Soru: Telefon Dolandırıcılarını Nereye Şikayet Edebilirim?

Telefon dolandırıcıları nereye şikayet?

Ticaret Bakanlığına yapılan şikayetlerin değerlendirilmesinin akabinde idari para cezasının uygulandığını aktaran Bakal, ” Telefon dolandırıcıları, Ticaret Bakanlığı sitesinden ya da e-Devlet üzerinden on-line olarak şikayet edilebilir. Bizzat Ticaret İl Müdürlüklerine şikayette bulunulabilir.

Internetten dolandırıldım nereye şikayet edebilirim?

Dolandırıldım nereye şikayet edebilirim? Dolandırıldım nereye şikayet edebilirim? 5271 sayılı Ceza Muhakemesi Kanunu’nun “İhbar ve şikayet ” başlıklı 158′ inci madde hükmü şu şekildedir: “(1) Suça ilişkin ihbar veya şikâyet, Cumhuriyet Başsavcılığına veya kolluk makamlarına yapılabilir.

Bir web sitesi nasıl şikayet edilir?

İnternet ortamında sosyal medyada karşılaşılan yasal olmayan zararlı içerikler Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından yürütülen İnternet Bilgi İhbar Merkezi’ne https://www.ihbarweb.org.tr bildirilebilir.

Sosyal medya nereye şikayet edilir?

Bunu yapmak için Emniyet Genel Müdürlüğü internet sayfasına giriş yapmanız gerekiyor. ”egm.gov.tr/Sayfalar/Ihbar.aspx” adresinden erişilebilen ‘Online İhbar Hattı Uygulaması’ üzerinden ihbar edebilirsiniz.

Beni rahatsız eden numarayı nereye şikayet edebilirim?

Savcılığa numara şikayet edilirse ne olur? Bir başka durum ise hiç tanımadığınız bir kişi tarafından rahatsız edilmesidir. Bu gibi durumlarda mağdur yani rahatsız edilen kişi yasal haklarını kullanabilir. Bunun için savcılığa bir dilekçe ile rahatsız edildiğinizi belirtir şekilde şikayetinizi gerçekleştirmelisiniz.

You might be interested:  Sık sorulan: Başka Birinin Telefon Numarası Nasıl Bulunur?

Telefon numarasını nasıl şikayet edebilirim?

BTK Tüketici Sitesi. BTK Bilgi ve İhbar Merkezi’ne 120 Numaralı Telefon Kanalıyla Ulaşılabilmektedir. BTK Bilgi ve İhbar Merkezi’ne 120 Numaralı Telefon Kanalıyla Ulaşılabilmektedir.

E devletten suç duyurusunda bulunulur mu?

E – Devlet Üzerinden Savcılığa Suç Duyurusu Yapmak Mümkün Mü? E – devlet üzerinden savcılığa suç duyurusu yapılmamaktadır. Bu işlem CİMER aracılığı ile yapılmaktadır.

Taklit ürün nereye şikayet edilir?

Alo 130 Hattı | T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı

IBAN ile dolandırıcılık olur mu?

IBAN ile yapılan işlemleri hedef alan internet korsanları şirketleri oldukça basit bir yöntemle dolandırmaktalar. Keza bu bilgiler paylaşılsa ya da soruşturma kapsamında IP (internet protokol numarası) tespiti yapılsa dahi, IP yönlendirme ya da IP gizleme yapan muhataplara ulaşmak mümkün olmamaktadır.

Birini nasıl ihbar edebilirim?

Emniyet Genel Müdürlüğü internet sayfasında bulunan 155 POLİS İMDAT sayfasından telefon numaranızı ve e-mail adresinizi vermeden direk olarak ihbarda bulunabilirsiniz.

Site yönetimini nereye şikayet edebilirim?

Kat malikleri ve site yönetimi arasında yapılacak değerlendirme toplantıları ve site yönetimine yapılan uyarılar dikkate alınmıyorsa site yönetimi şikayeti için Sulh Hukuk Mahkemesi’ne konu ile alakalı bir suç duyurusu yapılır ve gerekli işlemler başlatılabilir.

Siber suç ihbarı nasıl yapılır?

Bilişim suçları hazırlanacak bir siber suçlar şikayet dilekçesi ile bulunduğunuz yer Cumhuriyet Başsavcılığına veya bulunduğunuz yerdeki Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüklerine yapılabilir. Yetkili Cumhuriyet Başsavcılığı suçun işlendiği yerdeki Cumhuriyet Başsavcılığıdır.

Sosyal medya küfür nereye şikayet edilir?

Öncelikle hakaret suçu takibi şikayete bağlı bir suçtur. Kişi ve eylem belirlendikten sonra 6 ay içinde şikayet edilmelidir. Şikayet karakol veya savcılığa bizzat gidilerek sözlü olarak yapılabileceği gibi dilekçe ile de yapılabilir.

Sosyal medya hesabım çalındı nereye şikayet edebilirim?

Instagram uygulamasına giriş yaptıktan sonra Ayarlar sekmesinden Yardım’ı seçin. Buradan Yardım Merkezi’ne tıklayın, yönlendirilen sayfadan Gizlilik ve Emniyet’i seçin. Instagram’da yaşayabileceğiniz her konuda ipuçlarının yer aldığı bu sayfadan şikayet talebi oluşturabilirsiniz.

You might be interested:  Hızlı Cevap: Recuva Telefon Için Nasıl Kullanılır?

Zararlı içerikler hangi siteye şikayet edilir?

25/7/1951 tarihli ve 5816 sayılı Atatürk Aleyhine İşlenen Suçlar Hakkında Kanunda yer alan suçlar. Bu suçlardan bir veya birkaçına ilişkin suç tespit edilen bir internet sitesi ile ilgili vatandaşlarımız www.ihbarweb.org.tr adresinden şikayetlerini gerçekleştirebilmektedirler.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector