Soru: Telefon Gizli Numara Nasıl Yapılır?

Telefondan Numara Gizleme Nasıl Yapılır?

Varsayılan ayar “Ağ Varsayılanı” dır. Numaranızı gizlemek istiyorsanız, “Numarayı Gizle” kısmına dokunmanız gerekir. Böylece arama yaptığınızda karşınızdaki kişi Numaranızı göremeyecek ve Gelen çağrı Özel numara olarak ekranına düşecektir.

Özel numara nasıl bulunur?

Bunun için yapmanız gereken işlemler;

  1. 11842 Bilinmeyen Numaralar servisini aramak ya da.
  2. “KIM” yazıp boşluk bıraktıktan sonra sizi arayan 10 haneli GSM numarasını yazıp 7048’e mesaj atmaktır.

* 31 * Nedir?

8- Telefonunuzu arayan kimlik numarasında gizleme: # 31 # Ancak bu kodun girilmesi, Arayan Kimliği’nin devre dışı bırakıldığını belirten bir pop-up açıyor. Arayan Kimliği’ni yeniden yüklemek için *31 # yazın. Arayacağınız numaranın önüne # 31 # kodunu ekleyin.

Türk Telekom hattında numara nasıl gizlenir?

*Gizli numaralardan gelen çağrıları engellemek veya alabilmek için *253#yazarak arama yapmanız yeterli. *253# ye arama yaptığınızda, gizli numaralardan çağrı engelleme servisi mevcut durumunu değiştirecek (aktif ise deaktif, deaktif ise aktif olacak) ve telefon ekranınızda ilgili bilgiyi görebileceksiniz.

Arayan kimliği nasıl gizlenir?

Telefonun GSM ağına bağlı ise (örneğin, birçok Android telefonda) arayan kimliğini gizlemek için #31# kodunu kullanarak arama yapabilirsin.

Özel numara bulunur mu?

Maalesef özel numara sorgulama mümkün olmamaktadır. Çünkü operatörler gizli numaradan gelen çağrıların bilgilerini vermeye pek yanaşmazlar. Bu yüzden özel numaradan arayanı bulma işi pek kolay gözükmemektedir. Bu yüzden geriye sadece hukuksal yollara başvurmak kalıyor.

*# 38 nedir?

Sizi arayan gizli numaralar çoğunlukla *# 30# #31# yada *#38 # gibi numaraları sizin tele numaranızın önüne koyarak gizli bir şekilde arama sağlarlar. Bu şekilde size gelen aramada GİZLİ NUMARA yada ÖZEL NUMARA gibi bir ibare gözükür. Arayanın telefon numarası ise kesinlikle gözükmez.

You might be interested:  FAQ: Özele Telefon Nasıl Açılır?

* 21 * Nedir?

*# 21 # Bu kodla aramalarınızın, mesajlarınızın ve diğer verilerinizin yönlendirilip yönlendirilmediğini öğrenebilirsiniz. Bilgilerin aktarıldığı yerler değil yönlendirme durumu gösterilir.

Kare 31 kare ne anlama geliyor?

31 numaralı cep telefonunu gizli numarayla aramak için gereken şey. “ kare 31 kare ” işleminin cep telefonlarında numaranın gizlenmesi için uygulandığı bilinirken, bu işlemin peşine bir 31 daha eklemenin telefonların dinlenip dinlenmediğinin öğrenildiğini varsayan chp’li kart, kendi turkcell numarasının önüne ‘

31 nedir numara gizleme?

Arama yapacağınız numaranın önüne # 31 # ekleyerek numaranızı görünmez yapabilirsiniz. Arama yapacağınız numaranın önüne * 31 # ekleyerek numaranızı ayarlar menüsünden kapatmış olsanız bile numaranızı görünür yapabilirsiniz. Numara Gizleme Servisi, tüm abonelerimizin ücretsiz yararlandığı bir servistir.

Turkcell’de numaramı nasıl gizlerim?

Kendi numaramı nasıl gizleyebilirim? Turkcell.com.tr en altta bulunan “İşlem Merkezi” sayfasına, Turkcell şifrenizle giriş yaparak ulaşabilir, açılan sayfanın sol kısmında yer alan “Ayarlarım” seçeneği altında yer alan “Çağrı Ayarlarım” sayfasından numara gizleme /gösterme işlemini yapabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector