Soru: Turkcell Telefon Ne Zaman Kapanır?

6 ay kontör Yüklemezsem ne olur Turkcell?

Bu 185 gün süresince tekrar TL yüklenmezse “Yarı Aktif Dönem” başlar. Bu dönem boyunca arayanlar size ulaşabilir, ancak siz hattınızda TL olsa dahi arama yapamaz, sms atamaz data kullanımız yapamazsınız.

Turkcell hat kontör yüklenmezse ne zaman kapanır?

Bu 185 gün süresince tekrar TL yüklenmezse 92 Günlük “Yarı Aktif Dönem” başlar. Hattınızın yarı aktif olduğu dönem sonuna kadar tekrar TL yüklemezseniz, Hazır Kart numaranız iptal edilir ve hattınız tekrar kullanılamaz.

6 ay kontör Yüklemezsem ne olur?

Eğer 180 gün yani 6 ay boyunca yükleme yapmazsanız hattınızla ne dış arama alabilir ne de arama yapabilirsiniz. Eğer bu 6 ayı takip eden 90 gün içinde de kontör yüklemezseniz hattınız tamamen kapanır ve abonelik sözleşmeniz iptal olur.

Eski hattım ne zaman kapanır?

Hayır kapanmaz. Numara taşıma işleminin sürdüğü 6 gün boyunca eski hattınız çalışır. Yani yeni hat açılana kadar eski hattan arama yapabilir, çağrı alabilirsiniz. Sadece yeni sim kartı takıp geçiş işlemini yaparken 15 dakika kadar hat kapalı kalabilir.

You might be interested:  Okuyucular soruyor: Seg Tv Telefon Bağlantısı Nasıl Yapılır?

Kontörlü hat ne zaman kapanır?

184 gün sonunda tekrar TL yüklenmezse hattınız pasif dönem olarak adlandırılan 92 günlük pasif sonunda iptal edilir.

Turkcell hat kapanmaması için en az kaç TL?

Turkcell hattınızın kapanmaması için hattınıza 185 gün içerisinde en az 10 TL yüklemesi yapmalı yada başkasının size en az 10 TL transfer etmesi gereklidir. Hattınızın aktif kalması için mutlaka 185 günlük süre içerisinde tek sefer 10 TL yüklemeniz yeterlidir.

En son ne zaman kontör yükledim Türk Telekom?

2. 9333 ile bakiye sorgulamak için: 9333’ü arayarak ya da TL yazıp 9333’e mesaj göndererek hattınızdaki bakiyeyi öğrenebilirsiniz.

Hat iptali ne kadar sürer?

Yazılı talebinizin şirketimize ulaştığı tarihten itibaren 7 gün içerisinde hattınızın iptali gerçekleşecektir. Size en yakın Türk Telekom Ofis ve Mağazalarına gelerek Şahsen veya Vekaletname ile hat iptal başvurusunda bulunmak isterseniz; Şahsen başvuruda, hat iptal formu doldurup imzalamanız yeterlidir.

Vodafone ne kadar süre TL yüklenmezse hat kapanır?

Dış aramalara hattını 90 gün içinde kapanıyor. Sonraki 90 gün içinde kontör yüklenmez ise hattınız deaktive oluyor ve sözleşmeniz iptal ediliyor.

En son ne zaman kontör yükledim nasıl öğrenebilirim?

Ayrıca, cep telefonunuzdan *166*5# yazdıktan sonra arama tuşuna basarak da kullanım dönemlerinizi öğrenebilirsiniz.

Hat iptal olunca ne olur?

İptal edilen hattın numarası üzerindeki haklarınız, operatör tarafından belirlenen süre sonrasında geçersiz olur. Bu süre aşımından sonra aynı numarayı alabilmeniz garanti edilemez. Koşullar operatöre göre farklılık gösterebilir.

Turkcell Hazır Kart ne zaman kapanır?

Hattınızı kullanmaya devam etmek için Hazır Kart ‘ınızı aldıktan sonra ilk 185 gün içerisinde 10 TL ve üstü miktarda TL yüklemeniz, paket ya da Kredi Transfer almanız gerekir. İlk 185 gün içerisinde bu işlemlerden birinin yapılmaması durumunda, hattınız aramaya, mesaj göndermeye ve diğer hizmetlere kapanır.

You might be interested:  FAQ: 242 Telefon Kodu Hangi Il?

Operatör değişikliği kaç günde olur?

Hat taşıma işlemi için yasal süre en fazla 6 gündür kesinlikle bu süre aşılmaz. Genelde numara taşıma işleminde eski hat operatörünüz ne kadar hızlı cevap verirse yeni hatta geçiş süreciniz hızlı olur. Eski hat operatörü en geç 2 gün içerisinde kesinlikle yeni hatta geçiş bildirimi gönderir.

Numara taşıma sim kart ne zaman aktif olur?

Yeni satın alınan hatlarda aktivasyon işlemi ortalama 1 gün sürmektedir. Hattınızı teslim aldıktan sonra yaklaşık 1 gün içinde kullanmaya başlayabilirsiniz. Hat taşıma işlemlerinin tamamlanması, mevcut operatörünüzle bağlantılı onay süreçlerine istinaden 4 gün kadar sürebilmektedir.

Numara taşımada telefon kapanır mı?

Numara taşıma işlemi, mevcut operatör hattının kapanması ve yeni operatörün sim kartı aktif hale getirmesi ile gerçekleşir. Abonenin eski sim kartını çıkararak yeni sim kartı takması gerekmektedir. Geçiş işlemi sırasında kısa bir süre (yaklaşık 15 dakika)iletişim kesintisi yaşanabilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector