Soru: Telefon Alırken Garanti Nasıl Olmalı?

Türkiye garantili mi ithalatçı garantili mi?

İthalatçı garantili ve Türkiye garantili arasındaki temel fark, firmanın kendi imkanları ile Türkiye ‘ye getirdiği ürünleri kendi teknik servis olanaklarında garantilemesidir. Alınan ürünü firmanın kendi servisinde garanti etmesi anlamına gelmektedir.

Cep telefonunda ithalatçı garantisi nedir?

Satılacak ürünün kendi firması ile bu aracı arasında bir anlaşma vardır. Bu şekilde iş yapan firmaların vermiş olduğu garanti ithalatçı garantisidir. Ürünü üreticiden almadığınız ve bir aracıdan aldığınız için servis ürünü tamir etmeyi kabul etmez.

Ithalatçı garanti güvenilir mi?

Yetkili servis, gerekli işlemleri marka bilgisi dahilinde yapar. Siz de bu gerekçeyle ithalatçı garantisi olan telefonunuzla ilgili direkt olarak marka ile muhatap olursunuz. Bu sebepten dolayı Türkiye garantili dediğimiz cihazlar, bir sorun çıktığı takdirde size en az problem çıkaran, en güvenilir cihazlar olurlar.

Distribütör garantisi ne demektir?

Distribütör garantili cihaz firmanın resmi olarak Türkiye’de satmış olduğu ve garanti verdiği ürünü içerir. Yani üretici firmanın vermiş olduğu bir garantidir. Diğer bir garanti çeşidi olan ithalatçı garantili cihazlarda satın aldığınız üründe üretici firmanın rolünden söz etmek mümkün değildir.

Türkiye garantili telefon ne demek?

Herhangi bir elektronik cihazı veya akıllı telefonu satın alırken Türkiye Garantili veya Distribütör Garantili ifadesini görüyorsanız, bu satıcı firmanın Türkiye ‘de resmi olarak faaliyet gösterdiği ve ürüne garanti sunduğu anlamına geliyor.

You might be interested:  Okuyucular soruyor: Akbank Telefon Numarası Güncelleme Nasıl Yapılır?

Türkiye garantili ne demek?

Distribütör garantili cihaz Türkiye garantili olarak satışa sunulan bir ürünün kendi üretici firması tarafından garantisi bulunduğunu ifade eder. Aynı zamanda ürünü satın aldığınız firmanın herhangi bir yetkili servisine ürünü götürerek teknik konuda destek almanız da mümkündür.

Ithalatçı ve distribütör garantisi arasındaki fark nedir?

İlk önce bu kavramların kısa açıklamalarını yapalım; Distribütör garantisi markanın kendi resmi garantisidir. İthalatçı garantisi ise herhangi bir firma yurtdışından kendi imkanlarıyla ürünler getirir ve bunları kendi sundukları garanti hizmetiyle beraber satar.

Ithalatçı garantili olunca ne oluyor?

Bu cihazlar da garanti kapsamındadır ancak bu garantiden marka değil ithalatçı firma sorumludur. İthalatçı garantili bir cihaz satın aldınız ve sorunla karşılaştınız, bu durumda muhatabınız ithalatçı firma olacaktır. Birçok markanın yetkili servisinde ithalatçı garantili cihazlar için hizmet verilmemektedir.

Turkcell garanti ne demek?

Turkcell.com.tr’den aldığınız cihazların (cep telefonu, tablet, VINN) garanti süresi 2 yıldır. Dağıtıcı firma tarafından sağlanan garanti koşulları ve prosedürü ile ilgili bilgileri, ürünle beraber gelen garanti kartında, kullanma kılavuzunda veya ürünün bilgilendirme kitapçığında bulabilirsiniz.

Ithalatçı garanti mı distribütör mü?

İthalatçı firma, ithal ettiği ve pazarladığı ürünlerin garantisini kendi karşılıyor. Anlaştığı bir servisle arıza ve tamir işlemlerini yaptırıyor. Distribütör garantili üründe, üretici firma anlaştığı veya kendi adına açtığı servislerle garanti kapsamı içinde ücretsiz tamir işlemlerini yapıyor.

iPhone Türkiye garanti ne demek?

Apple İki Yıllık Sınırlı Garantisi, isteğe bağlı üretici garantisidir. İşbu garanti, uygun olmayan mallar da dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla, Türkiye ‘deki tüketici kanunu ile sağlanan haklardan bağımsız haklar sunar.

Xiaomi telefonlar Türkiye garantili olduğunu nasıl anlarız?

Özel bandrol üzerinde “ Xiaomi Türkiye Garantili EVOFONE” yazısı bulunuyor. Ayrıca cihazı açtığınızda aynı çıkartmaya sahip bir garanti belgesi ve GENPA logolu bir diğer teknik servis bilgilendirme notu çıkıyor. Tüm bunlar cihazınızın Türkiye garantili resmi ürünler olduğunu gösteriyor.

You might be interested:  Soru: Telefon Dinlemesini Ve Takip Edilmesini Nasıl Önlenir?

Distribütör Nedir anlamı?

Distribütör, mağaza ya da şirketlere ürün tanıtan ve tedarik eden gerçek yahut tüzel kişilere verilen isimdir. Distribütör bu görevi, bir ürünün üreticisi ile dağıtım veya tedarik kanalındaki bir başka işletme arasında aracılık yaparak gerçekleştirir.

Apple Türkiye garantili olduğunu nasıl anlaşılır?

iPhone cihazların garanti süresini sorgulamak için öncelikle, cihazın seri numarasını bilmeniz gerekiyor. Bunun için Ayarlar’a girerek Genel seçeneğinde Hakkında kısmına girmeniz yeterli. Cihazınızın seri numarasını öğrendikten sonra Apple ‘ın garanti durumu sayfasına tıklayın.

iPhone 11 distribütör garantili ne demek?

Apple Türkiye, Samsung Türkiye gibi üretici firmanın kendisi tarafından garantilidir. Orijinal parça değişimi yapılır. Telefon ile teknik servis desteği alabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector