Soru: 125 Kimin Telefon Numarası?

DASK niye arar?

Yakın tarihte hizmete giren “Alo DASK 125 Zorunlu Deprem Sigortası Hattı” aranarak poliçeler hakkında bili alınabilir. Bunun dışında deprem sonrası hasar ihbarında bulunulabilir. Yine hasar tespit çalışmaları ve hasar ödemeleri hakkında bilgi alınabilir.

DASK numarası kaç haneli?

Ülke sınırları içindeki tüm konutlara ait 10 haneli özel bir numaradır. Zorunlu deprem sigortası poliçe işlemlerinde kullanılır.

125 niye arıyor?

Doğal Afet Sigortaları Kurumu’nun (DASK) Çağrı Merkezi numarası Alo DASK 125 olarak değişti. Henüz poliçesi bulunmayan ev sahipleri ise Alo DASK 125 Zorunlu Deprem Sigortası Hattı’ndan zorunlu deprem sigortasıyla ilgili detaylı bilgi alabilecekler.

DASK mecburiyeti var mı?

Evet, ev satışında DASK zorunludur ve DASK olmadan ev satışı yapmak mümkün değildir. Zorunlu deprem sigortası yani DASK yaptırılmazsa elektrik, su ve doğal gaz abonelik işlemleri yaptırılamaz ayrıca alım-satım ve kiralama işlemleri için de zorunlu deprem sigortası yaptırılması gerekir.

DASK numarası nasıl öğrenilir?

DASK poliçe sorgulama e-devlet uygulaması ile yapılabiliyor. Deprem sigortası sorgulama işlemlerini e-devletten, www.turkiye.gov.tr/ dask -police-sorgulama adresinden yapabilirsiniz. Zorunlu deprem sigortası poliçenizi www. dask.gov.tr adresinden de sorgulayabilirsiniz.

E devletten DASK yapılır mi?

kimlik kartı ile yapılabiliyor. https://www.turkiye.gov.tr/ dask -police-sorgulama adresinden yapılabilen sorgulamayla konut sahipleri zorunlu deprem sigortası poliçesini düzenleyen şirket veya acentenin bilgilerine, poliçe tarihine ve bilgilerine erişebiliyor.

You might be interested:  Telefon Kare Işareti Nasıl Yapılır?

Elektrik DASK numarası nedir?

10) Uygulamaya ilişkin ortaya çıkabilecek tereddütler için “Alo DASK 125”ten telefonla veya [email protected] dask.gov.tr adresinden bilgi alınması mümkün bulunmaktadır.

Alo 125 ücretli mi?

ALO DASK’ın ücretli olup olmadığı; Türk Telekom Ücretlendirme ve Kontör Atış Periyotları listesinde yer alıyor. Burada yer alan bilgilere göre ALO DASK, ücretsiz tarifeler kısmında yer almıyor.

DASK ne kadar 2021?

Resmi Gazete’de yayımlanan değişikliklere göre 2021 yılında, DASK kapsamında olan betonarme yapı ve meskenler için, sigorta bedeli hesabına esas metrekare bedeli, 1.134.TL’den 1.268 TL’ye, diğer yapı türleri için de 782.TL’den, 874.TL’ye çıkarıldı.

Deprem sigortası yenileme nasıl yapılır?

DASK Yenileme Nasıl Yapılır?

  1. Koalay.com Zorunlu Deprem Sigortası (DASK) sayfasındaki “DASK sigortası teklifleri al” butonunu tıklayın.
  2. Açılan sayfada “ yenileme poliçe” seçeneğini seçin.
  3. T.C. kimlik numarası/vergi numarası, DASK poliçe numarası ve telefon numarasını girerek sorgula butonuna tıklayın.

DASK yoksa ne olur?

DASK yaptırmazsam ne olur? DASK tam zorunlu olmamakla birlikte belli durumlarda kurumlar sizden DASK poliçenizi talpe eder. Mesela alım-satım işlemleri, su, elektrik, doğalgaz abonelikleri DASK poliçeniz yoksa başlatılmaz. Konuta yönelik olarak bu tarz abonelik işlemleri için tarihi geçmemiş DASK poliçesi zorunludur.

Zorunlu deprem sigortası şart mı?

Deprem sigortası zorunlu mudur sorusuna verilebilecek en net cevap, deprem sigortasının zorunlu bir sigorta çeşidi olduğudur. Afet Sigortaları Kanunu’na göre, DASK sigortası yaptırmayanlar devletin sunduğu konut kredisi ve depremde binanın zarar görmesi durumunda yapılan yardımdan yararlanamayacak.

DASK poliçe yenileme zorunlu mu?

DASK yenileme zorunlu mu diye düşünülebilir. DASK sigortasının süresi 1 yılı kapsamaktadır, süresi doldukça yenilenmesi gerekmektedir. Zorunlu deprem sigortasının teminatları DASK tarafından belirlenmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector