Soru: Uluslararası Telefon Görüşmesi Nasıl Yapılır?

Yurtdışı sabit hat arama nasıl yapılır?

Türkiye’den yurtdışındaki bir numarayı ararken; numaranın başına Uluslararası AramaKodu “00” veya “+” eklenerek arama yapılmalıdır.

Türk Telekom yurtdışı arama kaç TL?

10 Şubat 2021 tarihi itibarıyla, faturalı mobil hat ile Türkiye’den Avrupa bölgesi yönüne sabit hatlara yapılan aramalar 1,8TL/DK, mobil hatta yapılan aramalar 4TL/DK; Rusya ve Bağımsız Devletler Topluluğu ve Kuzey Amerika bölgesi yönüne sabit hatlara yapılan aramalar 2,36TL/DK, mobil hatta yapılan aramalar 4,5TL/DK;

Yurtdışı arama nasıl açılır?

Hattınızı ULUS AC yazıp 7000’e kısa mesaj göndererek uluslararası aramalara açabilirsiniz. Hattınızı Yurtdısı Aramalarına Kapama: Hattınızı uluslararası aramalara kapatmak içinse ULUS KAPAT yazıp 7000’e gönderebilirsiniz.

Kıbrıs Türkiyeden nasıl aranır?

Kuzey Kıbrıs ‘tan aranacak herhangi bir telefon numarası için”0” sonra da aranacak şehrin otomatik telefon kodu ile numarası tuşlanacaktır. Kuzey Kıbrıs ‘taki telefon aboneleri Türkiye’den aranırken önce “0” Kuzey Kıbrıs alan kodu ile “392”ve 7 rakamlı abone numarası çevrilecektir (tuşlanacaktır).

Türk Telekom hattımı yurtdışına nasıl kapatırım?

Yurt dışında paketsiz internet kullanımınızın hiçbir zaman durdurulmasını istemiyorsanız IPTAL Yurt Disi FUS yazıp 5555’e gönderebilirsiniz.

Cep telefonundan Almanya’yı nasıl ararım?

Herhangi bir ülkeden Almanya ‘ yı arayabilmek için Almanya ‘nın ülke telefon kodu olan “+49” tuşlanmalıdır. Almanya telefon kodu +49’dur. Almanya hem ticari amaçlar ile hem çalışma hem de eğitim amacı ile Türkiye’den çok fazla göç almış olan bir ülkedir.

You might be interested:  Hızlı Cevap: Telefon Uzaktan Nasıl Kilitlenir?

Türk Telekom yurtdışı arama nasıl yapılır?

Hattınızı yurt dışı kullanımına açmak için

  1. AC yazıp 5555’e ücretsiz SMS göndererek.
  2. *150# yazıp arama tuşuna basarak.
  3. Türk Telekom Müşteri Hizmetleri’ni arayarak (444 1 444)
  4. Türk Telekom Mobil Online İşlemler uygulamasından.

Türk Telekom yurtdışı arama hangi ülkeler?

Paket dahilinde olan ülkeler; ABD, Kanada, Afganistan, Almanya, Andorra, Angola, Angulia, Antigua, Arjantin, Arnavutluk, Aruba, Asansiyon, Avustralya, Avusturya, Bahamalar, Bahreyn, Bangladeş, Barbados, Belarus, Belçika, Belize, Benin, Bermuda, Birleşik Arap Emirlikleri (Abu Dabi, Dubai, Acman, Füceyre, Resü’l-Hayme,

Telefonum uluslararası görüşmeye açık mı?

Yurt Dışını Arama Hattınızın yurt dışını aramaya açık olduğunu kontrol etmek için YURTDISI ARAMA yazıp 2222’ye ücretsiz SMS gönderebilirsiniz.

Turkcell hat yurtdışına nasıl açılır?

Hattınızı yurt dışında kullanmak için Turkcell.com.tr’de en altta bulunan “İşlem merkezi” sayfasına Turkcell şifrenizle giriş yapın. Ardından açılan ekranda sol menüde bulunan “Ayarlar” seçeneğine tıklayın. ” Yurt Dışı Ayarlarım” bölümünü açarak “Yurt Dışında Kullanım”ı açık hale getirebilirsiniz.

Yurtdışı nasıl yazılır TDK?

Kelime TDK ‘ya göre ” yurt dışı ” şeklinde yazılmalıdır. Çevrim içi sözlük sayfasında kelimenin anlamlarını ise şu şekilde verilmiştir: 1. sıfat Yurt sınırları dışında olan. 2. isim Yurt sınırları dışındaki her yer.

Türkiyeden Kıbrıs Turkcell nasıl aranır?

Hattınızı hemen yurt dışına açık hale getirmek için tıklayınız. Ayrıca, faturalı hattınızdan ROAM yazıp 2200’e ücretsiz sms göndererek, Hazır Kart kullanıyorsanız *111#’i ücretsiz olarak tuşlayıp arayarak hattınızı yurt dışında kullanıma açabilirsiniz.

Yurt dışından Türkiyeyi nasıl ararım?

Türkiye’yi Arama Yurt dışındayken diğer ülkelere yapılan aramalarda, “bulunduğunuz ülke uluslararası çıkış kodu – aradığınız ülke kodu – aradığınız şebeke kodu – numara” tuşlanarak yapılabilir. Yurt dışında bulunduğu ülkedeki operatörün kullanıcısını ararken, sadece GSM numarasını tuşlaması yeterlidir.

You might be interested:  Sık sorulan: Amerikadan Hangi Telefon Alınır?

Kıbrısı aramak yurtdışı mı?

(Kıbrıs yönüne yaptığınız aramalar da yurt dışı arama olarak ücretlendirilmektedir.)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector