Soru: Telefon Dolandırıcılığı Ne Yapmalı?

Telefon dolandırıcılığı kime şikayet edilir?

Ticaret Bakanlığına yapılan şikayetlerin değerlendirilmesinin akabinde idari para cezasının uygulandığını aktaran Bakal, ” Telefon dolandırıcıları, Ticaret Bakanlığı sitesinden ya da e-Devlet üzerinden on-line olarak şikayet edilebilir. Bizzat Ticaret İl Müdürlüklerine şikayette bulunulabilir.

Internetten dolandırıldım nereye şikayet edebilirim?

Dolandırıldım nereye şikayet edebilirim? Dolandırıldım nereye şikayet edebilirim? 5271 sayılı Ceza Muhakemesi Kanunu’nun “İhbar ve şikayet ” başlıklı 158′ inci madde hükmü şu şekildedir: “(1) Suça ilişkin ihbar veya şikâyet, Cumhuriyet Başsavcılığına veya kolluk makamlarına yapılabilir.

Telefon numarası vermek sakıncalı mı?

Birinin telefon numarasını izin almadan 3. bir kişiye vermek bundan böyle yargıya taşınabilir. Yargıtay, bir kişinin telefonunun kendisinin izni olmadan başkasına verilmesini “Kişisel Verileri Koruma Kanunu”na aykırı buldu.

Internet dolandırıcılığı için nereye başvurulur?

İnternet dolandırıcılığı şikayeti savcılığa yapılmalıdır. Savcılık şikayet dilekçesi ile suç duyurusunda bulunmak doğru bir hareket olacaktır. Aynı zamanda satın alınan ürünün değerine göre Tüketici Hakem Heyeti’ne başvuruda bulunulması mümkündür.

Telefon numarasını nasıl şikayet edebilirim?

BTK Tüketici Sitesi. BTK Bilgi ve İhbar Merkezi’ne 120 Numaralı Telefon Kanalıyla Ulaşılabilmektedir. BTK Bilgi ve İhbar Merkezi’ne 120 Numaralı Telefon Kanalıyla Ulaşılabilmektedir.

Beni rahatsız eden numarayı nereye şikayet edebilirim?

Savcılığa numara şikayet edilirse ne olur? Bir başka durum ise hiç tanımadığınız bir kişi tarafından rahatsız edilmesidir. Bu gibi durumlarda mağdur yani rahatsız edilen kişi yasal haklarını kullanabilir. Bunun için savcılığa bir dilekçe ile rahatsız edildiğinizi belirtir şekilde şikayetinizi gerçekleştirmelisiniz.

You might be interested:  Hızlı Cevap: Rusya Telefon Numarası Nasıl Aranır?

E devletten suç duyurusunda bulunulur mu?

E – Devlet Üzerinden Savcılığa Suç Duyurusu Yapmak Mümkün Mü? E – devlet üzerinden savcılığa suç duyurusu yapılmamaktadır. Bu işlem CİMER aracılığı ile yapılmaktadır.

Taklit ürün nereye şikayet edilir?

Alo 130 Hattı | T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı

IBAN ile dolandırıcılık olur mu?

IBAN ile yapılan işlemleri hedef alan internet korsanları şirketleri oldukça basit bir yöntemle dolandırmaktalar. Keza bu bilgiler paylaşılsa ya da soruşturma kapsamında IP (internet protokol numarası) tespiti yapılsa dahi, IP yönlendirme ya da IP gizleme yapan muhataplara ulaşmak mümkün olmamaktadır.

Telefon numarası birinin eline geçerse ne olur?

Hiçbir şey yapamazlar, Telefon numarasını büyütmeye gerek yok seni arayıp rahatsız etmek dışında bir şey yapamıyorlar onlarıda engellersin.

Numara arkadaşı ne demek?

Son günlerde sosyal medyada sık sık mesajlaşmaların ifşa edilmesi ve insanların birbirine meydan okuduğunu görüyoruz. Özellikle gençler arasında çokça yaygınlaşan numara komşuluğunda kişiler kendi telefon numaralarının bir alt veya üst numarasına mesaj atarak ya da arayarak arkadaş olmayı teklif ediyor.

Yurt dışına cep telefonu numarası nasıl verilir?

Diğer bir tabirle de +9 getirilmesi gerekmektedir. Yani 0 555 555 55 55 numaralı telefon numarasını yurt dışından aramak için yapılması gereken başına 009 (+9) getirilmesidir.

Bir web sitesi nasıl şikayet edilir?

İnternet ortamında sosyal medyada karşılaşılan yasal olmayan zararlı içerikler Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından yürütülen İnternet Bilgi İhbar Merkezi’ne https://www.ihbarweb.org.tr bildirilebilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector