Soru: Telefon Garantisi Nasıl Bozulur?

Samsung ekran değişimi garantiyi bozar mı?

Ekranının kırılması, ön cam çatlaması, iç ekran kırılması, telefonun darbe alması sonucu ekranın hasar görmesi ve sıvı teması telefon üreticileri tarafından tamamen kullanıcı hatası olarak kabul edildiği için garanti kapsamı dışında kalır.

Kullanıcı hatası garantiye girer mi?

Ürünün garanti kapsamında değerlendirilebilmesi için sorunun kullanıcı hatasından kaynaklanmaması gerekir. Günlük hayatta almış olduğumuz birçok ürünü garanti kapsamında yapılması için firmaya başvurduğumuzda kullanıcı hatası gerekçesi ile talepleri reddedilmektedir.

Hangi durumlarda telefon değişimi yapılır?

Garantili olarak satın alınan telefonların bozulması durumunda ilk olarak yapılması gereken satın alınan yerle iletişime geçmek olacaktır. Telefonun bozulması kullanıcı hatasından veya firma kaynaklı bir sorundan dolayı olduğu anlaşıldığında telefon hakkında işlemler yapılacak veya iadesi, değişimi gerçekleşecektir.

Telefonun şarj girişi bozuldu garanti kapsamında mı?

Şarj aletinde kırık ya da çizik gibi durumlar mevcutsa değişim ya da tamir işlemleri garanti kapsamına girmemektedir.

IC ekran Kirilinca ne olur?

İç ekran kırıldığında cep telefonunuzdan görüntü alamazsınız. İç ekran kırılması çoğu zaman kendini yanıp sönme dediğimiz floresan çakması şeklinde de gösterebilir. Cep telefonlarında iç ekran kırılması durumunda ne yazık ki yapacak pek fazla bir şey yoktur.

You might be interested:  Hızlı Cevap: Yurtdışından Gelen Telefon E Devlet Nasıl Yapılır?

Telefonun iç ekranı kırıldı ne kadara yapılır?

Ancak telefonunuzun görüntüsü yok ise, dokunmatiğin bir kısmı ya da tamamı basmıyorsa ya da iç ekranda kırılma yaşanmış ise full tek parça ekran değişimi yapılması gerekmektedir ve ücreti 300 TL’dir.

Kullanıcı hatası ne demek?

Yönetmelikte bahsi geçen kullanıcı hatasından anlaşıldığı gibi; örneğin biz telefonun kulaklık girişine çatal-kaşık-kürdan sokarsak ve kulaklık girişi bozulursa bu durum kullanıcı hatası olur. Çünkü kullanım kılavuzunda o girişe kulaklık takılacağı yazıyor.

Garanti için fatura şart mı?

Fatura Garanti Belgesi Yerine Geçmemektedir. Belirtmek gerekir ki üretici, imalatçı ve ithalatçı ürettiği ya da ithal ettiği mal için mutlaka Garanti Belgesi almak zorundadır.

Garanti için kutu şart mı?

Garanti Şartları Garanti Belgesi ve faturayı saklamanız gerekmektedir. Garanti belgesi bazı ürünlerde kutu üzerinde bazı ürünlerde kutu içinde olmaktadır. Garanti belgesinin kaybolması durumunda ilgili marka ek bir garanti belgesi göndermeyecektir.

Cep telefonu tamir süresi kaç gündür?

3- Tamir süresi ne kadar? Yetkili teknik servisler kendilerine verilen malın tamirini azami tamir süresinde tamamlamak zorunda. Bu süre de kanunda 20 işgünü olarak belirlenmiş.

Garantisi olan telefon iade edilir mi?

Garanti kapsamında olan bir ürünün kanuna uygun bir şekilde olduğu taktirde iade edilmesine dair herhangi bir engel bulunmuyor.

Apple hangi durumlarda cihaz değişimi yapar?

Örneğin, kasada yamulma, ezik, çizik gibi birçok kullanıcı hatası olan ve garanti kapsamında olmayan cihaz, Ana kartın sağlam olması haline ücretli değişim yapılabilir.

Telefonun şarj girişi bozuldu ne yapmalıyım?

Telefonunuzun şarj soketi girişi bozuldu ise uzman ve tecrübeli teknisyenlerimiz tarafından, tamamen sterilize edilmiş, statik elektrikten arındırılmış ve aynı zamanda 7/24 güvenlik önlemleri ile donatılmış olan teknik servis odamız, özel ekipmanlar kullanılarak şarj soketi değişimi yapılır.

You might be interested:  Sık sorulan: Yabancılara Telefon Numarası Nasıl Verilir?

Huawei şarj aleti garantiye girer mi?

10.Kötü voltaj, hatalı elektrik donanımı, dengesiz akım gerilim, önerilmeyen batarya veya şarj ürünı, taşınabilir tekrar kullanılabilir şarj ürünı (powerbank) kullanımı sonucu ortaya çıkan arızalar garanti dışıdır.

Samsung TV garanti süresi kaç yıl?

Samsung, Android işletimi kullanan hemen hemen her mobil cihazda, 2 yıllık garanti desteği veriyor. Yani bu süre boyunca cihazınızın başına bir iş gelirse, hata ürün kaynaklı ise ücretsiz, kullanıcı hatasıysa belli bir ücret karşılığında düzeltiliyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector