Sık sorulan: Telefon Isininca Ne Yapilmali?

Telefon aşırı ısınmasını nasıl engellerim?

Telefonunuzun aşırı ısınmasını önlemek için:

  1. Yoğun kaynak kullanan özellikleri veya uygulamaları telefonunuz soğuyana kadar durdurun.
  2. Telefonunuzu doğrudan ısıya veya aşırı güneş ışığına maruz bırakmayın.
  3. Telefonunuzu kapalı veya iyi havalandırılmayan yerlerde tutmayın.
  4. Telefonunuzun ekran parlaklığını azaltın.

Telefon çok ısınırsa ne olur?

Telefonun ısınmasına ve bataryanın şişmesine sebep olabilmektedir bu durum.Bataryanın şişmesi ve telefonun aşırı ısınması size bir işarettir. Hemen bataryayı çıkarın çünkü patlama olasılığı çok yüksektir. Bir daha telefona o bataryayı takmayınız.

Telefon kendi kendine neden ısınır?

Kalitesiz ve çok kapalı olunca hava ile temas olmadığından telefonlarda çabuk ısınma yapar. Telefonlarınızın senkronizasyonun sürekli açık olması ve wifi nin kapsama alanı dışında açık olması telefonu yoracağından telefonunuz yine ısınmaktadır. Cep telefonunuz şarjdayken de cihazınızı kullanmamanız gerekmektedir.

Şarjdaki telefon neden ısınır?

Telefonunuz özellikle hızlı şarjı veya süper hızlı şarjı destekliyorsa telefonunuzun şarj sırasında ısınması normaldir. Hızlı şarjlarda normal şarja göre akım ve gerilim daha yüksektir. Telefonunuzu kablosuz şarj ediyorsanız kablosuz veri iletimi sırasında oluşan enerji kaybı nedeniyle telefonunuz ısı üretebilir.

Telefon ısınması nasıl önlenir iPhone?

iPhone Serin Tutma İpuçları

  1. Telefonun kabını çıkarın.
  2. Telefonu sıcaklığın hızla yükselebileceği, güneş altındaki bir arabada bırakmayın.
  3. Aşırı sıcak bir iklimde yaşıyorsanız telefonun doğrudan güneş ışınlarıyla temas etmesini engelleyin.
  4. Oyun oynamaktan kaçının.
  5. Ek ısı kaynağı olduğu için Bluetooth kullanmayı bırakın.
You might be interested:  FAQ: Lg Telefon Sim Kart Nasıl Takılır?

Bir telefon neden kendi kendine kapanır?

iPhone veya Android telefonlarda, yeteri kadar şarj olması rağmen kendiliğinden kapanma problemi yaşanabiliyor. Bu durumun sebebi çok basit: Cep telefonunuz şarj yüzdesini doğru bir şekilde hesaplayamıyor. Telefon bataryalarında çoğunlukla lityum iyon piller kullanılıyor.

Telefon kaç derecede bozulur?

Eğer telefonunuzun sıcaklığı 90 dereceyi aşarsa cihazda kalıcı hasarlar oluşabilir. Bu yüzden cihazınızı 50-60 santigrat derece arasında tutmaya özen gösterin.

Tablet çok ısınırsa ne olur?

Bu durum normaldir. Herhangi bir arıza değildir. Ancak sürekli olarak bu şekilde kullanımda tablette takılmalar, donmalar, kilitlenmelere kısaca performans düşmesine sebep olabilir.

Telefon ısınması Garantiye girer mi?

Çok ısınan telefon garantiye girer mi? Eğer telefonunuzdaki ısınma arızasından şikayetciyseniz ve cep telefonunuz garanti kapsamında ise yetkili servisler kullanıcı hatasından kaynaklanmayan arızalar için herhangi bir ücret almamakta.

Şarj aletinin ısınması normal mi?

Android ya da iOS farketmeksizin, tüm elektronik cihazlara ait şarj aletlerinde ısınma meydana geliyor. Temel olarak düşünüldüğü zaman onlarca voltluk bir elektrik hattına bağlanan ve buradan aldığı enerjiyi elektronik cihaza aktaran bir aletin ısınması son derece normal.

Yaz aylarında telefon neden ısınır?

Yüksek işlemci özelliklerine ve bataryalara sahip telefonlar soğuk hava şartlarında bile aşırı ısınır ve performans sorunu yaşarken yaz aylarında akıllı telefon sıcaklığı havanın da etkisi ile birlikte 60 derecenin üstüne çıkabiliyor.

Telefonu şarjda kullanmak telefona zarar verir mi?

Telefon şarjdayken kullanmanın herhangi bir zararı yok. Ancak bunu yaparken orijinal şarj cihazı kullandığınızdan emin olun.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector