Sık sorulan: Telefon Tamir Süresi Ne Kadar?

Garantide tamir süresi kaç gündür?

Garanti Belgesi Yönetmeliği Değişti, Tamir Süresi 20 Gün.

Servis Tamir süresi ne zaman başlar?

Bu süre, garanti süresi içerisinde mala ilişkin arızanın yetkili servis istasyonuna veya satıcıya bildirimi tarihinde, garanti süresi dışında ise malın yetkili servis istasyonuna teslim tarihinden itibaren başlar.

Samsung servis süresi ne kadar?

Normal onarım süresi 3 gün olup arızaya göre bu süre 21 güne kadar çıkabilmektedir. Yurt dışı yedek parça temini gerektiği zaman eğer müşteri kabul ederse işlem süresi uzatılarak onarım gerçekleştirilir. Servis onarım bedeli 120 TL (kdv hariç) ve altındaki arızalı cihazlar onay alınmadan onarılır.

Telefonu tamire verirken nelere dikkat edilmeli?

Telefonu tamire verirken buna dikkat! Özel bilgileriniz ifşa olmasın

  1. ‘DOSYALARI YEDEKLEYİP SİLİN, SD VE SIM KARTLARI ÇIKARIN’
  2. ‘SİLİNEN DOSYALAR DA GERİ GETİRİLEBİLİR’
  3. ‘TUŞ KİLİDİ YA DA ŞİFRE KOYMAK ANLAMSIZ’

Garanti belgesinin tüketiciye sağladığı haklar nelerdir?

Garanti Belgesi Yönetmeliğinin, “ Tüketicinin diğer hakları ” başlıklı 9 uncu maddesinin birinci fıkrasına göre, tüketicinin ücretsiz onarım hakkını kullanması halinde malın; garanti süresi içinde tekrar arızalanması, tamiri için gereken azami sürenin aşılması, tamirinin mümkün olmadığının yetkili servis istasyonu,

You might be interested:  FAQ: Müzik Nasıl Telefon Zil Sesi Yapılır?

Garantisi bitik ürünün yasal onarım süresi kaç gündür?

Garanti kapsamındaki mal, Satış Sonrası Hizmetler Yönetmeliği ekindeki listede yer almıyorsa, mal için azami tamir süresi 30 gün olarak belirlenecektir. Mal, kullanıcı hatası sebebiyle garanti kapsamı dışında kalmışsa bu durumda tüketici ücretsiz onarım isteme hakkını kullanamayacaktır.

Internetten alınan ürünlerde garanti ne zaman başlar?

MADDE 6 – (1) Garanti süresi; malın tüketiciye teslim tarihinden itibaren başlar ve asgari iki yıl veya bu Yönetmeliğe ekli listedeki ölçü birimi ile tespit edilen değer kadardır.

Telefon garanti süresi ne zaman başlar?

Yeni bir telefon satın aldığınızda garanti süresi, ürünün faturası ile birlikte teslim alındığı tarihten itibaren iki yıldır (24 ay). Eğer satın alınan telefon ayıplı mal olursa, değişim istediğiniz telefonun garanti süresi, değişim yaptığınız telefonun kalan garanti süresi kadar olacaktır.

20 iş günü cumartesi dahil mi?

Devlet memurları, kamu kurum ve kuruluşları, bankalar için sadece hafta içi günler (Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri) iş günü sayılır. Hafta sonu ( Cumartesi ve Pazar) günleri ise iş günü sayılmaz.

Servise giden ürün kaç günde gelir?

Yetkili teknik servisler kendilerine verilen malın tamirini azami tamir süresinde tamamlamak zorunda. Bu süre de kanunda 20 işgünü olarak belirlenmiş.

Samsung garantim devam ediyor mu?

Adım #1: Arama ekranından *#06# rakam ve simgelerini tuşlayarak IMEI numaranızı öğrenin. Adım #2: Telefonun “Ayarlar” menüsünü açın. Adım #3: “Cihaz hakkında” bölümünden telefonun model bilgilerini öğrenin. Adım #4: 444 77 11 numaralı Samsung Çağrı Merkezi’ni arayın.

Samsung televizyonlarda garanti süresi ne zaman başlar?

Garanti süresi ürünün tüketiciye teslim tarihinden itibaren başlar.

Telefonu servise göndermek için fatura gerekli mi?

Fatura gereklidir. Garanti süresinin dolup dolmadığını oradan bakabilirler ancak. Ve eğer mailinizde yoksa hepsi burada ile görüşüp faturanızı tekrar size yollamalarını isteyebilirsiniz.

You might be interested:  Sık sorulan: Vodafone'dan Nasıl Telefon Alınır?

Delta servis telefon kaç günde gelir?

Ortalama 3 iş günü servis süresi bulunan Delta servis için hızlı hizmet de oldukça önemli bir konudur.

General Mobile telefon garantiye nasıl verilir?

Çağrı merkezimize (0850 955 15 15) hafta içi 08:30-18:30 çalışma saatleri içerisinde ulaşabilirsiniz. Cihazım tamir edildikten sonra bana nasıl ulaştırılacak? Cihazınızın onarımı tamamlandıktan sonra, Mng ya da Yurtiçi kargoyla bildirdiğiniz adrese ücretsiz olarak ulaştırılacaktır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector