?

Yurt dışından gelen telefon kapandı nasıl açılır, adım adım yurt dışı telefon kaydı nasıl yapılır:

  1. Yurt dışı telefon kayıt harcı 2.006 TL’yi bankaya veya internet ver dairesinden öde.
  2. E-devlet üzerinden belge gerekmeden kaydını yap.
  3. E-Devlet yoksa Abone kayıt merkezinden kaydını yaptır.

Kaçak telefon iyi mi?

Kaçak telefonlar orijinal telefonlardır. Sahte, kalitesiz, çakma değillerdir. Normal olarak Türkiye’de satılan bir cihaz ile kaçak cihaz arasında donanımsal olarak hiçbir fark bulunmamaktadır. Kaça telefonların en cazip farkı fiyat olarak kayıtlı garantili cihazlara göre yarı yarıya daha ucuz olmasıdır.

Kaçak telefon neden ucuz?

Aradaki tek fark bu telefonların ülkeye kaçak yollarla sokulmuş olması. Kısacası satın aldığınız kaçak telefon, yüzde 25’lik ÖTV, yüzde 18’lik KDV ve yüzde 6’lık TRT Payı’ndan muaf oluyor. İşte tam olarak da bu sebeplerden ötürü kaçak telefonların fiyatı, ülkemizde garantili olarak satılan telefonlardan çok daha ucuz.

You might be interested:  Hızlı Cevap: Telefon Numarasini Nasil Ogrenebilirim?

Kaçak cep telefonu kullanmak suç mu?

Kaçak Spot Telefon Satın Almak / Satmak Yasal mıdır? Kaçak telefon alıp satmak yasalara aykırıdır. Kaçakçılık ve Organize Suçlar Polisi bu tür şeyler ile özel olarak ilgilenmektedir.

Kaçak telefon satanlar nereye şikayet edilir?

– Telefonu aldığınız yere ya da doğrudan BTK’ya (0312 294 94 94) başvurmanız gerekiyor.

IMEI kayıt edilmezse ne olur?

Telefonun garanti süresi ve kullanıcı bilgisi gibi önemli bilgileri saklayan IMEI numarasına sadece devlet kurumları ve resmi telefon üreticileri erişebilirler. BTK sisteminde IMEI numarası olmayan bir telefon, 120 gün içerisinde sistem tarafından devre dışı edilir.

IMEI kayıt Nasıl Yapılır 2020?

T.C. kimlik numarası ve yabancı kimlik numarası bulunan, e-Devlet şifresi alabilen kişilerin tek kayıt mercii olan e-Devlet kapısı https://www.turkiye.gov.tr/btk- imei -kaydet üzerinden sisteme giriş yaparak gerekli bilgileri doldurmak suretiyle kayıt işlemini gerçekleştirmesi gerekmektedir.

IMEI klonlanmış cihaz nasıl açılır?

5809 sayılı Kanunun 57 nci maddesi uyarınca, IMEI bilgisinin değiştirildiği tespit edilen cihazlar haberleşmeye kapatılmakta ve IMEI bilgisi başka cihazlara kopyalanmış olan cihazlar gerçek cihaz sahibi olduğunu belgeleyen kişi tarafından sadece tek hatla eşleştirilmek suretiyle kullanıma açılmaktadır.

Kaçak Imeili telefon alınır mı?

Bu telefonların satın alımında herhangi bir yasa dışı unsur bulunmuyor. Zaten IMEI kayıt ücreti de bu tür telefonlar için uygulanıyor.

Kaçak telefon kullanmanın cezası nedir?

kişi iki yıldan beş yıla kadar hapis ve yirmi bin güne kadar adli para cezası ile cezalandırılır.

Kaçak telefonlar güncelleme alır mı?

Telefonların kaçak olup olmaması sadece cihazı Türkiye’de kullanabilmek için önemli. Xiaomi cihazın kaçak olup olmadığını tespit edemez veya ona göre ayrım yapmaz. Cihaz orjinal olduğu sürece GÜNCELLEME ALIR.

You might be interested:  Sık sorulan: Iphone Telefon Servisten Ne Zaman Gelir?

Uygun fiyata hangi telefon alınır?

E daha fazla uzatmadan başlayalım

  1. Samsung Galaxy A50 2019 64 GB – 2.179 TL.
  2. Samsung Galaxy A30s – 2.025 TL.
  3. Xiaomi Redmi Note 8 Pro 64 GB – 2,499 TL.
  4. Samsung Galaxy A10s 32 GB – 1,549 TL.
  5. Samsung Galaxy A9 128 GB – 2.269 TL.
  6. Samsung Galaxy M20 32 GB – 1.549 TL.
  7. Samsung Galaxy M10 16 GB – 1.059 TL.

Kaçak telefon vergisi ne kadar?

Resmi Gazete’nin mükerrer sayısında yayımlanan 2021 yılında uygulanacak olan vergi ve harç tutarlarına göre 2020’de 1838.7 TL olarak uygulanan yolcu beraberinde getirilen cep telefonlarının kaydı esnasında alınan harç tutarı 2021 yılında 2006.2 TL olacak.

Telefon orjinal mi kacak mi?

Telefonunuzda arama ekranını açarak *#06# tuşlarını tuşlayın. Diğer cihazlarda Ayarlar -> Hakkında sekmelerini takip edin. Cihazın kutusunda yer alan bilgileri kontrol edin. Cihazın faturasında yer alan bilgileri kontrol edin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector