Sık sorulan: Telefon Garantiye Göndermek Için Ne Gerekli?

Telefonu servise göndermek için fatura gerekli mi?

Fatura gereklidir. Garanti süresinin dolup dolmadığını oradan bakabilirler ancak. Ve eğer mailinizde yoksa hepsi burada ile görüşüp faturanızı tekrar size yollamalarını isteyebilirsiniz.

Garanti belgesi olmadan garantiye gönderilir mi?

rate! garanti belgesi veya faturaya gerek yok. telefonu yetkili servise verin yeter.

Samsung telefon faturası garanti belgesi yerine geçer mi?

Halk arasında duyduğumuz ” Fatura, garanti belgesi yerine geçer ” şeklindeki söylemler gerçeği yansıtmayıp yanlıştır. Hem bu iş yönetmelik gereği hem de Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nın bu konunun gündeme gelmesi ile yaptığı açıklama gösteriyor ki faturalar kesinlikle garanti belgesi yerine geçmez.

Hangi durumlarda telefon değişimi yapılır?

Garantili olarak satın alınan telefonların bozulması durumunda ilk olarak yapılması gereken satın alınan yerle iletişime geçmek olacaktır. Telefonun bozulması kullanıcı hatasından veya firma kaynaklı bir sorundan dolayı olduğu anlaşıldığında telefon hakkında işlemler yapılacak veya iadesi, değişimi gerçekleşecektir.

iPhone fatura garanti belgesi yerine geçer mi?

”Faturanız garanti belgesi yerine geçer ” aynen doğrudur. Faturanız olduğu sürece herhangi bir sorun yaşamanız söz konusu değil.

You might be interested:  Okuyucular soruyor: 0013 Hangi Ülkenin Telefon Kodu?

Apple garantiye göndermek için ne gerekli?

Bir servis yerine giderken aşağıdakileri yanınızda götürmeyi unutmayın:

  • Satın alma makbuzunuz (varsa); servis işleminiz için satın alma belgesine ihtiyaç duyulabilir.
  • Aygıtınız ve yardıma ihtiyaç duyduğunuz tüm aksesuarlar.
  • Nüfus cüzdanı, ehliyet veya pasaport gibi resmi bir kimlik belgesi.

Garanti belgesi zorunlu mu?

Garanti Belgesi Yönetmeliğinin “ Garanti belgesi düzenleme zorunluluğu ” başlıklı 5 inci maddesi uyarınca; üreticiler ve ithalatçılar, tüketicilere yönelik olarak ürettikleri veya ithal ettikleri, bu Yönetmeliğe ekli listede yer alan kullanılmamış mallar için garanti belgesi düzenlemek zorundadır.

Irsaliyeli fatura garanti belgesi yerine geçer mi?

Garantilik bir durum olduğu zaman, firma sizden ya garanti belgesini ya da faturayı ister. Fatura yerine geçmez. İkisi farklı ticari belgelerdir. İrsaliyenin üzerindeki seri numarası sizin ekran kartınızın üzerinde bulunan seri numarası ile eşleşiyorsa garanti durumunda sorun oluşmaz.

Garanti belgesi yırtılırsa ne olur?

Garanti belgesi üzerinde tahribat ve tahrifat yapıldığı, cihaz üzerinde orijinal seri numarası kaldırıldığı veya tahrip edildiği taktirde garanti hükmünden düşer. Satıcı firmanın kaşe ve imzası ile satış tarihi bulunmayan garanti belgesi geçersizdir.

E arşiv fatura garanti belgesi yerine geçer mi?

Fatura garanti belgesi yerine geçmez. Satıcı firmalar, müşterilerine garanti şartlarını kapsayan kaşeli imzalı matbu bir garanti belgesi vermekle yükümlüdür.

Samsung telefon ekran kırılması garanti kapsamına girer mi?

Ekranının kırılması, ön cam çatlaması, iç ekran kırılması, telefonun darbe alması sonucu ekranın hasar görmesi ve sıvı teması telefon üreticileri tarafından tamamen kullanıcı hatası olarak kabul edildiği için garanti kapsamı dışında kalır.

Samsung telefon garanti sorgulama nasıl yapılır?

Samsung garanti sorgulama nasıl yapılır?

  1. Adım #1: Arama ekranından *#06# rakam ve simgelerini tuşlayarak IMEI numaranızı öğrenin.
  2. Adım #2: Telefonun “Ayarlar” menüsünü açın.
  3. Adım #3: “Cihaz hakkında” bölümünden telefonun model bilgilerini öğrenin.
  4. Adım #4: 444 77 11 numaralı Samsung Çağrı Merkezi’ni arayın.
You might be interested:  Telefon Ekran Koruyucu Ne Işe Yarar?

Cep telefonu tamir süresi kaç gündür?

3- Tamir süresi ne kadar? Yetkili teknik servisler kendilerine verilen malın tamirini azami tamir süresinde tamamlamak zorunda. Bu süre de kanunda 20 işgünü olarak belirlenmiş.

Garantisi olan telefon iade edilir mi?

Garanti kapsamında olan bir ürünün kanuna uygun bir şekilde olduğu taktirde iade edilmesine dair herhangi bir engel bulunmuyor.

Apple hangi durumlarda cihaz değişimi yapar?

Örneğin, kasada yamulma, ezik, çizik gibi birçok kullanıcı hatası olan ve garanti kapsamında olmayan cihaz, Ana kartın sağlam olması haline ücretli değişim yapılabilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector