Sık sorulan: Samsung Telefon Garantisi Nasıl Öğrenilir?

Telefonun garantili olduğunu nasıl anlarım?

IMEI numaranız ile telefonun markasına göre ilgili sorgulama sayfasına girerek garanti süresi öğrenilebilir. IMEI ile Garanti Süresi Sorgulama

  1. Telefona ait garanti belgesi veya cihazın kutusu üzerinden,
  2. Telefonunuzdan *#06# tuşlayarak,
  3. Telefonunuzun batarya bölümünden,

Samsung telefon garantisi ne zaman başlar?

Garanti süresi ürünün tüketiciye teslim tarihinden itibaren başlar.

Telefonun Genpa garantili olduğunu nasıl anlarım?

Cihazınızın GENPA satışlı olup olmadığını öğrenmek için IMEI numarasını yazarak “Göster” butonuna basınız. Yaptığınız IMEI sorgulama işlemi garanti kontrolü için değildir. Sadece cihazınızın Genpa satışlı olup olmadığını göstermektedir.

Telefonun garantisi ne işe yarar?

Tüketici Kanunu’na göre cep telefonları için üretici ya da satıcı firmalar 2 yıl garanti veriyor. Bu süre zarfında üretici kaynaklı arıza durumunda cihazlar ücretsiz şekilde tamir ediliyor ya da yenisiyle değiştiriliyor.

OPPO telefonun garantisine nasıl bakılır?

OPPO cihazınızın garanti durumunu kontrol etmek çok kolaydır. Sadece IMEI’yi girin, ardından doğrulama kodunu girin, Şimdi kontrol et’e dokunun ve garanti durumu görünecektir. Bu kontrol işlemi size, cihazınızın modelini, IMEI numarasını, garanti kapsamı süresini ve geçerli bölgeyi gösterecektir.

Garanti nasıl başlar?

MADDE 6 – (1) Garanti süresi; malın tüketiciye teslim tarihinden itibaren başlar ve asgari iki yıl veya bu Yönetmeliğe ekli listedeki ölçü birimi ile tespit edilen değer kadardır. (3) Malın arızalanması durumunda, tamirde geçen süre garanti süresine eklenir.

You might be interested:  Hızlı Cevap: Telefon Dinleniyor Nasıl Iptal Edebilirim?

Samsung Türkiye garantisi nasıl anlaşılır?

Telefonunuzdan *#06#* kodunu tuşlayın. Gelen kod cihazınızın IMEI numarası oluyor. Bu numara ile cihazın kutusunda yazan IMEI numarası aynı ise cihazınız, orijinal ve Samsung Türkiye garantisi kapsamında olarak geçiyor.

Samsung Türkiye garantisi ne demek?

Samsung bir cihaz alıyorsanız size sunulan distribütör garantisi, cihazınızın Samsung Türkiye garantisi altında olduğunu ifade eder. Aynı şekilde eğer İphone bir cihaz alıyorsanız satın alacağınız cihazın garantisi Apple Türkiye tarafından sağlanacaktır.

Samsung Beyaz Eşya garantisi kaç yıl?

Samsung Electronics, buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi ve klimada 3 yılın yanı sıra 2 yıl daha ücretsiz garanti sunduğunu duyurdu. Samsung ‘un dünya çapında bilinen eşsiz teknolojisine sahip beyaz eşyalar, sundukları kaliteyi Ağustos ve Eylül aylarında 5 yıl garanti güvencesiyle taçlandırıyor.

Xiaomi telefonlar Türkiye garantili olduğunu nasıl anlarız?

Özel bandrol üzerinde “ Xiaomi Türkiye Garantili EVOFONE” yazısı bulunuyor. Ayrıca cihazı açtığınızda aynı çıkartmaya sahip bir garanti belgesi ve GENPA logolu bir diğer teknik servis bilgilendirme notu çıkıyor. Tüm bunlar cihazınızın Türkiye garantili resmi ürünler olduğunu gösteriyor.

Cep telefonu türkiye garantili ne demek?

Distribütör garantisi nedir? ( Türkiye Garantili ) Herhangi bir elektronik cihazı veya akıllı telefonu satın alırken Türkiye Garantili veya Distribütör Garantili ifadesini görüyorsanız, bu satıcı firmanın Türkiye ‘de resmi olarak faaliyet gösterdiği ve ürüne garanti sunduğu anlamına geliyor.

Resmi distribütör garantisi nasıl anlaşılır?

Distribütör garantili;

  1. Apple Türkiye, Samsung Türkiye gibi üretici firmanın kendisi tarafından garantilidir.
  2. Orijinal parça değişimi yapılır.
  3. Telefon ile teknik servis desteği alabilirsiniz.
  4. Fabrika çıkışı hatalı ürünler değiştirilir.
  5. Aynı sorunla üç kez teknik servise gönderilen cihazlar değiştirilir.

Cep telefonu servis süresi kaç gün?

Yetkili teknik servisler kendilerine verilen malın tamirini azami tamir süresinde tamamlamak zorunda. Bu süre de kanunda 20 işgünü olarak belirlenmiş.

You might be interested:  Telefon Özel Numaraya Nasıl Kapatılır Avea?

Garanti için fatura şart mı?

Fatura Garanti Belgesi Yerine Geçmemektedir. Belirtmek gerekir ki üretici, imalatçı ve ithalatçı ürettiği ya da ithal ettiği mal için mutlaka Garanti Belgesi almak zorundadır.

Distribütör garantisi ne demektir?

Distribütör garantili cihaz firmanın resmi olarak Türkiye’de satmış olduğu ve garanti verdiği ürünü içerir. Yani üretici firmanın vermiş olduğu bir garantidir. Diğer bir garanti çeşidi olan ithalatçı garantili cihazlarda satın aldığınız üründe üretici firmanın rolünden söz etmek mümkün değildir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector