Soru: Kargoda Telefon Ihbarlı Ne Demek?

Alici Ihbarli ne demek?

ALICI HABERLİ (AH) Alıcıya herhangi bir ihbara gerek kalmaksızın,alıcının geleceğini bildiği ve şubeden gelerek teslim aldığı kargodur.

PTT ihbarlı kargo ne demek?

Kabul esnasında alıcının cep telefonu bilgilerinin alınması şartıyla adreste teslimi sağlanamayan ihbarlı gönderiler veya PTT iş yerinde kabul sırasında Kargomat varışlı olarak gönderilen gönderilerin 7/24 hizmet veren alıcısının adresine en yakın Kargomatlara bırakılması ile müşterilerimizin bu cihazlardan

Kargo notu ne demek?

Alıcının adresinde bulunamaması üzerine kendisine gelen kargo ile ilgili bilgileri içeren, kapıya bırakılan nottur. Müşteriden kargo alınırken düzenlenen maliye onaylı resmi belgedir.

Birim mi ne demek?

Mil bir mesafe ölçüm birimidir. İsim olarak ingilizce kökenlidir, tarihte değişik yöre ve ilgi alanlarında farklı uzunlukta kullanılmış ve hâlen kullanılmaktadır. Standart kısaltması; ( mi )´dir.

Kargo ile ne gönderilmez?

Aşağıdaki ürünler (veya açıklamada yer alan ürünler) KargoGO.com’da yer alan kargo firmalarıyla taşınmamaktadır.

  • Aerosol.
  • Traş Kremi/ Losyonu.
  • Hava Yastığı
  • Alkollü İçecekler.
  • Cephane.
  • Hayvan (Canlı veya Ölü)
  • Petrol (Sıvı veya Gaz halde)
  • Aromaterapi Yağı

En hızlı kargo hangisi?

Türkiye’nin hemen hemen her şehrinde ve her ilçesinde şubesi bulunan PTT Kargo sektörün en büyük aktörlerinden biridir. Geçmişten günümüze milyonlarca insana hizmet veren firma günümüzde hala en hızlı, en güvenli hizmet veren şirketlerinden biridir.

You might be interested:  Hangi Marka Android Telefon?

PTT kargo kaç günde gelir 2020?

PTT kargoyla gönderilen gönderiler kişilerin göndereceği adrese bağlı olarak teslimat süresini etkileyebiliyor. Genellikle 2 ile 3 iş günü arasında kargoların teslimatı yapılıyor.

PTT kargo teslim alınmazsa ne olur?

Alıcı ödemeli bir kargo alıcının adresine ulaştığında alıcı kargoyu almaktan kaçınırsa kargo gönderen kişiye geri gönderilir. Yani iade prosedürü uygulanır.

Dağıtıma çıkan kargo ne zaman gelir PTT?

Kargonun gönderildiği şubeye kargonun çıkış yaptığı şehirde dâhil olmak üzere en yakın mesafeye kargo şubeden çıktıktan 1 iş günü sonrasında, en uzak mesafeye ise 2 iş günü içinde teslim eder. PTT şubeleri sabah 8.30’dan 12.30’a kadar açıktır.

Kargo bilgisi geldi ne demek?

Kargoya verildi. Ürünlerinizin kargo firmasına teslim edildiğini bildiren aşamadır. Kargo takip bilgisi size ayrıca gönderilecektir. Ürün teslimatı seçeneğinde hangi kargo firmasını seçtiyseniz, o kargo firmasına ait web sayfasından, kargonuzun yol durumunu ve son durumunu görebileceksiniz.

Teslim alınmayan kargo ne olur?

Alıcıya ulaşamadığımız durumlarda, kargolarınız; teslimat şubesine geliş tarihinden itibaren 3 gün süreyle şubede bekletilmektedir. Alıcının talebi olmadığı takdirde göndericiye kargosu, 3 gün sonunda iade edilmektedir.

Kargo işlem görmemiş ne demek?

Cevap: Kargo işlem görmemiş ibaresini görmenizin sebebi şubenin kargoyu entegrasyon üzerinden değil de manuel olarak kesmesinden kaynaklanmaktadır. Konuyla ilgili olarak Yurtiçi Kargo şubenizle görüşebilirsiniz.

Birim ne demek örnek?

Birim ne demek örnek? 1. Bir kümenin her elemanı ya da bir çokluğu oluşturan varlıkların her biri, ünite; dilin, oluşturduğu yapı içinde, belli bir düzlemde yer alan öbür öğelerle kurduğu, bağıntılarla tanımlanan ayrı nitelikli öğe, ünite. 2.

Aras kargo mi ne demek?

AA: Kargonuzun adresinizden alınacağı ve gönderi şubesine teslim edileceği anlamına gelir. AH: Gelen kargodan alıcının da haberi olduğunu belirtmek için kullanılır. Bu gönderi tipinde alıcı kargoyu şubeye giderek alır. ÜA: Kargo taşıma ücretinin alıcıdan tahsil edileceğini belirtir.

You might be interested:  Hızlı Cevap: Telefon Almak Istiyorum Ne Önerirsiniz 2018?

Yurtiçi kargo taşıma durumunda ne zaman gelir?

0-600 km mesafeye kadar taşınacak gönderilerin minimum 1, maksimum 3 iş gününde müşteri adresine ulaştırılması hedeflenmektedir. 600-1200 km mesafe arası taşınacak gönderilerin minimum 2, maksimum 4 iş gününde müşteri adresine ulaştırılması hedeflenmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector