Telefon Ekran Koruyucu Ne Işe Yarar?

Hayalet Ekran Koruyucu ne işe yarar?

Sıradan hayalet ekran koruyucular 45 derecen itibaren ekranı karartmaya başlarken bu koruyucu 28 dereceden itibaren ekranınızı karartır ve yanınızda dahi olsalar ekran içeriğiniz göremezler. Ayrıca ekran kalitenizden ödün vermeden renklerinizi canlı olarak görmeye devam edeceksiniz.

Ekran koruyucu telefona zarar verir mi?

Bu nedenle öncelikle cihazın ekran bölümünü korumanız gerekir. Bu görevi başarılı bir şekilde yerine getiren ekran koruyucuları tercih edebilirsiniz. Ekran koruyucuların telefona zarar vermediğini, aksine telefona gelecek olası zararlardan koruduğunu bilmeniz gerekir.

Nano Ekran Koruyucu ne işe yarar?

Nano Glass ise esnek yapılıdır ve bu sayede ekranın kenarlarında daha iyi sonuçlar verir. Nano Glass temperli camlara oranla ekranda daha fazla yer kaplar ve daha ince yapılıdır. İki ürün de 9H sertliktedir. Yani anahtar gibi sert metallere karşı dayanıklıdır yüzeylerinde çizilme olmaz ve parmak izi bırakmazlar.

Hayalet ekran nasıl geçer?

Hayalet ekranın önlenmesi için kullanıcıların yapabilecekleri arasında şunlar yer alıyor;

  1. Cihazın parlaklığının çok yüksek olmamasına dikkat etmek.
  2. Samsung veya diğer lcd ekran telefonların çok ısınmamasını sağlamak.
  3. Cihaz ekran renklerinde soğuk renkleri tercih etmek.
  4. Cihazın ekranının şarj anında kapalı olmasını sağlamak.

Kaliteli ekran koruyucu nasıl anlaşılır?

Bir koruyucunun tempered glass olduğunu anlamanın ilk yolu, camın şeklini koruması ve sert olmasıdır. Sert olması sayesinde koruyucuyu ekranla hizalamak daha kolaydır.

You might be interested:  FAQ: Yurtdışından Alınan Telefon Nasıl Kaydedilir?

Jelli ekran koruyucu zararlı mi?

Bu arada sıvı ekran koruyucuların telefonlara herhangi bir zararı bulunmuyor. Telefonu orjinal haliyle kullanmak isteyenler için ideal bir ürün. Doğru uygulandığı takdirde telefonunuzu uzun süre koruyacaktır.

Telefona kırılmaz cam gerekli mi?

Ayrıca ekran büyük bir hasar gördüğünde telefonun içindeki bilgilerin kurtarılabilmesi adına da dokunmatik ekranı iyi koruma önemlidir. Bu nedenle cep telefonu ekranınız için en kapsamlı korumayı sağlamak adına kırılmaz cam kullanımı yapmalısınız.

5D ekran koruyucu ne ise yarar?

5D ve 6D Ekran koruyucuları, kırılan camlardaki büyük parçaların çevreye zarar vermesini engeller. Aynı zamanda parmak izinin hassasiyetinin daha iyi şekilde çalışmasını sağlar.

Nano teknoloji cam nedir?

Nano Ekran Koruyucu plastik ve cam materyallerden oluştuğu için çatlamaz ve gerçekten kırılmaz. Sertliği 9H’dir, bıçak, anahtar gibi keskin objelerle çizilmez. Esnek bir yapıda olup Standart Cam koruyuculara göre hem daha uzun ömürlü hemde daha dayanıklıdır. Nano Camlar aslında gerçek kırılmaz camlardır.

Blue Nano cam Nedir?

Blue nano glass ekran koruyucu ultra ınce tempered glass:kimyasal ışlemlerle güçlendirilmiş çok yüksek derecedeki darbelere dayanıklı camdan üretilmiştir. Çok büyük darbelerde kırılarak ( cam gibi parçalanmaz tehlike oluşturmaz) darbeyi emerek telefonunuzun ekranını korur.

Hayalet ekran kendiliğinden geçer mi?

LCD ekranlarda sıkça yaşanan ‘ Ghost Screen ‘ problemini gidermek ne yazık ki mümkün değildir. Donanımsal tamirle ya da yazılımla bu sorunun önüne geçemezsiniz. Bu sorunun çözülmesi ve cihazınızın tekrar eskisi gibi görüntü vermesi için ekran değişimi yapılması gerekir.

Hayalet ekran nedir araçlarda?

Hayalet ekran, araçların kadranını anlık olarak camlara yansıtan sistemdir. Hayalet ekran sayesinde kişileri gözlerini yoldan ayırmadan, araç gösterge panelini cam üzerinden takip edebiliyor.

You might be interested:  FAQ: Aveadan Nasıl Telefon Alabilirim?

Ghost Touch nasıl çözülür?

Eliniz nemli ya da ıslaksa kurutun ve ekranınızı silin. Çok soğuk ya da çok sıcak ortamda bulunmak vücut ısınızı etkiler bu da dokunmatik performansını etkiler. Ortamdan çıkınca düzelecektir. Bu konuda en çok karşılaşılan şey ise zamanla ekranda birikmesi normal olan yağımsı saydam tabakadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector