Sık sorulan: Telefon Konferansa Nasıl Açılır?

Konferans görüşmesi nasıl açılır?

İlk olarak normal bir şekilde görüşmek istediğiniz kişilerden ilkini arayın. İlk görüşme başladıktan sonra ekran beliren +, Arama Ekle seçeneğine tıklayın. Konuşmanıza dahil etmek istediğiniz diğer kişiyi rehberden seçerek arayın. Aradığınız kişi telefonu açtıktan sonra ekranda konferans seçeneği belirecektir.

Konferansa nasıl alınır?

Konferans araması başlatma

 1. Katılacak ilk kişiyi arayın ve aramanın bağlanmasını bekleyin.
 2. Arama ekle. düğmesine dokunun.
 3. Katılacak ikinci kişiyi arayın ve aramanın bağlanmasını bekleyin.
 4. Konferans. düğmesine dokunun.
 5. İki arama birleştirilerek bir konferans araması oluşturulur.

Vodafone konferans görüşme nasıl açılır?

İkinci aramanızda, aradığınız kişi çağrıyı cevapladıktan sonra cihaz menüsü üzerinden seçenekler bölümü içerisinde yer alan ” Konferans ” bölümünü aktif etmeniz gerekmektedir. Bu durumda her iki abone birbiriyle ve sizinle görüşme yapabilir.

Konferans ayarları nasıl açılır Turk Telekom?

Servis Bilgisi

 1. Cep telefonunuzdan yaptığınız ilk aramadan sonra, görüşme sırasında, konferansa katmak istediğiniz ikinci numarayı çevirin.
 2. Bağlantı kurulduktan sonra 3’ü ve Gönder’i tuşlayın.

Turkcell konferans ayarları nasıl açılır?

Adım 1: Birinci kişinin numarasını arayın ve beklemeye alın. Adım 2: İkinci kişinin numarasını arayıp 3’e ardından YES’e basın. Adım 3: Çağrılarınız Birleşti / Konferansa Katıldı uyarısını gördüğünüzde KonferansCell devrede demektir.

You might be interested:  FAQ: Samsung A10 Nasıl Telefon?

WhatsApp konferans görüşme nasıl yapılır?

WhatsApp ‘ta Telekonferans Nasıl Yapılır? Adım Adım Açıkladık!

 1. 1. WhatsApp ‘ı açın ve Aramalar sekmesine gidin, ardından sağ alt köşede bulunan arama düğmesine basın.
 2. Kişi listeniz açılacak.
 3. 3. Şimdi videolu veya sesli sohbete katılacak kişileri seçin.
 4. Videolu veya sesli sohbeti başlatmak için ilgili düğmeye basın.

Konferans görüşmesi neden yapamıyorum?

Eğer ki “Telefonumda arama ekleme seçenekleri yok, konferans görüşmesi yapamıyorum ” diyorsanız sebebi cihazınızın konferans görüşme başlatmaya uyumlu olmaması olabilir. Çok nadir karşılaşılsa da bazı telefonlarda “arama ekleme” özelliği olmayabilir. Bu durum konferans görüşmesi başlatmanıza engel olacaktır.

Telekonferans yöntemi nedir?

Lokal Network yada İnternet üzerinden kişi ya da gruplarla ile sanki karşınızda oturuyormuş gibi sesli ve görüntülü olarak iletişim kurmanızı aynı zamanda karşılıklı belge,fotoğraf, sunum ya da herhangi bir içerik paylaşmanızı sağlayan sistemlerdir.

Bilgisayarda telekonferans nasıl yapılır?

Konferans araması başlatma

 1. Skype Kurumsal ana penceresinde, Kişiler listenizdeyken Ctrl tuşunu basılı tutun ve toplantınıza katılacak kişilerin adlarına tıklayın.
 2. Kişiler seçiliyken sağ tıklayın ve Konferans Araması Başlat’a tıklayın.
 3. Skype Araması’na tıklayın.

Konferansı kim yapar?

Konferans: Bilgilendirmek amacıyla, alanında uzman olan bir kişinin topluluk karşısında yaptığı konuşma. Bunun dışında, uluslararası bir sorunun çözümlenmesi için yapılan toplantılar. Konferansı veren kişiye “konuşmacı” veya “konferansçı” denir.

Vodafone telekonferans servisi ücretli mi?

Telekonferans Servisi ‘nin ücretlendirmesi nedir? Bağlantıya dahil edilen her görüşme, ayrı bir görüşme kabul edilir ve çağrıyı başlatan abone kullandığı paketin ücret tarifesi ile ücretlendirilir.

Telekonferans en az kaç katılımcı olur?

Tek bir konferans görüşmeye kaç görüşmeci katılabilir? En çok 1000 görüşmeci katılabilir ve en az görüşmeci sayısı öngörülmemiştir.

Konferans nedir ve nasıl yapılır?

Herhangi bir bilimsel alanda, topluluk karşısında yapılan konuşmalara Konferans denir. Konferansı verecek kişi, kelimelerin telaffuzuna, (diksiyona) ve dil bilgisi kurallarına dikkat etmelidir. Verilmek istenen düşünceler; açık, anlaşılır ve orijinal olmalıdır.

You might be interested:  Hangi Akıllı Telefon Alınmalı 2015?

Cep telefonundan görüntülü konferans görüşme nasıl yapılır?

Bireysel sohbetten görüntülü grup araması yapma Görüntülü arama’ya dokunun. Kişi aramayı kabul ettiğinde Aç > Katılımcı ekle’ye dokunun. Aramaya eklemek istediğiniz diğer bir kişiyi bulun, ardından EKLE’ye dokunun. Daha fazla kişi eklemek istiyorsanız Katılımcı ekle’ye dokunun.

Video konferans sistemi nedir?

Video konferans sistemi iki ya da daha fazla katılımcının eş zamanlı olarak görüntülü ve sesli olarak konulma imkanı sağlayan telekomünikasyon teknolojisidir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector