Stabil Telefon Ne Demek?

Hastanın durumu stabil ne demek?

Hastalar için kullanılan ” durumu stabil ” ifadesi, hastanın durumunda herhangi bir değişiklik yok anlamına gelir. Bu kalıplaşmış ifade, hastanın ne daha iyiye ne de daha kötüye gittiğini söylemek için kullanılır.

Stabil ne demek telefon?

Doktorların hastanın durumunu belirtmesi için kullandığı stabil kelimesi, elektronik cihazların durumunu belirtmek için de kullanılmaktadır. Stabil kelimesi Latincede stāre, stāt eyleminden türemiştir.

Stabil ne demek cümle içinde kullanımı?

İlk Anlamı: Sabit, değişmez, durağan. Örnek Cümle: Bilgisayarım, hala ilk günkü gibi, stabil bir şekilde çalışıyor.

Stabil insan ne demek?

Hemen hemen herkesin duymuş olduğu ”hastanın durumu stabil ” kelimesi, genellikle doktorlar tarafından hastanın durumunu belirtmek için kullanılır. Eğer bir hastanın durumunun stabil olduğu söyleniyor ise, hastanın durumu aynı yani hastanın durumunda bir değişiklik yok anlamında kullanıldığını bilmeniz gerekir.

Stabilin Türkçe karşılığı nedir?

TDK’ye göre stabil kelimesi anlamı şu şekildedir: – Kararlı, değişmez olarak açıklanmıştır.

Stabil TDK ne demek?

İşte Stabil TDK kelimesinin anlamı Stabil kelimesi sıklıkla doktorların kullandığı kelimedir. Ayriyeten anlamı itibari ile pek çok alanda da kullanılabilmektedir. Stabil kelimesinin anlamı; dayanıklı ve sağlam, dengeli, düz, oturmuş olarak sıklıkla kullanılmaktadır.

Rutin ne anlama gelir?

Rutin, şaşırtıcı bir yönü bulunmayan, sık sık tekrarlandığı için artık alışılmış olan anlamına gelir. Bu kelime halk arasında daha çok ”rutine bağlamak” ve ”rutine oturtmak” şeklinde kullanılır. Örnek Cümleler: 1- Günde yarım saat egzersiz yapmayı rutine oturtursan kısa sürede kilo verirsin.

You might be interested:  Telefon Hangi Hat Sorgulama?

Stat ne demek tıp?

Statistics terimi, tıp dilinde kullanılan Latince bir kelimedir. İstatistik; 2. İstatistik ilmi.

Aktüel nasıl yazılır?

Türk Dil Kurumu’na göre kelimenin doğru yazımı ” aktüel “dir. AKTÜEL NE DEMEK? TDK sözlüğüne göre dilimize Fransızcadan geçen aktüel, “güncel, edimsel” gibi anlamlarda kullanılmaktadır.

Stabilize etmek ne demek tıp?

TIPTA STABİLİZE NE DEMEK? Stabil kelimesinden türetilen stabilize sözcüğü; dengelemek, sağlamlaştırmak manalarına gelmektedir. Kimyasal reaksiyonda sabitlik, denge hali anlamını da taşımaktadır. Reaksiyonun dengesini ya da hızını koruyucu maddeye de stabilizer ya da stabilizatör denir.

Istikrarlı bir şekilde ne demek?

Istikrarlı bir şekilde ne demek? Belli bir noktada, aynı kararda ve biçimde sürüp gitme, kararlılık.

Steril şart ne demek?

Steril koşullar ne demek? Sterilizasyon, bir ürünün içindeki ya da bir cismin üzerindeki bütün mikropları kesin bir şekilde öldürmek anlamına gelir. Bunun için de alkol, oksijenli su, merkürokrom gibi dezenfekte edici özelliği bulunan maddelerden yararlanılır.

Stabil kac yasinda?

Dinamik tarihte ne demek? Cevap: Sürekli kendisini yenileyen bir bilim dalı olduğu için dinamiktir. Çünkü tarih sürekli değişkendir.

Kritik bir durum ne demek?

Tehlikeli, endişe veren ( durum ).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector